Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

Bu konuyu okuyanlar

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN SORUMLULUK SİZE AİTTİR...

Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir i9300 Galaxy S3 modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez. imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

ülkemizde İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur.. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyip pasaporta işlettirinki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun.

şayet iş işten geçmiş ve iade imkanınız yok ise şebeke gittikten sonra yüklenecek ve şebekenizi geri getirecek aşağıdaki yama dosyasını yükleyebilirsiniz. bu yama hemen hemen tüm orjinal firmware(4.0.x ve 4.1.x) sürümleri ve custom romlar ile sorunsuz çalışmaktadır. yama birçok kişi tarafından birçok sürüm ve romda denenmiştir. şebekeniz ile ilgili olmayan diğer tüm sorunlarınız için forumun farklı yerlerindeki konuları kullanınız. yani bu yamanın hiçbir yan etkisi yoktur telefonunuza.Yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000... yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

Ofline patch
hdn1x.png
hdn20.png

Online ota update patch

hdn1v.png
hdn24.png

Patch Linki:
DOWNLOAD

Konunun herhangi bir tarifi yok malum telefonun sadece rootlu olması yeterli söz verdiğim gibi Tek bir TIK ile bu işlem yapılıyor proğram açılışta Root varmı busybox varmı model uygunmu ve internet varmı şeklinde kontrollerini gerçekleştiriyor eğer internetiniz varsa Program mobil internet yada wi-fi interneti algılarsa direkt olarak sizi online patch uygulama sayfasına yönlendiriyor eğer değilse uyarı gelip istediğiniz takdirde ofline patch yapabilirsiniz.Ofline nedir benim apk içerisine yerleştirdiğim modlu modem dosyasını alıp sisteme yazıp otomatik tüm işlemleri yapana kadar iptal seçeneği eklemedim yani işlemler tamamen bitene kadar bataryanız bitmedikce telefonu rehin alıyoruz toplam 30 sn kadar daha sonra patchleme işlemleri bitince telefon otomatik reset atar ve şebekeniz gelmiş olur istediğiniz romda kullanabilirsiniz romu kuracaksınız apk'mı kuracaksınız sadece çalıştırıp bırakacaksınız gerisini o halledicek bu arada butonlara basınca 1 sn gecikme verdim sakın ha sakın bir butona 2 defa tıklamayın TEK TIK
smiley.gif
Tıklarsanızda açıkcası birşey olmaz Herkese Mutlu yıllar işlemlerde oluşabilecek sorunlar tamamen size aittir ben hiç bi sorun yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü yanlış birşey yaparsınız diye yazdım bu apk'yı yanlış tıklama gibi birşey söz konusu olamaz heralde dimi
smiley.gif

APK 9 mb'tır içerisinde SIII ve note II offline patchlerini eklediğimden dolayı kapasitesi büyüktür.

BusyBox yüklü değil hatası alan arkadaşlar;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.busybox.installer&hl=tr

üstteki linkten marketten indirsinler.Advanced seçeneği ile install yapsınlar. /system/bin kısmını /system/xbin olarak değiştirin kurarken ilk ana ekranda.

Yapımcıya Bağış :

TL Bağış

Dolar Bağış

Euro bağış

Paypal Kesinti yapıyor iban tercihtir
smiley.gif
ve paypal hesabı olmayanlar icin

iBAN = TR710001001904587961585001 ibrahim KARABAĞ

Kaynak:yesilcin.com ARIZA

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dün gece telefonum iptal oldu sandım. hiç açılmıyordu. karıştıra karıştıra tekrar rom yükledim. şebeke yoktu bu seferde. sizin programınızı buldum. Allah razi olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iki gün önce s3 i9305 lte yurtdışı cihaz aldım ve bahsettiğiniz gibi başka bir telefonun imei si ile kayıt yapılmış pasaport işli değil. ve sonrasında sistem güncellemesi yapılmıs. arada şebeke gidiyor cihazı bikaç defa yeniden başlattıktan sonra geliyor ve en fazla 1 gün şebeke gitmeden duruyor sonra yine ara ara şebeke kayboluyor.. sanırım bahsettiğiniz konudan dolayı bu sorunu yaşıyorum.. acaba bu yama bendeki cihaz için uygun mudur i9305 modeli için ? ona göre yükleme yapıcam ilgilenirseniz sevinirim kolay gelsin.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
iki gün önce s3 i9305 lte yurtdışı cihaz aldım ve bahsettiğiniz gibi başka bir telefonun imei si ile kayıt yapılmış pasaport işli değil. ve sonrasında sistem güncellemesi yapılmıs. arada şebeke gidiyor cihazı bikaç defa yeniden başlattıktan sonra geliyor ve en fazla 1 gün şebeke gitmeden duruyor sonra yine ara ara şebeke kayboluyor.. sanırım bahsettiğiniz konudan dolayı bu sorunu yaşıyorum.. acaba bu yama bendeki cihaz için uygun mudur i9305 modeli için ? ona göre yükleme yapıcam ilgilenirseniz sevinirim kolay gelsin.

Bir dene derim zaten program telefon uymuyorsa kurulum yapmıyor uyarı veriyor..

eratt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihazım rootlu değil bu i9305 modeli için root varmı elinizde acaba

eratt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden brick olabilir hocam ? yamanın cihazlara yan etkisi yoktur demisler ama

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ya birde size zahmet, bu yamanın kurulum aşamalarını tek tek yazabilir misiniz acaba. Busybox installer i indirdim yamayı indirdim iki programı da cihaza kurdum..birde busybox programında ana sayfada your device is rooted yazıyor, bu cihazın rootlu olduğu anlamına gelmiyor mu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
i 9300 e yükledim açıldığında şu yazı geldi root(yönetici) yetkisi bulunamadı lütfen telefonunuza root yükleyin ne demek bu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nasıl kuracağımızı da anlatır mısınız lütfen? Odin ile güncellemem yaptım ve arama yapmıyor dışarıdan aranıyor ama telefon çalmıyor ve wifi dışında internete bağlanmıyor. sanırım anlattığınız sorunu yaşıyorum. bu programı indirdikten sonra telefona nasıl kuracağımı ve nasıl çalışacağını lütfen kendi aranızda konuşur gibi değil, bilmeyen birine anlatır gibi anlatır mısınız?
Teşekkür ederim..

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefona imei atmayla uğraşmayın Ptt şubesinden e-devlet şifresi alın vergi dairesine telefon harç parası yatırın e devlet üstünden telefon kayıta girin kıbrısı seçin kaydetin

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar telefona imei atmayla uğraşmayın Ptt şubesinden e-devlet şifresi alın vergi dairesine telefon harç parası yatırın e devlet üstünden telefon kayıta girin kıbrısı seçin kaydetin

yurtdışına çıkıp gelmiş birinin pasaportunu senmi vereceksin?

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kuzey kıbrıstan geldiğini seçtiğinde farketmiyor kardeş açık var kayıt ediliyo bişey biliyorumki söylüyorum dimi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaxsy 3 cihazım yurdısından geldi ımeıb numaralalrı birbiri ile uyusmuyor güncelleme yapamıyorum ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
koreden shv e210s aldım telefonda cekim sorunu var çekiyor gibi gözüküyor ama ulaşılamıyor arada çekim gidiyor yeniden başlatığımda geliyor mobil core diye bir geri dönüşüm programı var ara da aramalardan sonra kesiliyor ses ama arama kapanmıyor ve hata raporu veriyor reset attığımda ise andiroid kırmızı reset yazıları dağınık şekilde geliyor aç kapa ile düzeliyor daha sonra tekrar yapıyor ne yapmalıyım kayıttını yaptırdım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
giriş belgesi üzerinde bir koddan bahsediliyor onun da istenmediğinden emin misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
e-devlet üzerinde kayıt yaparken nedreden geldiğini sormuyor ki. K.kıbrıs nasıl sececegiz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba aynı problem bendede var.Kıbrıs olayını biraz daha detayını yazabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende imei si değiştirilmiş s3 var elimde orjinal imei e dönmek istiyorum

crazyslamdunker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

tekrar orjinal imei'ye dönmemiz lazım. bu da tehlikeli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şebeke sorunum var imei değiştirilmiş cihaz yardımlarınızı bekliyorum acil :hammer:

eternityyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kısacası şunu merak ediyorum telefonumu rootlayınca bunu yükleyince imei no'm kapalı olsada telefonuma şebeke geliyor yani dimi

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hayır imei'nin çalışır vaziyette olması lazım. Bu çözüm önceden çalışıp da güncelleyince şebeke giden telefonlarda geçerlidir, imei'nin yakalanmamış olması lazım. Telefondaki imei'yi btk da kontrol edip kayıtlı olup olmadığına bak.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Konuyla ilgilenen iyi ki [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] var androidden bu aralar uzaklaştım beyler k.bakmayın ilk mesajda bütün bilgiler yazıyor sonra şu oluyo mu bu oluyo mu diye yazıyı okumadan sormayın lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adamın dibisin abi altıma s.çtım şebekenin gittiğini görünce(çünkü daha dün açtırdım telefonu). Çok çok teşekkür ederim sana :)