Galaxy s4 gl benchmark 2.7 ve 2.5 test sonuçlari

Bu konuyu okuyanlar

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet , çok konuştuk çok tartıştık. S600 lü cihazın örnekleri. Şimdi ikiye ayıracağım. Octa nın grafik performans testini bulamadım maalesef. Ama şöyle bir gerçek var ki bu cihaz CPU testinde 41 fps alıyorsa gerisini siz düşünün. Şimdi Octa yı neden koydum çünkü S600 ü her şekilde geçiyor. Konunun en önemli sorusu olarak sizce PowerSGXMP544 41 Fps alan Adrenoyu geçebilecek mi ? Octa ile uyumu nasıl olacak. Hep birlikte göreceğiz.
GLBenchmark-for-Samsung-Galaxy-S-IV.jpg

Test ScenarioSamsung Galaxy S IV (E300S)Google Nexus 4Galaxy S III (I9300)Galaxy Note II (N7100)
Egypt HD – Offscreen (1080p)4672 Frames3803 Frames1872 Frames2157 Frames
(41.3 Fps)(33.7 Fps)(16.6 Fps)(19.1 Fps)
Egypt HD – Onscreen4450 Frames4977 Frames1890 Frames2001 Frames
(39.4 Fps)(44.0 Fps)(16.7 Fps)(17.7 Fps)

[h=3]GLBenchmark 2.5 Egypt (1080p off-screen)[/h]
Higher is better

• Samsung Galaxy S4
    40
  • HTC One
    34
  • Asus Padfone 2
    31
  • Oppo Find 5
    30
  • Sony Xperia Z
    29
  • LG Optimus G
    29
  • HTC Butterfly
    27.9
  • Apple iPhone 5
    27
  • Nexus 4
    26
  • Samsung Galaxy Note II
    17
  • Samsung Galaxy S III
    15
  • HTC One X+
    12
  • HTC One X
    9

Octa İşlemcili Versiyon. ( 1.6 Ghz )

• Samsung I9500 Galaxy S4
    27417
  • Samsung I9505 Galaxy S4
    23607
  • HTC One
    22678
  • Sony Xperia Z
    20794
  • LG Optimus G Pro
    20056
  • HTC Butterfly
    19513
  • Samsung Galaxy S III
    15547
  • Oppo Find 5
    15167

• Samsung I9500 Galaxy S4
    12726
  • LG Optimus G Pro
    12105
  • Samsung I9505 Galaxy S4
    12028
  • HTC One
    11746
  • Sony Xperia Z
    8075
  • HTC One X+
    7632
  • LG Optimus G
    7439
  • Oppo Find 5
    7111
  • HTC One X
    5952
  • Samsung Galaxy Note II
    5916
  • Samsung Galaxy S III
    5450
  • Meizu MX 4-core
    5170
  • Nexus 4
    4567

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
şöyle böyle frame diyor da aga biz neden bunu oyunlarda adam gibi göremiyoruz neden sürekli frame atlama oluyor android sempatizanı olarak şunu söyleyebilirim ki oyun ios ta oynanır :)

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bana kalırsa S3 ile S4 arasında Son kullanıcı için şaşırtacak bir fark olmayacaktır, fakat günümüzün gerektirdiği gibi hepimiz bu tüketim çılgınlığına katılıyoruz.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
şöyle böyle frame diyor da aga biz neden bunu oyunlarda adam gibi göremiyoruz neden sürekli frame atlama oluyor android sempatizanı olarak şunu söyleyebilirim ki oyun ios ta oynanır :)
Onu bunu bilmiyorumda ben iPad 4 GLBenchmark 2.7 yi çalıştırdım T-Rex HD yi 13 FPS aldım :) Bende mi sorun var diye düşünüyorum :)

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onu bunu bilmiyorumda ben iPad 4 GLBenchmark 2.7 yi çalıştırdım T-Rex HD yi 13 FPS aldım :) Bende mi sorun var diye düşünüyorum :)

Aynen. Benchmark ile olmuyor. PowerSGXMP554 zaten üst düzey bir grafik işlemci. Artık testlere de inanasım gelmiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2.7 yi koymayı unutmuşum. İşte bunlar :

GLBenchmark-2-7-gs4.jpg

Senin yaptığın teste göre İpad in daha kötü olması lazım. Ama İos işin içine giriyor sistem ile uyum faktörü devreye giriyor bence.

Hem ona bakarsan Nexus S4 ten daha fazla Fps alıyor fakat kimse yok şöyle akıcı , böyle akıcı demiyor.

Benzer sonuçlar. Sende sorun yok :)

işte her şey benchmark olsaydı :D optimize dediğimiz olay devreye giriyor :)

İphone 5. Dediğin gibi benchmarkla olmuyor.Bu testlere bakılırsa Samsung oyunları iostan daha akıcı çalıştırması gerekiyor.

• GLBenchmark 2.7 T-Rex HD C24Z24MS4 - Offscreen (1080p) :
    [*=right]No result yet

• GLBenchmark 2.7 T-Rex HD Fixed Timestep - Offscreen (1080p) :

• [*=right]85029 ms (6.6 Fps)

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Benim düşünceme göre şuan s3 bile kasacak herhangi bir uygulama bulunmazken bu kadar işletim sistemi üstünde durmak saçmalık... Havası ayrı :) Çılgınlık ayrı... Alanlara veya alacaklara şimdiden hayırlı olsun!

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Aynen. Benchmark ile olmuyor. PowerSGXMP554 zaten üst düzey bir grafik işlemci. Artık testlere de inanasım gelmiyor.

2.7 yi koymayı unutmuşum. İşte bunlar :

GLBenchmark-2-7-gs4.jpg

Senin yaptığın teste göre İpad in daha kötü olması lazım. Ama İos işin içine giriyor sistem ile uyum faktörü devreye giriyor bence.

Hem ona bakarsan Nexus S4 ten daha fazla Fps alıyor fakat kimse yok şöyle akıcı , böyle akıcı demiyor.

Benzer sonuçlar. Sende sorun yok :)

İphone 5. Dediğin gibi benchmarkla olmuyor.Bu testlere bakılırsa Samsung oyunları iostan daha akıcı çalıştırması gerekiyor.

• GLBenchmark 2.7 T-Rex HD C24Z24MS4 - Offscreen (1080p) :
    [*=right]No result yet

• GLBenchmark 2.7 T-Rex HD Fixed Timestep - Offscreen (1080p) :

• [*=right]85029 ms (6.6 Fps)

Rahatladım :) Yaf benim iPad bazı oyunları kasıyor ama nerede kasıyor kasmaması gereken yerde :D Dungeon Hunter 4 oynuyorum oynarken yaratık öldürürken hiç kasma yok envantere giriyorum kasıyor :D Valla anlamadım ki :) Aynen optimize acayip ayrı birşey. Dead Trigger mesela en iyi optimize edilen oyunlardan ne İos'ta nede Android'de hiç kasmıyor ama 512 mb Ram olması lazım en aşağı Android'de :) Çoğu oyun Android'de İos'tan port edildiği için çok optimize problemi oluyor ve oyun doğal olarak kasıyor :) Direk sadece Android için yazılsa özel olarak çok daha iyi olacağına eminim. Android'in kasması neden diye sorarsanız bence İos'u sadece önünde gördüğü şeyi düşünen ve ona bakan biri olarak, Android'i ise önündeki nesneye bakıp arkasının nasıl olabiliceğini düşünürken aynı andada sağa sola bakan bir kişi gibi :) Yani Android çok kapsamlı. Ama İos kapsamlı değil. Android'i de sadece oraya bak gardaş onu gör yeter düşünme, derseniz oda stabil olur :) Android özgür bir platform :) İos'a kötü demiyorum JB var İos'tada ama JB attıktan sonra kararlı çalışıyor mu ? Kutunun kilidini açınca bum :) Ama yinede kararlı oluyor baya. Android'in 5. sürümünü bekliyorum galiba 3.8 Kernel'i çıkacakmış. Onda çok daha stabil hale gelecek diyorlar umarım Nexus 5 ile Google aşar :)

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Rahatladım :) Yaf benim iPad bazı oyunları kasıyor ama nerede kasıyor kasmaması gereken yerde :D Dungeon Hunter 4 oynuyorum oynarken yaratık öldürürken hiç kasma yok envantere giriyorum kasıyor :D Valla anlamadım ki :) Aynen optimize acayip ayrı birşey. Dead Trigger mesela en iyi optimize edilen oyunlardan ne İos'ta nede Android'de hiç kasmıyor ama 512 mb Ram olması lazım en aşağı Android'de :) Çoğu oyun Android'de İos'tan port edildiği için çok optimize problemi oluyor ve oyun doğal olarak kasıyor :) Direk sadece Android için yazılsa özel olarak çok daha iyi olacağına eminim. Android'in kasması neden diye sorarsanız bence İos'u sadece önünde gördüğü şeyi düşünen ve ona bakan biri olarak, Android'i ise önündeki nesneye bakıp arkasının nasıl olabiliceğini düşünürken aynı andada sağa sola bakan bir kişi gibi :) Yani Android çok kapsamlı. Ama İos kapsamlı değil. Android'i de sadece oraya bak gardaş onu gör yeter düşünme, derseniz oda stabil olur :) Android özgür bir platform :) İos'a kötü demiyorum JB var İos'tada ama JB attıktan sonra kararlı çalışıyor mu ? Kutunun kilidini açınca bum :) Ama yinede kararlı oluyor baya. Android'in 5. sürümünü bekliyorum galiba 3.8 Kernel'i çıkacakmış. Onda çok daha stabil hale gelecek diyorlar umarım Nexus 5 ile Google aşar :)

Umarım aşar. Nexus 5 güzel bir donanım ve hafif ara yüzüyle akıcılık olarak iPhone a rakip olabilir. iPad 4 ün kastığını hiç düşünmedim ama çözünürlük fazla olduğu için kasmalar olabilir elbette. Ufaktır tahminimce. Tablette İos un şuan rakibi yok bence.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Umarım aşar. Nexus 5 güzel bir donanım ve hafif ara yüzüyle akıcılık olarak iPhone a rakip olabilir. iPad 4 ün kastığını hiç düşünmedim ama çözünürlük fazla olduğu için kasmalar olabilir elbette. Ufaktır tahminimce. Tablette İos un şuan rakibi yok bence.
Her şey optimizasyonla alakalı yaf :)