Firefox Yer İmi Araç Çubuğu Dizini'ni Genişletiyoruz.

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sıkı Firefox Kullanıcıları Genelde Yer İmlerini(bookmarks) Firefox'un Ana Penceresinde Görünen " Yer İmi Araç Çubuğu Dizini" İçerisinde barındırırlar. Bunun Nedeni Devamlı Takip Ettikleri Sitelere Tek Tıklama İle Ulaşmak İstemeleri. Fazlaca Siteyi Takip Edenlere Zamanla "Yer İmi Araç Çubuğu Dizini" Yetersiz gelmektedir. Ekledikleri Her Site Oklar vasıtası ile açılan Menüye Dönmektedir. Genelde İstenen Şey İse Bu Çubuğun Daha Geniş Olmasıdır. İşte bu Yazımızda bu Sorunu Resimli anlatım İle Çözeceğiz.

Öncelikle İhtiyacımız olan Eklentiyi İndirip Firefox'a Kuralım.

"Stylish" Eklentisini Kurmak İçin Resme Tıklayınız.

Bu Arada "Yer İmi Araç Çubuğu Dizini de Neresi?" Diyenler İçin Bir Ekran görüntüsü...

59832957qm2.png

Eklentiyi Kurup Firefox'u Yeniden başlattığınızı Düşünüyoruz. Şimdi Firefox'un Adres satırının Olduğu yerde ki Bir Boşluğa Sağ tıklayıp Özelleştir'i tıklıyoruz. Altta ki Pencere Açılacak ;

45493085hx8.png

Kırmızı Çerçeve İle belirtilmiş Simgeyi Sürükleyip Firefox'un Adres Satırının olduğu boş bir yere Sürüklüyoruz.

Şimdi Sürüklediğimiz bu Simge Üzerine Tıklayıp "Manage Styles" Yazan yeri Tıklıyoruz. Altta ki Pencere Karşınıza Çıkacak ;

63583480wl3.png

Yine burda Kırmızı Çerçeve İçine Alınmış "Write" Yazan yeri Tıklıyoruz, Altta ki Pencere Karşınıza gelecek.

26497409hv8.png

Üstte ki resimde Numaralı kısımlar Karşınıza Boş gelecek, Sizler Numaralı Kısımlara Altta ki Kodları yazacaksınız;

[1] Numaralı Kısım Açıklama/Başlık Kısımı : Buraya İstediğiniz Şeyi yaabilirsiniz, Biz Kodların genel Adı Olan "Multi-row bookmarks toolbar" Yazmayı Uygun gördük.

Gelelim [2] Numaralı Kısıma

Kod:
/* Multi-row bookmarks toolbar */
#bookmarks-ptf {display:block !important; }
#bookmarks-ptf toolbarseparator {display:inline !important; }
#bookmarks-ptf .bookmark-item { visibility: visible !important;}
#overflow-padder { width: auto !important; }
#bookmarks-chevron { display: none !important; }

Üstteki Kodları Olduğu Gibi Kopyalayıp [2] Numaralı Kısıma Yapıştırınız ve Save Butonuna basarak Kaydediniz.

Bütün İşlemlerimizi Tamamladık. Şimdi Çalışıp Çalışmadığını Kontrol etmelisiniz. Burada yapacağınız Olay Yer imi Araç Çububuğu Dizinine Devamlı Site Eklemeniz. Belli bir sayıdan Sonra Araç Çubuğu Alta Doğru Otomatik olarak genişleyecektir Örnekte Olduğu gibi;

sonau3.png

Yeni Sınırsız Araç Çubuğunuz Hayırlı olsun...​

Yazan: PcMaSTeR

http://www.shiftdelete.net

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar çok özür dilerim konuyu hortlattığım için :blush::blushing: ama Pcmaster hala buralardamısın onuda bilmiyorum.Bu eklentinin yeni sürümü mevcut şurada. Fakat verdiğin kodla denedim malesef çalışmadı.Yeni sürüme uygun kodu göndermen mümkünmü ?

Edit : Kodu buldum bir diğer arkadaş yardımıyla(THR) şu adreste : KOD

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Orası o kadar aşağı inerse acaba görüntülenecek sayfaya ne kalacak yahu.

Bu arada kodların değişmesi gerektiğini düşünmüyorum. Çünkü kodlar eklentiden bağımsız halde. Ya Firefox ya da CSS'ye bakılmalıdır, ki ikisi de değiştireceğini sanmıyorum. Ben bir deneyim bakalım.

Firefox değiştirmiş demekki yeni kod bulduğuna göre. Sorun kalmadı.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
arkadaşlar çok özür dilerim konuyu hortlattığım için :blush::blushing: ama Pcmaster hala buralardamısın onuda bilmiyorum.Bu eklentinin yeni sürümü mevcut şurada. Fakat verdiğin kodla denedim malesef çalışmadı.Yeni sürüme uygun kodu göndermen mümkünmü ?

Edit : Kodu buldum bir diğer arkadaş yardımıyla(THR) şu adreste : KOD

PcMaSTeR en son 31-12-2008 tarihinde aktif olmuş. Profilinden bakabilirsin.

feykbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Firefoxta yer imi araç çubuğu, adres çubugundaki sık kullanılan adres sayısı belirli bir sayıyı geçtikten sonra ekrana sığmaz bir hal alır. Bu durumun önüne geçmek isteyenler için bu eklenti çok işe yarayacaktır.

Eklentiyi indirip kurmanız yeterli 100'ün üzerinde sık kullanılan sitelerinizi araç çubuğunda tutabilirsiniz ayrıca alttaki linkte hazır popüler sitelerin bulunduğu sık kullanılanlar listesinide (bookmarks.json dosyası) bulabilirsiniz.

Çok Kolay!

Bu sitede Tıklayın :
http://kafagolu.blogspot.com/2010/11/firefox-yer-imi-arac-cubugunu.html

Örnek Resim ;

Uploaded with ImageShack.us

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
orjin güzel ya bir problem yok böyle iyi ama ek bilgi için teşekkürler