Laptop açılınca internet kesiliyor

Bu konuyu okuyanlar

deaddad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başlıkta yazdığım gibi laptopu açtığım zaman internet hata veriyor.Sorunları gider dediğimde düzeliyor.Ama bazen baya bi uğraştırıyor.

lenovo z570 kullanıcısıyım.Evde 3 tane laptop var sadece benimki bu sıkıntıyı yaratıyor.Sorunun modemle ilgili olmadigina eminim.Modemim zoom x6.Sorun ip den oluşuyor diye elle ip adadım olmadi.Bilgisayar windows 7 x64.Sorunu nasil çözebilirim?Her bilgisayarı açtıgımda oluyor bu.Bazende bilgisayar açıkken arada oluyor.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Otomatik Ip almayı denedinmi Elle yapılandırdıgına gre öyle bi seçenek olması lazım diye biliyorum İnternet seçeneklerine girersen TCPI PROTOKO'lunun orda

deaddad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
otomatik ip yi de denedim o da olmadı eskiden böyle bi sorun vardi sonra ne yaptım hatırlamıyorum düzeldi geçen format attım tekrar oldu..

deaddad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun hala geçerli arkadaşlar

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
sorun hala geçerli arkadaşlar

Nedenini bilene rastlamadım, bu sorun şu aralar sıkça yaşanır oldu... Modemin sıkıntısı yok diyerek kesip atmayın, benim modemin sıkıntısı da yoktu... Neyse ben şu şekilde çözdüm, Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet' e gelin, kayıtlı ağı silin... Modeme bağlanabildiğiniz diğer cihazlarınızdan birinden modeminizin yönetim paneline girin... Yayın yapılan frekans ve Ağ Adı' nı değiştirin, modemi ve sorunlu pc nizi kapatıp açın... Yalnız şu manuel olarak ip atamaları vs. yaptığınızdan tüm ayarları sıfırlamış olun pc den, eski tam otomatik şekline döndürün notebook u ondan sonra ağa bağlanmaya çalışın...

deaddad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun düzeldi sanırım teşekkür ederim.

Son mesajlar