Üretim hatasi mi ? ( xperia z)

Bu konuyu okuyanlar

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
geçen hafta çumartesi türkcellden xperia z aldım. sesi ve ısınması dışında bir sorun yoktu. gözüm gibi bakıyorum denebilirdi. dün ekran için bir koruyucu aldım. onu yapıştırırken mikrofon yerinin ordan çatlama yaptı ve çatlak büyüdü. telefon ne düştü ne bir yere çarptı sadece baskı sonucu çatladı. ekran şuanda kullanılamıyor.

türkcell e sordum bunun neredeyse imkansız olduğunu üretim hatası olabileceğini. gidip değişim talep etmemi istediler. servise almak isterlerse servis kaydı yaptırma direk al telefonu tüketici haklarına git dediler. adam bunları söylerkende teşhir ürünü olan başka bir xperia z yi masaya attı vurdu birşey olmadı.
1366531627_xperiaz_big.jpg

siz ne düşünüyorsunuz?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Üretim hatası olabilir daha yeni aldı iseniz değişim talep edin.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
üretim hatası belliki.Degişim talep et.

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
değiştir! üretim hatası olabilir. yoksa buna çekiçle vuruyorlar yine kırılmıyor videolarda abi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adam doğru demiş asla servis kaydı yaptırma yaptırırsan aynı sorundan 4 defa arıza yapmalı ki değiştirme hakkın olsun direk tüketici haklarına git.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Sanki En Alt Köşede Çatlağın Kaynağına Bakarsak Bir Darbeden Sonuç Gerçekleşmiş Gibi Bir Görüntü Var

Servis te Böyle Değerlendirecektir Diye Düşünüyorum . Çünkü Servislerde "Çatlak" "Kırılma" "Ezilme" "Kararma" "Sararma" ile İlgili Tamimler ve Fotoğraflar Var Onla Karşılaştırıp Değişim Garanti İçi/Dışı Kararı Veriyorlar . Raporuda Sony'e Değiştirme Sebebi ve Fotoğrafı ile Birlikte Gönderiyorlar . Birazda Distribütör Firma İnsiyatifi var tabiki.

Çatlak Oluşur oluşmaz Zaman Kaybetmeden Servis le irtibat Kurmanı Tavsiye ederim

Geçmiş Olsun Kardeşim

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanki En Alt Köşede Çatlağın Kaynağına Bakarsak Bir Darbeden Sonuç Gerçekleşmiş Gibi Bir Görüntü Var

Servis te Böyle Değerlendirecektir Diye Düşünüyorum . Çünkü Servislerde "Çatlak" "Kırılma" "Ezilme" "Kararma" "Sararma" ile İlgili Tamimler ve Fotoğraflar Var Onla Karşılaştırıp Değişim Garanti İçi/Dışı Kararı Veriyorlar . Raporuda Sony'e Değiştirme Sebebi ve Fotoğrafı ile Birlikte Gönderiyorlar . Birazda Distribütör Firma İnsiyatifi var tabiki.

Çatlak Oluşur oluşmaz Zaman Kaybetmeden Servis le irtibat Kurmanı Tavsiye ederim

Geçmiş Olsun Kardeşim
teşekkür ederim.
haftasonu olduğu için yetkili servisle görüşemedim.
türkcell den aldım telefonu. sony yetkili servisi kapalı olduğu için TİM'e gittim onlar büyük ihtimal üretim hatası olduğunu söyledi.
hatta adam şaşırdı :) şu son çıkan xpriz z dimi emin misiniz diye 2 kez sordu :) tebriğini etti :D
yarın sony ankara yetkili servisine götüreceğim. ordan çıkıştada büyük ihtimal tüketici haklarına dilekçe yazacağım.

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
değiştir! üretim hatası olabilir. yoksa buna çekiçle vuruyorlar yine kırılmıyor videolarda abi.
Valla adam eliyle bükünce ekran renk atıyor. Çekiçle ilk vuruşunda camdan elektrik dalgası çıkıyor. Çekiçle vurulup da parçalanmayacak cihaz yok. Ki Xperia Z üst sınıf dayanıklı bir cihaz değil. Suya toza dayanıklı darbeye değil.

Değişim talep et bence de. Verirler mi orası muamma. Genelde müşteriye yıkarlar.

[video=youtube;b18U4KH2C9w]http://www.youtube.com/watch?v=b18U4KH2C9w[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
türkcell gerekli cevabı vermiş.
gidip serviste biraz dil dökcen. birazda şans, muhattap olduğun adama bağlı. ama sen hakkını savun büyük ihtimalle yenisini verirler. sony bu konuda hassas. seni üzmezler.

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ben Mesut Çevik'in incelemelerine inanmıyorum.Objektif olduğunu düşünmüyorum.Hiçbir test videosunda böyle bir olayla karşılaşmadım.

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ben Mesut Çevik'in incelemelerine inanmıyorum.Objektif olduğunu düşünmüyorum.Hiçbir test videosunda böyle bir olayla karşılaşmadım.

İnceleme değil yalnız bu, ne yapacak adam? Büker gibi yapıp bükmeyecek mi? Bir tarafı kötü diye her tarafını kötülemek olmaz.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ilginç adam telefonu bükmüş ve ekranda renk dalgalanması oluyor bunun nesine inanmıyorsunuz

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yorumlar için teşekkürler. yarın öğleden sonra gideceğim yetkili servse.. bakalım artık neler olacak

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ilginç adam telefonu bükmüş ve ekranda renk dalgalanması oluyor bunun nesine inanmıyorsunuz
Olabilir ancak Youtube'da birçok drop test videosu var hiçbirinde nedense ekranda renk dalgalanmasına rastlamadım diyorum bende bunun neresi size ilginç geldi anlamadım.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Hemen yenisini talep et.Öyle şey olmaz.

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
servis ilgilenmedi bile servise verirseniz ekran parasını vererek tamir edebiliriz. yoksa sorunlu telefonu geri alırsınız dediler. düşürsem vursam içim yanmayacak benim hatam olur diyecem de yok böyle birşey ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tüketici haklarına git herşeyi anlat gerekli işlemleri onlar yaparlar...

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
o kadar paralar veriyorsunuz şu telefonlara.

hakkınızı arayın kardesim.

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dün gittim tüketici haklarına telefonun fiyatı yüksek olduğu için bizim kararımız bağlayıcı olmaz mahkemeye gitmeniz gerek dediler. ama orada da dava açıp kaybedersek dava ücretleri avukat ücretleri bana kalacak. sonuçta bilirkişi olarak yine bir sony servisi iş görecek kullanıcı hatası diyip geçecekler. zaten ekran kırıksa direk kullanıcı hatası diyorlar. telefon nedir ne değildir nasıl tanıtılıyor demeden ekran kırık kullanıcı hatası. bukadar basit malesef.

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bağlayıcı bir karar çıkmaz dediler. ama yinede sağ olsunlar dosyayı kabul ettiler. telefon bilir kişiye gitti. birazdan arayıp sonucu öğreneceğim. ama bilirkişiye verdim telefonu o da alır almaz kullanıcı hatası bu ama yinede bir inceleyim dedi. bu kadar ön yargılı olunmaz ki arkadaş.

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
İnşallah karşılığını alırsın ön yargı değil firmaların kullanıcıları başından savma taktiği ''Kullanıcı hatası ücret karşılığında yaparız '' Yok ya ?

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Zamanında Xperia Arc'ın üst kısmında da çatlama oluyordu,(Ben kendimdende biliyorum) sonraları Sony hatasını kabul etmişti.

Anlaşılan Sony'nin Kasa konusunda öğrenmesi gerekenler var.

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilir kişi raporunu biraz önce aldım. olumlu yanıt verdiğini bildirdi tabi rapor kapalı zarfta doğru mu bilemiyorum. yarın dosyayı hakem heyetine götürüp davayı açacağım. bakalım bundan sonrası nasıl devam edecek

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar sesimi duyurmak için bir sayfa kurdum yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim
https://www.facebook.com/sonyandme

- - - Mesaj Güncellendi - - -

slogan çakma ama olsun
i dont need sex... because sony fucks me :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar Xperia ZL ile Z arasında ne gibi bi fark var kafam çok karıştı yardımcı olun lütfen

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;CZY49AIGmSw]http://www.youtube.com/watch?v=CZY49AIGmSw[/video]

Bu video'da da kırılmış telefon ve çalışmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar bende sony experia z aldım gecen hafta elimden düstü sadece ekran camı kırıldı servise gonderdım garanti oldugunu bende bılıyordum ücretli yapılmasını istedim ücreti 643 tl cıktı sizce normal mi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet doğru ben de denedim ve aynısı oluyor. ama endişe edilecek birşey yok. xperia z nin dokunmatik panel ve ekranı arasındaki hava katmanı ekranı daha çok yakınlaştırmak ve kullanımı kolaylaştırmak amacıyla çıkarıldı. bu yüzden dragontrail sağlam bir cam olmasına rağmen eğilir fakat ekran bu kadar sağlam değil. yani hava katmanı çıkarılmamış olsaydı böyle birşey olmazdı.