S3 mini şarj sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mchee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar s3 mini şarjı neden bu kada kısa sürede bitiyor.Kronik mi acaba

sleeper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Wifi,gprs,bluetooth gibi bağlantıları kullanmıyorsan kapat.Ekran ışığını otomatik yap.Arka planda uygulama varsa onları sonlandır.Mobil veri bağlantını kullanacağın zaman aç.Bunlar işini görür inş.

mchee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dedikleriin hepsini yaptım bakalım ne kadar fark edecek.Birde bazı sitelerde ilk hafta bu sıkıntı tüm makinalarda var daha sonra düzeldiği yazılıyor ne kadar doğru acaba

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bunu dene benim böyle bi sorunum yok ama forumlarda faydalı olduğunu yazıyorlar

Telefonunuzu açın ve telefonunuzu 8 saat veya daha uzun süre şarj edin (bu süre boyunca şarjdan çıkarmayın),
Ardından telefonunuzu şarjdan çıkarın ve kapatın. Telefon kapalıyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar şarja takın,
Sonrasında telefonunuzu tekrar şarjdan çıkarın, telefonunuzu açın ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatın ve tekrar 1 saat daha şarj edin.

sleeper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla bataryanın alışma süresi varmış.Belli bir zamandan sonra şarj süren artacaktır.Bununla bağlantılı olarak ilk günler telefonu fazla kurcalayacaksın o yüzden şarjın az gidebilir.Zamanla kullanma süren düşecek ve şarjın daha fazla gidebilir.Tabi kullanmana bağlı olarak.Bir de şarj işlemi bitti uyarısı geldikten sonra 1-2 saat daha şarj et.O zaman pil tam olarak şarj olur.Fabrikalar bataryaları tam dolmadan uyarı vermeye ayarlı çıkıyor diye okudum.Ben bu şekilde kullanıyorum 1.5 gün gidiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun şarjı %0 oldu ve telefon daha açılmıyor ne yapmalıyım ?

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bu tür akıllı telefonların bataryaları yeni tür bataryalardandır sık sık şarj etmeniz gerekir şarj seviyesi %15-%10'un altına düşürmeniz telefonun bataryasının zararına olur.Sık sık şarj ederseniz bataryanın daha fazla kullanım süresi sunduğunu göreceksiniz ayrıca günde en az bir kere telefonunuza reboot* atın.

*reboot:kapatıp açın.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=58521]empati2001[/MENTION] adaş sayılırız :p :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
batarya tamamen bitmeden tekrar şarja takınca batarya bozulur diye biliyorum ama

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bn s3 mini aldim 1 ay olmadi şarza takiyorum % 50 den yukari çikmasi lazimken düşüyo neden aceba ?????????????????????????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1. Sakın efehakanın dediğini yapmayın telefonun bayaryasını öldürürsünüz 2. Telefonunuz %15 in altına inince şarja takın çünkü o zaman telefona uyarı geliyo şarja takın diye. 3. Bendede s3 mini var telefonu sıfır aldım 1 hafta kullandım şarjı çok kısa gitti sonra 2 günü çıkardı. Yani kullanım süresi öyle onların

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yani tlf az mı kullan diyor ilk gunler.... Muhtemelen öledir iletleyen zamanlarda şarjı biter die pek kurcalamıyorsun tlfnu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar s3 mını mı alalı daha 1 kac gün oluyo ama şarj durum göstergesinde sıkıntı var. Şarjdan cıkarttıktan sonra hala daha 'şarj ediliyor' diyo kapattığımdada şarj dolum ekranı karşıma geliyo ?

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar s3 mini şarjı neden bu kada kısa sürede bitiyor.Kronik mi acaba
kesinlikle kısa gitmiyor hatta harika hiç kulllanmassam 5gün açık kalıyor daha yüzde 20 :D sen sakın s3 mini ye şarj ederken şarj oldu yazısına bakma en az 5 saat şarj et eski nokia kafası ama :D olsun sen öyle yap ben denedim cidden farkediyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu sarja takıyorum ve pil çıkarıldı diyo neyapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1:arkadaşım sen telefonunun giriş yerini ve bataryayı takma şekline dikkat et sonra düz takınca olmuyorsa çarpraz tak ya her hangi bir yanından biraz çıksın bir tarafı girsin mesela sağ denedin sağ tarafı içine soktun sol tarafı dene ve şarj oluyor yazısını görünceye kadar devam et yavaşca :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim telefon kapalı iken şarj yiyor mesala telefonu şarja koyuyum kapatıyom 1 2 saat sonra sarj azlıyor neden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede s3 mini var telefon gece şarjdayken kendiliğinden kapanmış ve şu anda açılmıyor neden acaba yarddımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bişey soruca ben de S3 mini var telefonu şarjdan cıkartıyorum halen daha şarj oluyo diyo bunu arada bi yapıyo neden acaba şimdiden teşekkür ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gerçekten işe yararsa ben de yapacağım benim s3 mini de baktım yüzde yetmişti tam baktığım anda yüzüme kapandı ve bir daha açtım yüzde 1 gösteriyordu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun şarşı %50 nin altına düşünde kapanıp açılıyor %1 gözüküyor şarja takın uyarısı veriyor telefonu kapatıp şarja takıyorum %50 dolu gözüküyor neden olabilir