Taleb-i Yardım (Çetrefil bir hâl)

Bu konuyu okuyanlar

ExJin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili dostlar. Bir derdime derman olması maksadıyla bir bilen arıyorum. Şöyle ki;
Bir bilgisayar tahayyül edelim, deepfreez'i inaktif olsun. Bu haliyle update kendi kendine 250 MB olan güncellemeleri yüklesin daha sonra yeniden başlatılması adına kullanıcıdan onay alsın ve bilgisayarı yeniden başlatsın.
Bir kez yeniden başlatılmaya ayarlanmış olan Deepfreeze haliyle bu yeniden başlatma sonrası aktif olsun. Lakin sorun şöyle cereyan etsin;
Yeniden başlatma sonrası yeni güncelleme windows daha ana ekrana (masaüstü) gelmeden kurulum yapsın, ve kurulumun aktif olması için windowsu yeniden başlatsın lakin bu evrelerde daapfreeze'in aktif konumda olduğu da unutulmasın. Neticede bilgisayar yeniden başlasın aktif olan deepfreeze'de yapılan yüklemeleri yapılmamış gibi göstersin haliyle update yeniden güncelleme yapsın ve yeniden aktif olabimesi için windows ana ekranı (masaüstü) gelmeden yine yeniden başlatsın ve deepfreeze yine güncellemeleri silsin. Ve bu kısır döngü böyle devam ededursun.
Güvenli kip çözümü adına F8 tuşunu hatırımda bulundurup bu kombinasyonla çözüm aradm fakat çözüme ulaşamadım, f8 tuşu iş görmedi.
Şimdi dostlar güvenli kipe geçiş adına daha değişik kombinasyon yahut sorunun çözümü adına verebilecek cevabı olan bir dost var mı, zat-ı acizanemin merakı ve istirhamı budur .?

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bilgisayarın marka-modeli? işletim sistemi? deepfreeze sürümü?

Bazı bilgisayarlarda f5 veya f12 ile güvenli moda giriliyor. Ayrıca, eğer "f" tuşları için f-lock butonu varsa önce onu aktif hale getirmelisin ve restart-yeniden başlatma yerine bilgisayarı tamamen kapattıktan sonra girmeyi dene. Eğer güvenli mod seçim menüsüne erişirsen "komut istemi" ile olanı seç, C:\WINDOWS\Winsxs klasör yoluna gir ve "pending.xml" dosyasını bulup yeniden adlandır (örn. pending-eski.xml). Bilgisayarı yeniden başlat. Bunu yaptığında yeniden başlatmaya zorlamayacak fakat güncellemeler de düzgün yüklenmemiş olacak. Temiz format atmanı ve deepfreeze kullanmamanı öneririm.

ExJin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın marka-modeli? işletim sistemi? deepfreeze sürümü?

Bazı bilgisayarlarda f5 veya f12 ile güvenli moda giriliyor. Ayrıca, eğer "f" tuşları için f-lock butonu varsa önce onu aktif hale getirmelisin ve restart-yeniden başlatma yerine bilgisayarı tamamen kapattıktan sonra girmeyi dene. Eğer güvenli mod seçim menüsüne erişirsen "komut istemi" ile olanı seç, C:\WINDOWS\Winsxs klasör yoluna gir ve "pending.xml" dosyasını bulup yeniden adlandır (örn. pending-eski.xml). Bilgisayarı yeniden başlat. Bunu yaptığında yeniden başlatmaya zorlamayacak fakat güncellemeler de düzgün yüklenmemiş olacak. Temiz format atmanı ve deepfreeze kullanmamanı öneririm.
Dostum bilgilerin için teşekkürü borç bilirim lakin;
Bbenim bilgisayarım sanırım epey direnecek çünkü komut sistemiyle dahi giriş yapsam yine o saçma sapan güncelleme sayfasına gelip yine reset atıyor. Sanırım formattan başka çare kalmadı. Gerçi deepfreeze'in aktif olduğu bilgisayarada format atmanın iye olmadığını duymuştum ama... Sanırım seçenek kalmıyor...

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Dostum bilgilerin için teşekkürü borç bilirim lakin;
Bbenim bilgisayarım sanırım epey direnecek çünkü komut sistemiyle dahi giriş yapsam yine o saçma sapan güncelleme sayfasına gelip yine reset atıyor. Sanırım formattan başka çare kalmadı. Gerçi deepfreeze'in aktif olduğu bilgisayarada format atmanın iye olmadığını duymuştum ama... Sanırım seçenek kalmıyor...

Formattan önce şu çözümü bir dene:

Boot ayarını cd olarak ayarla ve Windows yükleme cd'sini tak. Dil,Zaman, klavye ayarlarını geçtikten sonra kurtarma seçeneğini seç

dg9y3.jpg

System recovery sayfasından "Command Promt" u seç. Çıkan cmd penceresinde sırasıyla bu komutları gir:

c:\windows\winsxs\

del pending.xml

Bilgisayarı yeniden başlat deepfreeze'i kapat.

ExJin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum özür dilerim ancak formatı atmış bulundum. Daha sonra bu çözümün önerini gördüm. Ancak gayet mantıklı hatta kesin çözüm buydu da diyebiliriz ama biraz geç oldu. Yaratıcı fikirlerin ve uğraşın için ayrıca teşekkür ederim.