Xperia Ion Kullanan Kişilerden Yardım Bekliyorum!

Bu konuyu okuyanlar

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet telefonu kullanan arkadaşlara soruyorum! :cool:
Nasıl telefon memnun musunuz? Sıkıntıları var mı, varsa neler bu sıkıntılar? Şuan piyasası nedir ne değildir kazık yemek istemiyorum açıkçası :mrgreen:
Araştırdım büyük teknoloji marketlerine baktım örneğin Vatan Computer'da 1600 lira civarında, sanalreyonum.com sitesinde 1050 lira gibi bir fiyattan bahsetmişler! :angry: Aradaki fiyat farkının sebebi nedir? Ve sanalreyonum.com sitesi güvenilir midir?
Ve başka telefon önerilerine de açığım. 1100 TL civarında telefon önerebilirsiniz çok fazla uçmak istemiyorum çok pahalı bir telefona da ihtiyacım yok ama 3-4 sene götürmesini istiyorum söylediğim fiyat aralığında bir telefon olabilir. Zaten 1100 TL civarındaki bir telefondaki özellikler az çok bellidir ama gene de Android ekosistemi kullanacağı için 1 GB Ram mutlak olması gereken özelliklerden diye düşünüyorum. Onun dışında telefonda önem verdiğim özelliklerden biri tasarım. Ion'u da bu yüzden bu kadar çok istiyorum zaten. Telefonla ne yaparım? ;
Günde ortalama 1 saat internete girerim,
30 dakika oyun oynarım. Yani telefonu çok yoğun kullanmam. Çok uzun yazdım yazdıklarıma göre bir cevap bekliyorum telefonu kullanan / bu işten iyi anlayan arkadaşlardan. Tabii ki herkesin görüşü benim için önemli.

ashoka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanıyorum arkadaşım ve oldukçada memnunum telefondan.ebat olarak biraz büyük ama işlevsel olarak çok başarılı bir telefon.Hiçbir oyunda veya uygulamada en ufak bir takılma dahi yaşamıyorsun.Fiyat olarak bende 1.100 tl ye aldım esepet sitesinden.LT28h olarak gönderiyorlar.Telefon için 1 gb ram yazıyolar fakat bunun 631 mb ını kullanabiliyorsun.Şarj süresi çok iyi gidiyor ben elimden hiç düşürmeme rağmen 2 gün idare ediyor beni.Fotograf çekimleri harika ve telefon hoparlörü çok iyi.Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
fiyat farkı garanti firması değişik olduğu içindir. sanalreyonumdan alacağın ürün bilmem ne ithalatçı firma garantisinde olacaktır ve bi sorun olduğunda kargo ile gönderirsin firmaya :)
telefonda tek sorun 1-2 saat internette 3G ile dolaşırsan telefon biraz ısınıyor :)
şarjı ise bana ort 1.5 gün gidiyor. yaklaşık 1 saat görüşme, 1 saat oyun, 1-2 saat internet, 100-200 sms :)

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben kullanıyorum arkadaşım ve oldukçada memnunum telefondan.ebat olarak biraz büyük ama işlevsel olarak çok başarılı bir telefon.Hiçbir oyunda veya uygulamada en ufak bir takılma dahi yaşamıyorsun.Fiyat olarak bende 1.100 tl ye aldım esepet sitesinden.LT28h olarak gönderiyorlar.Telefon için 1 gb ram yazıyolar fakat bunun 631 mb ını kullanabiliyorsun.Şarj süresi çok iyi gidiyor ben elimden hiç düşürmeme rağmen 2 gün idare ediyor beni.Fotograf çekimleri harika ve telefon hoparlörü çok iyi.Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

fiyat farkı garanti firması değişik olduğu içindir. sanalreyonumdan alacağın ürün bilmem ne ithalatçı firma garantisinde olacaktır ve bi sorun olduğunda kargo ile gönderirsin firmaya :)
telefonda tek sorun 1-2 saat internette 3G ile dolaşırsan telefon biraz ısınıyor :)
şarjı ise bana ort 1.5 gün gidiyor. yaklaşık 1 saat görüşme, 1 saat oyun, 1-2 saat internet, 100-200 sms :)

Şarj süresi ikinizin yazdığına göre çok iyi bu şarj süresi gayet yeterli bir süre. Ben de yaklaşık olarak android3'ün kullandığı kadar kullanıyorum telefonu.
ashoka dostum 630 mb diyorsun aradaki 370 MB RAM zaten Android sistemi için kullanılıyor her telefonda bu böyle diye biliyorum. Örneğin S3'te de 650 MB gibi bir rakamdan bahsediliyordu. :)
Telefon hoparlörünü çok kullanmam zaten ama fotoğraf çekimleri iyiyse kullanabilirim.
Büyüklüğü konusunu da sıkıntı edeceğimi sanmıyorum arkadaşımda Sensation 4.3 inç var ilk aldığında kullanıyordum ve çok büyük geliyordu telefon elime. Ama 1.5 sene falan oldu artık onun telefonu küçücük gibi gözüküyor bunu her telefon için geçerli olduğunu düşünüyorum.
Cevaplarınız için teşekkür ederim! :)

r.yagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yaklaşık5 ay kullandım. gayet kullanışlı telefon bence tek sıkıntısı dokunmadik tuşlerı pek hassas değil t ve z ye göre birde batarya yüzdesini göstermiyor ve kısa yollar yok bildirim cubuğunda güncelleme gelince nasıl olur bilmem şuan xperiz z aldım kendimi tutamadım bence bekle sende z al derim :)

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İon kullandım ve gayet güzel cihazdı oyun konusunda kafaya takma Modem Combat 4
, ShadowGun ve Fifa 12 sıfır kasmayla oynadım.

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Güzel telefonmuş ama kullanma fırsatı olmadı :)

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben yaklaşık5 ay kullandım. gayet kullanışlı telefon bence tek sıkıntısı dokunmadik tuşlerı pek hassas değil t ve z ye göre birde batarya yüzdesini göstermiyor ve kısa yollar yok bildirim cubuğunda güncelleme gelince nasıl olur bilmem şuan xperiz z aldım kendimi tutamadım bence bekle sende z al derim :)

z'de ve t de tuş yok hocam zaten ekran üzerinden basıyorsunuz bırakında daha hassas olsun,

numantekinay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende kullanıyorum. tek sıkıntısı alttaki tuşlar onun dışında çok memnunum. tavsiye ederim

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Maalesef o kadar bütçem yok, Z'yi çıktıktan bir sene sonra anca alabilirim ama o kadar da bekleyemem. Telefonum idare eder birşey de değil ki, standart Samsung işletim sistemli Monte :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İon kullandım ve gayet güzel cihazdı oyun konusunda kafaya takma Modem Combat 4
, ShadowGun ve Fifa 12 sıfır kasmayla oynadım.

Harika bunu duyduğuma çok sevindim. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bende kullanıyorum. tek sıkıntısı alttaki tuşlar onun dışında çok memnunum. tavsiye ederim

Ne gibi bir sıkıntısı var alttaki tuşların? 4 tuş hastalığı var bende illa 4 tuşlu olacak telefonum :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ion kullanıyorum şarz durumu %100 sabah kalkıyorum bakıyorum ınıyo %45lerde bu sorunu çözmem için ne yapmalıyım arkadaşlar:S

numantekinay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende ion kullanıyorum şarz durumu %100 sabah kalkıyorum bakıyorum ınıyo %45lerde bu sorunu çözmem için ne yapmalıyım arkadaşlar:S
ayarlar---diğer----mobil şebekeler----şebeke modu-----yalnızca gsm. böylece 3g yi kapatacaksın. işin olduğunda tekrar açarsın

oggnogg

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bencede ion iyi bir telefon ama o fiyatlara galaxy s3,lg optimus 4x hd ,nexus 4 gibi bir telefon bir telefon alabilirsin :)

birol28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 mayısta hızlıal. com dan ion aldım. telefon tasarım olarak çok kaliteli. fotoğraf kalitesi çok güzel.ses kalitesi tatmin edici. dokunmatik algılaması çok iyi. ekran kalitesi başarılı. şahsen benim için eksi yönü, şarz olayı. gün boyu müzik dinledim sabah full olan batarya akşama bitti.birde dokunmatik tuşları nın algılaması zayıf. parmağınızı bastırırken hafif sürttürerek bastırırsanız bu sorun çözülüyor gibi. telefonun bataryası sökülmüyor bilginize.. eğer, fotograf video ,sağlamlık ,ses,görsellik,ekran kalitesi diyorsanız kesinlikle ion diyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
6 aydır ion kullanıyorum. aşağıdaki 4 tuş iyi çalışmıyor diyen arkadaşlar o tuşlar üzerine basarak değil yukarı doğru kaydırılarak kullanılıyor ve bu şekilde kullanırsanız hiç bir sıkıntısı yok. telefonun tek sıkıntısı ısınması. oyun kamera müzik internet her konuda başarılı. tek sıkıntı dediğim gibi 15 - 20 dakikalık kullanım sonrası avucunuzun içinde rahatsızlık verecek şekilde ısınması.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar bende x peria ion kullanıyorum andordoid güncellemseini yaptım ve şarjı 2 gün giderken 1 gün gitmeye başaldı . ayarlar - pil e baktığım zaman şarjın % 80 nini android yiyo yazıo ne yapabilirim

tinercibayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben telefonu bi iki ay önce aldım aynı şarj sorunu bende de var. sürekli kullandıgımda ekranı hiç kapatmaksızın yani en fazla 4-5 saat sonra şarj sınıflanıyo ve telefon hemen ısınıyo. arada bi telefonu kontrol etmek için göz atarak kullandıgımda da bu süre en fazla 7-8 saati buluyo. şarjı sıfırlayıp tekrar doldurmayı denedim bi kaç kez ama bi fark olmadı. hatta galiba şarj yuvası bozuldu. telefonu şarja taktıgımda ekranda şarj oluyor gözüküyo ama üstteki kırmızı ışık yanmıyo ya da hem şarj oluyo gösteriyo kırmızı ışıkta yanıyo ama bi süre sonra kontrol ettigimde hiç olmamış oluyo yani şarjdayken sürekli kontrol etmem gerekiyo galiba temazsızlık oluyo. bu yüzdende aralıksız şarj doldurma işlemini yapamıyorum. sigortalı telefon garantiye götürsem ne kadar sürede yaparlar ya da yapabilirler mi bilmiyorum açıkçası telefon daha yeni oldugu için aileme şarj yerini bozdugumu söylemekten çekiniyoru ama şarjının dayanmamasıda beni zor durumda bırakıyo telefonu kullanmaktan çok şarj etmekle ugraşıyorum. yardımcı olabilicek varsa çok mutlu olucm

Chikoo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alın varsa ion almazzsın ion almak mayyaklık bende var beş para etmez git s3 fln al sony e sakın bulaşma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben mesaj ikonunu nasıl olmuşsa kısayoldan ve menüden kaldırmışım geri alamıyorum ekran kısayollarından da ekleyemiyorum ve mesaj attıldığında iltildi rapoeu geliyor ama bnm telefon göstermiyor yardım eder misiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3 gün oldu telefonu alalı tek kelimeyle mütiş bu para s4 mini alıcaktım ama iyiki almamışım. Aslında internette duyduklarımdan ötürü telefonu alırken oyn oynayamamayı kabullenmiştim fakat tamamen yalan yanlış bilgilermiş. Dead space Real racing Shadow gun Modern cobat 4 hepsi mütiş bir şekilde oynanıyor. Dizayn olarak mütiş tasarımı harika. Benim şikayetçi olduğum tek nokta şarj sorunu. Ortalama bir android'den biraz çabuk bitiyor şarjı aktif bir şekilde kullanırsak 7-8 saat arası idare ediyor birde pilimiz ömrünü doldurduğunda malefef arka kapağı açıp pil değiştirme gibi bir şansımız yok. İnternette dolaşan yalan yanlış bilgiler yüzünden arkadaşım gitti lg optimus 4x aldı. Elinde alev topu tutuyor resmen :( Şarjıda çok çabuk bitiyor. Yani bu paraya alına bilecek en iyi telefonlardan. Söylemeden geçmiyim 4.1 jb güncellemesi çok kötü bir optimizasyona sahip eğer alıcaksanız 4.0.4 kalmaya şartlamalısınız kendinizi. 4.1 güncellemesi ile kamera hd video çekerken kasıyor normalde böyle bir durum yok. Ben geri döndüm rahatladım. Dediğim gibi tek sorunum şarj oda zaten androidlerin genel sorunu fakat bu sanki androidleride biraz aşmış şarj sorununda :D

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Para ihtiyacı sebebiyle lumia 920mi verip aldım android uygulama yönlü iyi ama kalan her şey için lumia 920 tavsiye 1100tl altına ikinci el al ya da lumia 820 al ion dan iyi uygulamaya gelince iyi değil stabil de pek söylenemez

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bulaşmayın doktorlar gibi sankı boynunuzda steteskopla dolaşır gibi şarj kablosuyla dolaşırsınız
Gece dolduruyorum prizden çekiyorum sabah uyandığımda butun uygulamalar kapalı %85 lere düşmüş 1 saat uğraşayım sarj bitip kapanıyor. Lanet olsun nerden bulaştım buna

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bulaşmayın doktorlar gibi sankı boynunuzda steteskopla dolaşır gibi şarj kablosuyla dolaşırsınız
Gece dolduruyorum prizden çekiyorum sabah uyandığımda butun uygulamalar kapalı %85 lere düşmüş 1 saat uğraşayım sarj bitip kapanıyor. Lanet olsun nerden bulaştım buna

Abi telefon ion mu lumia mı?

sgurakan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xperia Ion bu telefona hiç bulaşmayın. arkadaşım aldı hiç memnun kalmadı. çok yavaş telefon ve ağır, kaba ve kalın.hemde çok ısınıyor. sony zaten tasarımda çok kötü telefon yapıyor.bu telefonda onlardan biri. zar zor o telefonu sattı galaksy s4 aldı..benim tavsiyem s4 mini..1100 TL civarında..hemde samsung kalitesinde. herşekilde işinizi görür.ekimde 4.3 de geliyor zaten. sony ion ile güncellemeleri zaten unut.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Xperia Ion bu telefona hiç bulaşmayın. arkadaşım aldı hiç memnun kalmadı. çok yavaş telefon ve ağır, kaba ve kalın.hemde çok ısınıyor. sony zaten tasarımda çok kötü telefon yapıyor.bu telefonda onlardan biri. zar zor o telefonu sattı galaksy s4 aldı..benim tavsiyem s4 mini..1100 TL civarında..hemde samsung kalitesinde. herşekilde işinizi görür.ekimde 4.3 de geliyor zaten. sony ion ile güncellemeleri zaten unut.

İon kullanıcısıyım çok doğru söylüyor. Sabit bir konu açılmalı Xperia İon almayın diye.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Sony' nin tasarımı kötümü? şaka mısınız? çıktığı ilk günden beri ion kullanıyorum.. güncellemeden önce evet ısınıyordu ama şimdi o kadar değil... aynı şey şarj içinde geçerli..

"çok yavaş, ağır ve kaba" sağlam güldüm buna :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=130683]android3[/MENTION] lütfen şimdi yardım arkadaşımın xperia ion'u var devamlı yazılım güncellemesi diyor benim aram android ile iyi değildir-bundan dolayı windows phone kullanırım-lütfen yardım edin yazılım güncellemesini nasıl yaparım (help me!) :cursing: bu arada forumda yeniyim birkaç işlevde gösterirsiniz :biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ionu kullanmasını bilmeyenler hemen leke atıyo o dediginz dert bende yok

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841

bende İon var ama bu sorunlar yok? hele ki yavaş sorunu? :D beğenmediğiniz telefon tasarım ödülü aldı :)

@android3 lütfen şimdi yardım arkadaşımın xperia ion'u var devamlı yazılım güncellemesi diyor benim aram android ile iyi değildir-bundan dolayı windows phone kullanırım-lütfen yardım edin yazılım güncellemesini nasıl yaparım (help me!) :cursing: bu arada forumda yeniyim birkaç işlevde gösterirsiniz :biggrin:

hocam Sony Update Center yada Sony PC Companion ile güncelleme yapabilirsin :)

enesturaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben aslında pek yorum yapanlardan değilim ve Yorum yazmak için üye oldum :biggrin: yazılan yorumlara dayanamadım bende yorum yazmaya karar verdim. Şimdi bende Xperia İon Kullanıyorum gayette menunum. Şimdi gelelim + Yönlerine: Grafik, Tasarım, Ne hafif Ne ağır :biggrin:, Fotoğraf çekimi, Video kalitesi, Ekran kalitesi, İnternet hızı, Ses, Dokunmatik, 4 Tuşa basarken yukarı kaydırın sorun ortadan kalkar, Sağlamlık, Görsellik, Oyun oynama kalitesi, Isınma sorunu çok az, Ve en son güncelleme yapın eski güncelleye göre daha hızlı oluyor telefon Ve - Yönleri: Tek bir tane var benim için oda Pil kullanımı, bunu aşmak için bir kaç önerim var bende önceden pilden şikayetçiydim ama deneyerek biraz önüne geçtim ve bunuda sizlerle paylaşayım. İlk olarak Ekran zaten pilin çoğunu ekran götürmekte ve widgetler kendini senkronize etmesi pil süresini azaltır bu yüzden widget olayını hayatınızdan kaldırın alışırsanız zor olur :yes: Ekran için hareketli dende vazgeçin Sadece fotoğraf koymanız pilin süresinde önemli artış gösterecektir bunu sizde fark edeceksiniz. Son olarakta Telefonunuzu Günde en az 1 Kere kapatın acın:biggrin: buda pilin ömrünü artıracaktır. Telefonu almayı düşünenlere ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM !!!:thumbup1: