Aklımızı Başımızdan Alacak Şiiri Arıyoruz

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Edebifikir 2. şiir yarışmasına hazırlanıyor.

5c3d8b15816a2171823d9ad6503d81ca.jpg

Gönderilecek Şiirlerde Aranan Şartlar:

1- Daha önce hiçbir yerde (internet siteleri dâhil) yayımlanmamış şiir olmalıdır.

2- Bir kişi en fazla üç şiir ile katılabilir.

3- Şiirler, 12 punto büyüklüğünde, verdana yazı stili ile bilgisayarda yazılmış olacak ve Microsoft Word dosyası olarak editor@edebifikir.com adresine e-posta ile gönderilecektir.

4- Şiirini gönderenler gerçek isimleriyle katılacaklardır. (Mahlas kullananlar ayrıca belirteceklerdir.)

5- Katılım süresi 15 Nisan 2013 tarihinde başlayıp, 15 Mayıs 2013 tarihinde sona erecektir.

6- Katılımcılar, şiirlerini gönderdikleri maille birlikte kısa bir özgeçmişlerini, yazışma adresi ve telefon gibi iletişim bilgilerini de belirteceklerdir.

7- Jüri üyelerinden herhangi biriyle birinci dereceden akrabalık bağı olan kişiler katılamaz.

8- Kadınlar anlasın diye basit şiir yazan şair müsveddeleri katılamaz.

9- Yaş sınırı yoktur ama anaokuluna giden çocuğunuzun -eminiz ki iyi ve zeki bir çocuktur- okumayı yazmayı sökmek amacı ile karaladığı şeyleri de göndermezseniz seviniriz.

10- Kadınlar katılabilir ama keşke padişah kebabı yapmakla uğraşıp, dönüşümüzü bekleseler evde.

Jüri:

Bilal Can
Sulhi Ceylan
Mehmet Erikli
Muharrem Cezbe

Not 1: ''Aklımızı Başımızdan Alan Şiir''in sahibi, yazdıklarını devamlı olarak gönderdiği takdirde Edebifikir'in doğal yazarı olacaktır.

Not 2: Jüri üyeliği için kendilerine teklif götürülen Hilmi Yavuz, Enis Batur, Cahit Koytak, Ah Muhsin Ünlü, Doğan Hızlan, Haydar Ergülen, İbrahim Tenekeci ve Cevat Çapan ve bir de Rasim Ozan Kütahyalı yoğun jüri üyeliği çalışmaları olduğunu, uyumaya bile fırsat bulamadıklarını ve 2013 yılı boyunca da beş dakika boş zamanları olmadığını belirtip, kalplerinin bizlerle olduğunu ve sonucu yakından takip edeceklerini söylediler.

Not 3: Ödül Töreni düzenlenmeyecektir. Kazanan edebifikir.com'dan 23 Mayıs 2013 tarihinde ilan edilecektir. Ödül töreni düzenlenmeyeceği için belediyelerin çakma şiir programlarında olduğu gibi siyasîlere "şiir onur ödülü" vermek gibi aptallıklar vukû bulmayacaktır.

Not 4: Şiirden önce şair vardır.

Kaynak

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Zaytung sandım değilmiş.Ama pekde samimi bulmadım ben bu işi düzenleyenleri.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
boş işler diye bir şiirim var acaba göndersem mi size ?

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Bu şekil laubali bir tavır ile ciddiye alınacağını sanmam.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
şiirimiz yok ama nasreddin hocadan bir fıkramız var bu amacının ne olduğu bellisize fıkra: Çocuğun birisi aşırı küfürlü konuşuyormuş annesi ıslah olsun diye bizim hocanın yanına talebe vermiş hoca çocuğu küfürlü konuşmaktan vazgeçirmek için ona bir bakla vermiş ve ağzına koymasını ve her küfür edeceği zaman bu baklayı hatırlayıp küfürden vazgeçmesini tembihlemiş tabi bayağı işe de yaramış. Hoca ve talebesi bir gün çarşıdan dönerken bir yağmur bastırmış o biçim hızlı hızlı gidiyorlar evin birisinden kadının birisi hoca efendi hoca efendi diye seslenmiş hocada buyur hanım demiş kadın hocam biraz beklermisiniz? demiş hocada tabi buyurun demiş kadın içeri girip kucağında bir tavuk cama çıkıp tavuğun hocayı göreceği şekilde tutup beklemeye başlamış bekledikçe bekliyor hoca yağmurun altında sırılsıklam demiş ki kadın ne söyleyeceksen söyle kadında demiş ki hoca bu tavuk yumurtlamıyor duydum ki bir kavuklu hoca görürse yumurtlamaya başlarmış sizi ona gösteriyorum tabii hoca sırılsıklam sinirden deli olacak yanında duran talebesine seslenmiş çıkar evladım o baklayı ağzından

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Edep'ten yoksun laubalifikir yarışması.