HTC One vs Sony Xperia Z Ekran karşılaştırması

Bu konuyu okuyanlar

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
HTC One vs Sony Xperia Z karşılaştırması

[video=youtube;JpDi95S-PJ8]http://www.youtube.com/watch?v=JpDi95S-PJ8[/video]

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
htc one ön görünüşü mütiş telefonu görünce içim kıpır kıpır oluyo o telefon yakında benim olacak inşallah

BtRc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xperia z daha güzel gösteriyo gibi geldi

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kamera XperiaZ nin tam karşısında, one a açılı bakıyor, biraz yanıltma var. Ama keskinlik olarak one ın DPi'ı daha yüksek, Z nin ekranı daha büyük, performans olarak ta one önde. Ayrıca stereo hoparlörlerin avantajını unutmayın. Tek kulaklıkla müzikle iki kulaklıkta dinlenen müzik kadar fark var. Stereo hoparlörlü galaxy tablet kullananlar farkı bilir.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Kamera XperiaZ nin tam karşısında, one a açılı bakıyor, biraz yanıltma var. Ama keskinlik olarak one ın DPi'ı daha yüksek, Z nin ekranı daha büyük, performans olarak ta one önde. Ayrıca stereo hoparlörlerin avantajını unutmayın. Tek kulaklıkla müzikle iki kulaklıkta dinlenen müzik kadar fark var. Stereo hoparlörlü galaxy tablet kullananlar farkı bilir.

sadece önizlemedeki fotoda açı var. tamamını izlediyseniz ben açılanma göremedim.

parlaklık olarak ve renk açısından z daha iyi geldi bana( bravia engine 2 sayesinde sanırım) performans olarak fark göremedim, ne açıdan one önde?

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle Z daha iyi ekran olarak.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Şu iyi bu iyi diye illa bi sonuça varmanızmı gerekıyor aynı işte göz var nizam var illa bi sonuca varmak istiyosanız şu yorum en dogrusu olur,

Sony de bravia engine 2 özelliği var buda sharpness katıyor yani / keskinlik fark bile denmez bunada neyse %1 xperia z önde

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
+61
ki xperia z nin farklı açılardan performansı fiyasko

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
HTC görüntüsü daha akıcı, Sonyde görüntü kesik kesik geliyor
HTC karşıtlığı daha yüksek görüntü daha canlı duruyor , Sonyde beyaz renk daha parlak bazen avantaj bazen dezavantaj oluyor
Çözünürlük olarak HTC daha önde... Bu karşılaştırmayı HTC One oldukça önde bir şekilde kazanmış duruyor

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
neresi kesik kesik onu anlamadım:) Ayrıca HTC daha canlı duruyor diyorsanız benim gözler bozuk heralde.

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
bence HTC daha iyi. ışığın yoğun olduğu yerlerde Z, gri tonları yeterince veremeyip olduğu gibi beyaz göstermiş ama HTC daha fazla gri göstererek detay kaybının daha az olmasını sağlamış.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ya arkadaşlar siz hiç Bravia Engine 2 nedir duymadınız mı adeta yoktan var ediyor bu teknoloji .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bravia engine televizyonda işe yarar, kendinizi aladtmayın, pazarlama oyunu bu.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Streaming Olarak Z Öne Çıkıyor Bu Videdoya bakarsak ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 ün yarattığı büyük hayal kırıklığından sonra gelelim iki tele düşmüş seçimimizin detaylarına; dostlar youtube da full hd ikisinin tüm karşılaştırmalarını testlerini izledim günlerdir. sonuç; xperiaz daha net artı daha büyük ekran nokta... gelelim diğer konulara su ve toz geçirmezlik, artırılabilir hafıza, gece çekiminde bırakın düşük ışığı karanlık ortam video çekimlerinde bile inanılmaz başarılı xperiaz, ayrıca htcnin 4 mp ultra diye lanse ettiği kamera 8 mp e denktir bu temel bilgiyide verelim, evde lcdniz varsa yada ilerde almayı düşünyorsanız hdmı çıkışı olan bir tel xperiaz, ayrıca htcnin çok beğenilen arayüzü performans için kalktı htc one da son derece sade bir arayüzü var,aleminyum olayına gelince birçok arkadaşımda iphone5 var birkaç ayda nasıl çizildiğini ve oyun oynarken vs nasıl ısındığına şahit oldum bu sonuçta titanyum değil! o arka aleminyum yüzeye plastik koruyucu bant takıp kullanacaksınız yani eliniz gene plastik yüzeyde olacak ama kenarları en ufak düşme anahtar olan cepte taşıma gibi durumlarda tehdit altında çok kolay hasar alacak, yalnız htcninde hakkını vermek lazım illede iphone diyenlere inanılmaz bir mesaj vermiş apple fanları aleminyum ama diyip dolaşamayacaklar :) slowmotion gibi zaten androidmarkette ücretsiz tonla indirebileceğiniz yan ufak uygulamalara sakın takılmayın. iki telide elinize alıp kurcalayın gönlünüz hangisine giderse onu alın yalnız şunu unutmayın ki şu yukarda piksellerine kadar ekrana gözünüzü sokup incelediğiniz videoyu ancak xperia z çekebilir!! yazın ilk işim su altı çekimler yapmak olucak bu muhteşem cihaz ile. tercih sizin kolaygelsin şimdiden işiniz zor :)

vagabond1984

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle xperia z . tek geçerim.

http://www.youtube.com/watch?v=40q3rwSexC4
Ekran karsilastirma videosu.Izleyince farki goreceksiniz:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

s4 ün yarattığı büyük hayal kırıklığından sonra gelelim iki tele düşmüş seçimimizin detaylarına; dostlar youtube da full hd ikisinin tüm karşılaştırmalarını testlerini izledim günlerdir. sonuç; xperiaz daha net artı daha büyük ekran nokta... gelelim diğer konulara su ve toz geçirmezlik, artırılabilir hafıza, gece çekiminde bırakın düşük ışığı karanlık ortam video çekimlerinde bile inanılmaz başarılı xperiaz, ayrıca htcnin 4 mp ultra diye lanse ettiği kamera 8 mp e denktir bu temel bilgiyide verelim, evde lcdniz varsa yada ilerde almayı düşünyorsanız hdmı çıkışı olan bir tel xperiaz, ayrıca htcnin çok beğenilen arayüzü performans için kalktı htc one da son derece sade bir arayüzü var,aleminyum olayına gelince birçok arkadaşımda iphone5 var birkaç ayda nasıl çizildiğini ve oyun oynarken vs nasıl ısındığına şahit oldum bu sonuçta titanyum değil! o arka aleminyum yüzeye plastik koruyucu bant takıp kullanacaksınız yani eliniz gene plastik yüzeyde olacak ama kenarları en ufak düşme anahtar olan cepte taşıma gibi durumlarda tehdit altında çok kolay hasar alacak, yalnız htcninde hakkını vermek lazım illede iphone diyenlere inanılmaz bir mesaj vermiş apple fanları aleminyum ama diyip dolaşamayacaklar :) slowmotion gibi zaten androidmarkette ücretsiz tonla indirebileceğiniz yan ufak uygulamalara sakın takılmayın. iki telide elinize alıp kurcalayın gönlünüz hangisine giderse onu alın yalnız şunu unutmayın ki şu yukarda piksellerine kadar ekrana gözünüzü sokup incelediğiniz videoyu ancak xperia z çekebilir!! yazın ilk işim su altı çekimler yapmak olucak bu muhteşem cihaz ile. tercih sizin kolaygelsin şimdiden işiniz zor :)
http://www.youtube.com/watch?v=40q3rwSexC4 Sanirim bu videoyu izlememissin:)

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Aralarında benim kıyas yapabileceğim bir fark yok, yani bu iki telefondan birini almak için görüntü kalitesini karşılaştırarak karar vereremem. İkiside çok, çok yeterli (Hoş hali hazırda elimde mevcut olan One X'in ekranıda muazzam, o da ayrı bir konu. :) )

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Xperia Z su altı çekimi için bile alınabilir çok farklı bi deneyim kullanıclar için ama One X alıcam galiba. ah ah Xperia Z sende snapdragon 600 kullansan nolurdu :D s4 pro kullandığı için fiyatı düşük olabilir tek tesellim o düşük olursa hmen xperia z

Bide şunu unutmamak lazım xperia z ye sadece karşıdan baktığında net görüntü alıyorsun 15 derecelik açıyla bile baksanız ekran beyazlaşıyor burada htc one ın süper lcd teknolojisi 5 adım önde

wpp34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia Z su altı çekimi için bile alınabilir çok farklı bi deneyim kullanıclar için ama One X alıcam galiba. ah ah Xperia Z sende snapdragon 600 kullansan nolurdu :D s4 pro kullandığı için fiyatı düşük olabilir tek tesellim o düşük olursa hmen xperia z

Bide şunu unutmamak lazım xperia z ye sadece karşıdan baktığında net görüntü alıyorsun 15 derecelik açıyla bile baksanız ekran beyazlaşıyor burada htc one ın süper lcd teknolojisi 5 adım önde
saygı duyuyorum da kendin de diyorsun 15 derecelik açıyla baktığında :D benim için hiç bir önemi yok 15 derecelik açının ben amoled ekranda kullandım 15 derecelik açıyla bakmadım :D hiç bir önemi yok benim için. senin için önemi varsa saygı duyuyorum :)

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
saygı duyuyorum da kendin de diyorsun 15 derecelik açıyla baktığında :D benim için hiç bir önemi yok 15 derecelik açının ben amoled ekranda kullandım 15 derecelik açıyla bakmadım :D hiç bir önemi yok benim için. senin için önemi varsa saygı duyuyorum :)

konu ekran karşılaştırması olduğu için ekran özelliği olan bişey yazdım yoksa telefonu eğik kullanmıcaz :D

wpp34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu ekran karşılaştırması olduğu için ekran özelliği olan bişey yazdım yoksa telefonu eğik kullanmıcaz :D
tamam işte normal kullanımda xperia daha iyi zaten onu diyorum bende :D 15 derecede daha iyi olsa nolur olmasa nolur benim için normal kullanım önemli :)

romeoseyes

Asistan
Reaksiyon puanı
0

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kaç tane video seyrettim xperia z'nin ekranı hepsinde daha iyi. Herşey bi kenara bunlar sadece video herkesin kafasına yatan model ona daha iyi gelecektir doğal olarak. Geçen gün xperia z'yi kurcalama fırsatım oldu gerçekten mükemmel bir cihaz, eminim one'da mükemmeldir sonuçta 2000tl lik cihazlardan söz ediyoruz. Gel görki ne kadar mükemmel olursa olsun o kadar parayı telefona bağlayacak adam değilim. Ha güzel teknoloji der bakar geçerim. Derdim ekransa gider 2000tlye full hd led tv alırım derdim fotoğrafsa 2000tlye profesyonel bi makina alırım. 2000tl telefona verince şimdi yaptığımdan farklı bişeymi yapacağım; alo iyimisin pırasa yermisin bitti.

Hem ultrapixel noluyo la her duyduğumda gülüyorum:):) adam kandıyo herifler ayaküstü.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öyle bir şey yok. X Peria Z Bravia Engine 2 teknolojisi kullandığı yerler var tamam fakat desteklemeyen uygulamalar da çok.

Htc One daha gerçekçi ve keskin net sunuyor. Canlılıkla o daha iyi ekran denmez. Göze hoş gelebilir tamam o zaman Galaxy S4 deki ekran dünyanın en iyi ekranı. Canlılık konusunda en iyisi o ama en iyi ekran tabi ki Samsung ' un değil.

S-LCD ekranlar TFT VE OLED'e göre 1 gömlek daha üstündür isteyen kabul etsin isteyen etmesin.
Bir de X Peria Z yi kameranın sağ tarafına koy bakalım ne oluyor. One da hiç bir şey fark etmez al sana kanıtı :http://www.youtube.com/watch?v=40q3rwSexC4

Milletin kafasını boş yere karıştırmayın. Kabul edin fanlık boyutuna girmeyin. Babanızın malı değil bunlar.