Windows 8 Ağ Kurma Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

Bu konuyu okuyanlar

Freedomestical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar. SDN'de yeni üyeyim ve bu ilk açtığım başlık. Eğer yanlış yerde açtıysam, başlık kurallarında ihlaller yaptıysam affınıza sığınırım.
Konuya girmek gerekirse;

Ben oda arkadaşımla daha önce ikimizde de Windows 7 Ultimate varken wireless üzerinden "kablosuz ağları yönet" başlığı altında iki laptobu birbirine bağlayıp bir multiplayer oyununa girip rahat rahat oynayabiliyorduk.
Şu an ikimizde de Windows 8 Pro var. Ve malesef eskiden yaptığımız bu şeyi bir türlü beceremedik. "Kablosuz ağları yönet" başlığını zaten bulamadım Ağ ve Paylaşım Merkezi'nde. İkimiz de aynı modeme bağlanıyoruz (öğrenci yurdu) daha önce rahatlıkla oynayabilirken şimdi malesef olmuyor. Bunun için bir çözüm önerecek bir arkadaş varsa şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum. İyi forumlar.

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Güvenlik duvarı varsa veya antivirüs önce onu kapat. Daha sonra Denetim Masasından Ağ ve İnternet > Ağ Bilgisayarlarını ve Aygıtlarını Görüntüle seçeneğine tıkla. Sayfa açılınca yukarıda Ağ Bulma Kapatıldı seçeneği çıkarsa ters tık yapıp Ağ Bulmayı Aç. Ayrıca Parola Korumalı Paylaşımı'da kapat. Bunları yapınca ben rahat bir şekilde bağlandım

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 8, 7'dekinin aksine kendisi Ad-hoc ağ kurma (veya hotspot'ta diyebiliriz) işlevi getirmiyor. (Aslında özellik hala mevcut ancak konsol üzerinden yapılması lazım.) Connectify veya Windows Hotspot tarzı yazılımlarla konsol arayüzüne ihtiyaç duymaksızın bilgisayarlar arası ağ kurup kullanabilirsiniz.

Freedomestical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Connectify'ı deneyeceğim teşekkürler. Yalnız kurarken işletim sisteminiz win7 olmalıdır gibi bir uyarı verdi ama yoksay dedim bakalım neler olacak.