Chrome sınıf kaydedilmemiş

Bu konuyu okuyanlar

serkan_dn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chrome u tekrar yükleyip kurdum.Açmak istediğimde is sınıf kaydedilmemiş uyarısı çıktı.Nasıl düzeltebilirim ?

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlat ve çalıştır SFC / SCANNOW yaz. Windows Otomatik olarak sisteminizi tarayacak ve problemli dosyaları onaracaktır.

maynak00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benzer sorun bende de var. chrome yerine iron browser (chromium tabanlı) kullanıyorum. programı güncelledikten sonra hiçbir kısayolu programı açmıyor, sadece kurulu olduğu dizindeki iron.exe ile başlatınca sorunsuz açılıyor (yandex.browserda sorun yok.). bir de bazı uygulamalar web sitesini açmaya kalkınca web adresinin olduğu sınıf kaydedilmemiş uyarısı veriyor.
sistemde kaspersky pure ve comodo internet security var. win8 enterprise x64 UAC kapalı. combofixle taratıp sonucu yazarım.

maynak00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
combofix kullanmadım. sorunu şöyle hallettim. http://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome/jxHvPMKVdKU/IXh1jDQjVPwJ
yazanları chromiuma göre uyarladım denilenleri uyguladım ve alttaki içerikle hallettim.
bu içerikli .reg dosyasını uyguladım. (64bit sistemde)(delegateexecute içeren yerleri silme temelli)
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\ChromiumHTM\shell\open\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\ChromiumHTM\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files (x86)\\SRWare Iron\\iron.exe\" -- \"%1\""

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\ChromiumHTM\shell\open\command]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\ChromiumHTM\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files (x86)\\SRWare Iron\\iron.exe\" -- \"%1\""

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Chromium\.exe\shell\open\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Chromium\.exe\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files (x86)\\SRWare Iron\\iron.exe\" -- %*"

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Chromium\.exe\shell\opennewwindow\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Chromium\.exe\shell\opennewwindow\command]
@="\"C:\\Program Files (x86)\\SRWare Iron\\iron.exe\" -- %*"

bu sayfada anlatılanla da yapılabilir. birkaç fark var: http://superuser.com/questions/5034...8-gives-an-error-message-class-not-registered

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
chormu sildikten sonra kayıtlı verileri manuel olarak tamamen sil. c/kullanıcı adı/app data yolundaydı sanırm.
sonra tekrar kur.
bir çok hata ordaki eski tarayıcıdan kalan veriler yüzünden çıkıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben telefondan youtube sitesinden video indirmeye çalışıyorum ekrana servis durumunu kontrol edin yazısı çıkıyor. telefonumda youtube indir diye bir proğram var oproğram önceden sorunsuz indiriyordu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya arkadaşlar ben kafayı yemek üzereyim chrome açmak istediğimde sınıf kaydedilmemiş diyo