AVEA Cepte İnternet Hızı Nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Avea hattında internet kullanmak istiyorum, fakat ben istanbul / esenyurt tayım bazende şehirdışında ve SDN de okuduğum bilgiler ışığında avea telefonda internet çekmiyor kullanamıyorum gibi cümleler okudum yorumlar okudum. Sizlerden Yardım istyorum AVEA kullanan yada kullanmış olan arkadaşlardan AVEAnın telefonda interneti nasıl? alsam kullanabilirmiyim?

Yardımlarınız için teşekkürler

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
yardım edebilecek arakadaşlar aranıyor

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sakarya'da 5 mbit altına düşmüyor. Hotspot olarak da kullandım sövdürmeyecek kadar iyi.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
hımm ben istanbuldayım esenyurtta burda problem olmaz inş

Bourne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sakarya'da 5 mbit altına düşmüyor. Hotspot olarak da kullandım sövdürmeyecek kadar iyi.

Sakarya serdivanda arkadaşımın avea internetini kullandım problem yaşadım. Böyle bir sorun varmı sürekli bağlantı yenileniyor yeniden bağlanıyor, aralıklarla mı oluyor bu sorun?

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Şehiriçinde sorun yok.Yaptığım Adana yolculuğu sırasında da 3G ile bağlandım.
Ancak bizim evde edge var :D Birkaç km ötede 3G sorunsuz ama :D

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
yaa zaten aveadaki bu problemi herkez sölüyor ama söylemeyenlerde var kafam karıştı be a

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İstanbul'da kullanıyorum. Şimdiye kadar herhangi bir aksiliğe denk gelmedim. Çekmemesi için ya yerin dibinde olman lazım ya da uzayda. :)

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Şehiriçinde sorun yok.Yaptığım Adana yolculuğu sırasında da 3G ile bağlandım.
Ancak bizim evde edge var :D Birkaç km ötede 3G sorunsuz ama :D

ha evet birde bunu anlamıyorum 20 metre yürüyorsun 3g süper 20 metre geri geliyorsun edge ben bu sorunu vodafoneda yaşıyorum bir mana veremedim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İstanbul'da kullanıyorum. Şimdiye kadar herhangi bir aksiliğe denk gelmedim. Çekmemesi için ya yerin dibinde olman lazım ya da uzayda. :)

al işte bu kardeşimizde başka bişey sölüyor off off

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
al işte bu kardeşimizde başka bişey sölüyor off off

Bu birazda kullandığın telefona bağlı aslında. Şuan İphone 4S kullanıyorum bir sıkıntı görmedim. Önceden Optimus Black kullanıyordum. İnternet stabilite sorunları içeriyordu.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sakarya serdivanda arkadaşımın avea internetini kullandım problem yaşadım. Böyle bir sorun varmı sürekli bağlantı yenileniyor yeniden bağlanıyor, aralıklarla mı oluyor bu sorun?

Bölge çok önemli bu anlam çıkıyor. Diğer operatörler için de öyle.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ya evet bölge ve telefon önemli telefon galaxy s2 bölge istanbul veya diğer yerler...ama vodafone bile aynı işyerimde 3g evde edge anlamadım kitti

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Türkcell e kızdım Aveaya geçtim 4 aydır kullanıyorum.Merkezi yerlerde 3G de sorun yok. Diğer yerlerde 3G,edge arası geçiş sık oluyor.
Ancak 3G olan yerlerde internet hızı, diğerine oranla çok iyi.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bu oranları istanbuldamı yaptın

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
avea internet baz istasyonları yüzünden sıkıntısı var demek ama ozaman ne den fazla istasyon açmıyor

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kocaeli Gebze'de olctum simdi. Binalar oldukca fazla. 3G %85 cekiyor.. Hiz 7.25 mbps..

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Guncel fakat diger olcumlerim de 3-4 mbps cikti.. Ya cekerse 7 mbps falan cekiyor iste..

Benim oturdugum evde edge cekiyor genellikle tabi bu telefona ve bulundugunuz konuma gore degisiyor ve telefonu tutusunuza gore de degisiyor.. Ama avea cekmiyor diye bi'sey yok..

Ev haric heryerde 3G cekiyor bide..

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Guncel fakat diger olcumlerim de 3-4 mbps cikti.. Ya cekerse 7 mbps falan cekiyor iste..

Benim oturdugum evde edge cekiyor genellikle tabi bu telefona ve bulundugunuz konuma gore degisiyor ve telefonu tutusunuza gore de degisiyor.. Ama avea cekmiyor diye bi'sey yok..

Ev haric heryerde 3G cekiyor bide..

hımm çekimde problem yok ozaman aslında banada asıl evde lazım evimdede sık kullanıyorum çünkü

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
hızım 5 mb ve üzerinde akk devreye girince 3 mb görüyorum izmirdeyim...

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ABİ izmirde felam o şekilde ise aveanın çekimi ile ilgili bir problem yok ozaman ee madem öle neden avea çekmiyor kullanamıyorum gibi yersiz yorumlar yapılıyor

bogazicibilisim

Boğaziçi Net Bilişim Teknolojileri
Reaksiyon puanı
0
evde 3g sokakta 3g karabükteyim rahat cekiyor gayette hızlı :D

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Valla bilmem de bir tek sınırsız AVEA'da kaldı faturalı hatta taşıttım hattımı

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Cekmiyo diye bagiranlarin sorunu telefonlarindan ve telefonlarini tutuslarindan kaynaklaniyor..
Ben de telefonu bir yere biraktigimda yada anteni kapatmayacak sekilde tuttugumda 3G cekiyor hatta hizi da cok iyi. YouTube'dan 480P donmadan izleniyor..

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Az önce Avea MF190 modem ile yaptığım test. İzmir

Değişken bazı zamanlar 3-4Mbit gösteriyor. Bazen upload downloadı geçiyor. Bir ara Avea'da bağlantı kendinden 3gden edgeye düşüyordu o düzeldi.

3G internet ADSL internetin keyfini sunmuyor. Uploadda hesaba eklendiğinden kota daha çabuk doluyor. Turkcell'de kullandık bizim bölgede hız konusunda pek fark yok.
Yine en iyisi kendin denemen. Birinin yeterli dediği senin için rezil olabilir. Bir tanıdığın varsa dene.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Cekmiyo diye bagiranlarin sorunu telefonlarindan ve telefonlarini tutuslarindan kaynaklaniyor..
Ben de telefonu bir yere biraktigimda yada anteni kapatmayacak sekilde tuttugumda 3G cekiyor hatta hizi da cok iyi. YouTube'dan 480P donmadan izleniyor..

Aynen öyle. Çevremdeki birçok arkadaşım hat yok derken benim telefonda hep hat oluyor. Kullandığınız cihaz ne kadar çok bağlantı türünü destekliyorsa ve anteni iyiyse sorunsuzca kullanabiliyorsunuz.

Avea'nın çekim olayına gelirsek şehir içinde ben sorun yaşadığım yer hatırlamıyorum. Bahsettiğim şehirler Adana, Mersin ve Ankara. Hatta Ankara Dikimevi metrosunun orada Galaxy S2 ile 11.5 MBit download hızı gördüğüm oldu.