S3 Ram Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

11Trex11

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu alalı 2 gün oluyor ve acayip bir ram yemeye başladı nedense :s pek bir programda yok bir kaç oyun ve facebook twitter filan , real racing oynuyacağım zaman durduruyor bazen ve Go Task manager dan bakıyorum %90 gösteriyor. Resimleri aşağıda koydum yardımcı olursanız sevinirim. Telefonum Root'lu değildir.

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ben Xperia S kullanıyorum custom romla bile taş çatlasın 470 mb kalıyor 1GB ramden stockta zaten 200 300 arası kalıyor o sorun normal ancak samsunglarda oyundan atma genel sorun galiba .

11Trex11

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Ben Xperia S kullanıyorum custom romla bile taş çatlasın 470 mb kalıyor 1GB ramden stockta zaten 200 300 arası kalıyor o sorun normal ancak samsunglarda oyundan atma genel sorun galiba .

Hee tesekkur ederim o zamansa kardesim daha once htc evo kullaniyordumda 350-400mb free kaliyordu onda ondan dedim s3 daha iyi ya sonucta :)

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hee tesekkur ederim o zamansa kardesim daha once htc evo kullaniyordumda 350-400mb free kaliyordu onda ondan dedim s3 daha iyi ya sonucta :)
Samsungun işlerini anlamak zor telefonlarında katakulliler çeviriyor ama 4 çekirdekli telefon rehberi geç açıyor falan olacak iş değil :D Rica ederim.

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
rambooster'i kullan ben 3aydır hiç ram sorunu yaşamadım

hacker_236

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende s3 kullanısıcıyım ama senin gibioyun kapanma sorunları yaşamadım ve bende real racing real football 2013 ve daha 5-6 tane daha orta seviye oyunlar yüklü hiç sorun yaşamadım uygulama sınırlamayı dene bence ve gereksiz uygulamaları durdur s-voice gibi

11Trex11

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bende s3 kullanısıcıyım ama senin gibioyun kapanma sorunları yaşamadım ve bende real racing real football 2013 ve daha 5-6 tane daha orta seviye oyunlar yüklü hiç sorun yaşamadım uygulama sınırlamayı dene bence ve gereksiz uygulamaları durdur s-voice gibi

Telefona o kadar para veriyorsun 4 cekirdekli telefon sonucta bunda yuksek oyunlari oynamiycanda hangisinde oyniycan kardes :)

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Galaxy S III'ün Jelly Bean ROMunda ciddi bir RAM yönetimi sorunu var. Çoğu kullanıcının başına belalar açan bir olay. Her zaman dediğim gibi bilmeyen için mükemmel gözüküyor Samsung'un yazılımları ama ben sürekli başarısız yazılımlar görüyorum nedense.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
bende yaza doğru s3 almayı düşünüyorum ama şu 1gb olayı kafamı karıştırıyor

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Ne bakımdan? Custom ROM atınca gayet stabil çalışır bence cihaz. Sorun S III'te değil, Samsung'ta.
ama ben bu rom işlerinden çok sıkıldım şöyle adam gibi bir şey alıp rom falan atmadan habire oyun oynayacağım

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ama ben bu rom işlerinden çok sıkıldım şöyle adam gibi bir şey alıp rom falan atmadan habire oyun oynayacağım
+1

O yüzden her an karar değiştirebilirim. Nexus 4 grafik testlerinde parçalamış HTC One'ı, Galaxy S IV'ü, Xperia Z'i geçiyor FPS ile ilgili benchmarklarda ama şaşırtıcı değil, üzerindeki donanım tam olarak birbirine uyumlu. Benden de tavsiye Nexus 4 hocam sana güncellemen var 2 yıl en az. Kafan rahat eder. Ama TR cihazı biraz, tamam bayağı pahalı.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
+1

O yüzden her an karar değiştirebilirim. Nexus 4 grafik testlerinde parçalamış HTC One'ı, Galaxy S IV'ü, Xperia Z'i geçiyor FPS ile ilgili benchmarklarda ama şaşırtıcı değil, üzerindeki donanım tam olarak birbirine uyumlu. Benden de tavsiye Nexus 4 hocam sana güncellemen var 2 yıl en az. Kafan rahat eder. Ama TR cihazı biraz, tamam bayağı pahalı.
hocam o iyide tipine ve sd kart takılmama sorununa gıcık oldum neyse yaza kadar belki daha iyi şeyler çıkar

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
hocam o iyide tipine ve sd kart takılmama sorununa gıcık oldum neyse yaza kadar belki daha iyi şeyler çıkar
Tipi değil de SD sorunu beni de gıcık ediyor. Yaza kadar daha üst seviye cihaz yok bence. Yetiştirirse Sony Xperia Z'in eksiklikleri tamamlanmış olanını çıkarır piyasaya. Seçeneklerimiz bunlardan ibaret :)

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Tipi değil de SD sorunu beni de gıcık ediyor. Yaza kadar daha üst seviye cihaz yok bence. Yetiştirirse Sony Xperia Z'in eksiklikleri tamamlanmış olanını çıkarır piyasaya. Seçeneklerimiz bunlardan ibaret :)
32liği çıksa süper olur
bu arada mayıs sonunda android 5 ve lg nexus 5 çıkıyormuş onada bakarız olmadı nexus 4 zaten ucuzlar:D

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
32liği çıksa süper olur
bu arada mayıs sonunda android 5 ve lg nexus 5 çıkıyormuş onada bakarız olmadı nexus 4 zaten ucuzlar:D
Nexus 5 ya S800 ya da Tegra 4i olmazsa almaya değmez bence. Çünkü Nexus 4 performans olarak geçecektir o zaman. Tabi 3D oyun performansından bahsediyorum.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Nexus 5 ya S800 ya da Tegra 4i olmazsa almaya değmez bence. Çünkü Nexus 4 performans olarak geçecektir o zaman. Tabi 3D oyun performansından bahsediyorum.
bence s800 olacak çünkü googleın nvidia ile anlaşacağını zannetmiyor
gerçi sonuçta süper olacak:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nexus 4 HD çözünürlüğü olan bir ekrana sahip doğal olarakda FPS testlerinde FHD ekranlı telefonlardan yüksek...Benchmarklara gelirsek s4 octa işlemcili telefonlar en yüksek sukorlara sahip...

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bence s800 olacak çünkü googleın nvidia ile anlaşacağını zannetmiyor
gerçi sonuçta süper olacak:D
Nexus 7'de anlaşmışlardı yine yapabilirler. :D Bekleyip görelim ama ben çok üst düzey bir cihaz beklemiyorum ben. Aşağı yukarı şimdiki cihazların seviyesinde olur. Tegra 4i'li cihaz çıksa varımı yoğumu satıp alırım :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Nexus 4 HD çözünürlüğü olan bir ekrana sahip doğal olarakda FPS testlerinde FHD ekranlı telefonlardan yüksek...Benchmarklara gelirsek s4 octa işlemcili telefonlar en yüksek sukorlara sahip...

S4 Octa derken Galaxy S IV'ün Octa variantı oluyor sanırım. İşlemcisi bence 5 para etmez de Full HD ekrana Adreno 320 az geldiği için yüksek SKOR alıyor.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Nexus 7'de anlaşmışlardı yine yapabilirler. :D Bekleyip görelim ama ben çok üst düzey bir cihaz beklemiyorum ben. Aşağı yukarı şimdiki cihazların seviyesinde olur. Tegra 4i'li cihaz çıksa varımı yoğumu satıp alırım :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

S4 Octa derken Galaxy S IV'ün Octa variantı oluyor sanırım. İşlemcisi bence 5 para etmez de Full HD ekrana Adreno 320 az geldiği için yüksek SKOR alıyor.
neyse bekleyelim bakalım nolacak:)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaslar bende daha yeni s3 aldım.bendekide aynı durumda ya.hatta bazen kalan ram 90 mb bile oluyor.bu herkeste boyle mi yoksa bu bir bazı telefonlarda olan sorun mu.512 mb ramli maxiplus 5 im vardı.bunun 3 katı ram kalıyodu bana

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar telefonu alalı 2 gün oluyor ve acayip bir ram yemeye başladı nedense :s pek bir programda yok bir kaç oyun ve facebook twitter filan , real racing oynuyacağım zaman durduruyor bazen ve Go Task manager dan bakıyorum %90 gösteriyor. Resimleri aşağıda koydum yardımcı olursanız sevinirim. Telefonum Root'lu değildir.

clean master kullan baya bi işine yarayacaktır bende s4 kullanıyorum ama bende şimdilik bir sıkıntı yok...

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim de 80 mb kadar ramim anca kalıyor. Kağıt üzerinde 4 çekirdek bir gb falan filan işte. Ama işlevsellik sıfır s3ün.

XTİMURX

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S2 kullanıcısıyım 4.1.2 yüklü. İsterse 90 Ram kullansın sistem Ram'e ihtiyaç duyduğunda otomatik sonlandırma yapıyor. Hiç kasma yaşamadım oyunlarda vs vs. İsterse Androidde 10 GB ram olsun bunu yine %80 ini kullanacaktır sistem.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Türk insanı halen şunu anlayamadı (windows yüzünden) kullanılmayan ram ziyan edilen ramdir.

Telefon veya bilgisayar fark etmez. 229128373282394784gb RAM i var diyelim.
Boşta dururken %2sini kullanıyor. Geri kalan %98 in amacı nedir o zaman?

2gb ram in var, cihaz %90 ını kullansın ne olacak? Ne kadar çoğunu kullanıyorsa emin ol cihazın o kadar seri olacaktır çünkü her işlem hafızada duruyor halen. Girdiğinde zınk diye açılacak.

Ancak windows bizleri öyle bir alıştırdı ki RAM ihtiyacı olduğunda windows gereksiz işlemleri bırakıp ihtiyaç olana aktarmada ciddi sıkıntı çektiği için RAM doluysa kasar ozaman mantığı yürüyor.

Ben MAC kullanıyorum 8gb RAM in hiç bir işlem yapmazken bile 4GB ı kullanımda, netten bişey izlerken %90 lara ulaşıyor.
Ancak photoshop da bişey açtığımda mili saniyeler içinde gereksiz işleri bırakıp asıl ihtiyaç olan şeye yöneliyor.

Android linux tabanlı, Linux da bu işlemi normalde iyi yapıyordu.
Çok gözlemlemesemde android inde yapacağını düşünüyorum.

O yüzden o kadar kafa yormaya gerek yok.
Boş duran RAM tembel ramdir, bir işe yaramaz!

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Türk insanı halen şunu anlayamadı (windows yüzünden) kullanılmayan ram ziyan edilen ramdir.

Telefon veya bilgisayar fark etmez. 229128373282394784gb RAM i var diyelim.
Boşta dururken %2sini kullanıyor. Geri kalan %98 in amacı nedir o zaman?

2gb ram in var, cihaz %90 ını kullansın ne olacak? Ne kadar çoğunu kullanıyorsa emin ol cihazın o kadar seri olacaktır çünkü her işlem hafızada duruyor halen. Girdiğinde zınk diye açılacak.

Ancak windows bizleri öyle bir alıştırdı ki RAM ihtiyacı olduğunda windows gereksiz işlemleri bırakıp ihtiyaç olana aktarmada ciddi sıkıntı çektiği için RAM doluysa kasar ozaman mantığı yürüyor.

Ben MAC kullanıyorum 8gb RAM in hiç bir işlem yapmazken bile 4GB ı kullanımda, netten bişey izlerken %90 lara ulaşıyor.
Ancak photoshop da bişey açtığımda mili saniyeler içinde gereksiz işleri bırakıp asıl ihtiyaç olan şeye yöneliyor.

Android linux tabanlı, Linux da bu işlemi normalde iyi yapıyordu.
Çok gözlemlemesemde android inde yapacağını düşünüyorum.

O yüzden o kadar kafa yormaya gerek yok.
Boş duran RAM tembel ramdir, bir işe yaramaz!
Androidin asalak uygulumaları çok fazla. 4.0 serisi bir telefon kullanıyordum ve ram olarak 300MB civarında sürekli sistem kullanıyordu. Şimdi 4.1 deyim ve arkada hiç kullanmadığım uygulamalar 450mb civarı kullanıyor. Eğer root edip onları silemezsem telefona yok yere külfet oluyor. Açılan uygulama arkada açık kalıyor tekrar geri dönüldüğünde oldukça hızlı açılıyor ama çok eski bir daha açmayacağım uygulamayı anlayıp onu otomatik kapatmıyor... Ön bellekte çok dosya birikiyor ve sık kullanılmayan uygulamayı temizlemiyor... Bunları da elle yaptığında android canavar gibi çalışıyor zaten :D

Sametdnmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsun Galaxy S3 çok iyi bir telefon tek sorun yaratıcak tarafı RAM i niye diye soracak olursanız 4.1.2 de sorun olmuyor ama android 5.0 desteği alıcak deniyor o desteği alırsa RAM kaldırabilecekmi çok muamma şuan 4.3 yükleyenler bile çok az RAM kaldı diye söyleniyor keşke 2 gb RAM le çıkarılsaydı çok bırakın 60 milyonu 200 milyon bile satardı dünyada.