Ezan yerine Zeki Müren şarkısı çalındı

Bu konuyu okuyanlar

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Trabzon’da merkezi sistemden öğle ezanı yerine Zeki Müren’in bir şarkısının yayınlanması günün konusu oldu.

Kent merkezinde dün öğle vakti, merkezi sistemden ezan yerine Zeki Müren’in ‘Geçtiğim dikenli aşk yollarında, elimden bir kırık saz geldi geçti” şarkısını duyan vatandaşlar şaşırdı.

Bu şarkının ardından başka bir parçanın da bir bölümü çalındı ve yayın yaklaşık 3 dakika sürdü. Daha sonra da öğle ezanı okundu.

Trabzon Müftülüğü yetkilileri, merkezi sistemdeki teknik bir aksaklık sonucu hatanın meydana geldiğini ve kentin bir bölümündeki camilerde çok kısa süre için sanat müziği yayınının dinlendiğini söyledi.

Kaynak

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Aksaklık meydana geldiyse camiden anons yap duyur kardeşim.Camide şarkımı çalınır.

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ay evet ya bikere komik olan camide kasetin yada cd ne işi var galiba arada bir müzik dinliyorlar :D

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Merkezi Sistem yerel radyolara falan bağlı herhalde iyi başka birşey çalmamış :S

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Zeki Müren şarkısını bu adammı söylemiş
5358906.jpg

Bende teknolojik aletler olduğunu sanıyordum :)

Kaynak aynı
Şu resmi şuraya koyarkenki fesatlıklarını düşünüyorum ama sonradan ben fesat olduğumu düşünüyorum

Hürriyet işte !!

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Zamanında Trabzon ilinde, kendi evinden çevreye ezan yayını yapan insanlar (en az bir kişi) vardı (Beşirli'de Holamana'ya çıkan yolun hemen yanındaki binalardan birinde şahit olmuştum). Sonradan merkezî sisteme geçildi birkaç sene önce. O vakte kadar özellikle Vilâyet'in orada (Sotka) 7+1 DTS ezan dinleyebiliyordunuz. :D

Merkezî esas yayının nereden yapıldığını bilmiyorum; ama bir camiden ziyade bir ofisten olması olası.

Güzel günler dilerim.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Zamanında Trabzon ilinde, kendi evinden çevreye ezan yayını yapan insanlar (en az bir kişi) vardı (Beşirli'de Holamana'ya çıkan yolun hemen yanındaki binalardan birinde şahit olmuştum). Sonradan merkezî sisteme geçildi birkaç sene önce. O vakte kadar özellikle Vilâyet'in orada (Sotka) 7+1 DTS ezan dinleyebiliyordunuz. :D

Merkezî esas yayının nereden yapıldığını bilmiyorum; ama bir camiden ziyade bir ofisten olması olası.

Güzel günler dilerim.
abi alakası yok ama üslubuna hastayım bea B)

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
olympuskiller dedi ki:
Berkin Bozdoğan dedi ki:

Güzel günler dilerim.
abi alakası yok ama üslubuna hastayım bea B)
Sorun neymiş ???

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı günler arkadaşlar;

Eh buna da şükür;
Ya birde şöyle bir oyun havası veya show programı gibi birşey olsaydı,o zaman haydi cümbür cemaat oynamaya,halay çekmeye.
Mekan;
Gördüğünüz bulduğunuz camiye gidebilirsiniz.

Saygılar