Galaxy S3 İçin 4.2.1 Yazılım

Bu konuyu okuyanlar

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Galaxy S3 İçin 4.2.1 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı. Hayirli Olsun. Görüşlerinizi Alayım.
KAYNAK: Sammobile. com

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Android 5'i alsın ileride, başka bir şey istemem.

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yayinlandilar forumlarda türkçe dil desteği yok yok diye geziniyor :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Guncellemenin kullanicilara ulasmasi 1 ayi bulacaktir

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
resmi yazılım düşmedi diye biliyordum bende sadece test yazılımı sızdırıldı zannediyordum gelsin bakalım beklemedeyiz neler var yenilik olarak ?

bera_ramazan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yeni rom güzel ama şarz konusunda sıkıntısı var benim telefonum normal kullanımda üç gün giderken şuanda iki gün gitmektedir onun dışında hataya rastlamadım bi donma falan görmedim ama tek sıkıntı ingilizce olması yakında türkçesi çıkarsa güzel olacak yani kullanmak isteyenler için bence bir sıkıntı vereceğini sanmıyorum.

Ahmet Ziya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, bizim bi arkadaşta s3 var, ilk sürümüyle kullanıyor epeydir. (android 4.0.4 Ice cream sandwich)
Bugün sürümü yükseltmek istedik, android kullanıcılarına son güncelleme ile 4.2.1 jelly bean sürümünü hizmete sunuyor. Bizde bu sürüme gecmek için okulumuzda wifi ye baglandık ve cihazı güncelle diyerekten başladık. Yaklaşık 9MB lık bir dosya indirildi sonra telefon kapandı ve yeniden kuruluma başladı. Ancak kurulumun %30'undan sonra yükleme hatası verip yükleme durduruluyor ve telefon eski sürümüyle çalışıyor. İki defa denedik ve başarısız olduk. Yardımcı olabilecek arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacımız var.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar, bizim bi arkadaşta s3 var, ilk sürümüyle kullanıyor epeydir. (android 4.0.4 Ice cream sandwich)
Bugün sürümü yükseltmek istedik, android kullanıcılarına son güncelleme ile 4.2.1 jelly bean sürümünü hizmete sunuyor. Bizde bu sürüme gecmek için okulumuzda wifi ye baglandık ve cihazı güncelle diyerekten başladık. Yaklaşık 9MB lık bir dosya indirildi sonra telefon kapandı ve yeniden kuruluma başladı. Ancak kurulumun %30'undan sonra yükleme hatası verip yükleme durduruluyor ve telefon eski sürümüyle çalışıyor. İki defa denedik ve başarısız olduk. Yardımcı olabilecek arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacımız var.

Samsung Galaxy S3'ü kapatın
Ses Arttırma tuşuna, telefonun temel ekran tuşuna ( ortadaki ) ve açma kapama ( power) tuşuna aynı anda basın ve bekleyin.
SGS3 Logosunu gördügünüzde elinizi butonlardan çekin
Android sistem gerikurtarma ekranı gelicek
Buradan Fabrika Sıfırlamayı seçin. ( menülerde seçim yapmak için ses artır azalt butonlarına tıklayın, açma kapama ile seçim)
Evet'i seçin, tüm kullanıcı datayı sil. Son olarak sistemi yenidenbaşlatı seçin.

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Daha olmamış bir sürüm bu. Leak rom ayrıca. Düzgün olan sürümü herhalde ancak bu ay ya da daha sonra çıkmaya başlayacaktır. Bir Samsung Galaxy S4 şokunu atlatsınlar, sonra bakarlar herhalde :)

Ahmet Ziya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses Arttırma tuşuna, telefonun temel ekran tuşuna ( ortadaki ) ve açma kapama ( power) tuşuna aynı anda basın ve bekleyin.
Buradan Fabrika Sıfırlamayı seçin. ( menülerde seçim yapmak için ses artır azalt butonlarına tıklayın, açma kapama ile seçim)
Evet'i seçin, tüm kullanıcı datayı sil. Son olarak sistemi yenidenbaşlatı seçin.

Değerli büyüğümüz, sizin bu dediğinizi yaptıktan sonra sürüm yükselecek mi? Birde bu telefonlarda room root yapma denen birşey varmış. Hangisi telefonun orijinal haliyle kullanılması oluyor. room herhalde fabrikadan çıkış hali dimi. Affınıza sığınıyorum, telefona dair pek fazla bilgimiz yok. Arakadaş epeydir kullanıyor ama öyle yani, bende yeni aldım s3 tüm teknik kavramını zamanla ögrenirim inş.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim aldığım s3 de android 4.1.2 versiyonu var, şuan'a kadar en iyi olan sürüm bu herhalde. Öyle mi??

Ahmet Ziya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Üstad, senin dediğin gibi yaptık. Sonra da kies aracolığıyla güncelleme yapmak istedik. Kies ilk başta tüm dosyayı indirdi, sonra telefonunuz kies aracılığıyla sürüm güncellemeyi desteklemiyor diye yazı çıktı.
Başka çaresi yok mu bunun? Samsung servisine gittim güncellemeyi sordum, 50tl'ye yaparız dediler. Sizce ne yapmalıyıZ??

Ahmet Ziya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arakadaşlar, telefonun sorununu öğrendik. Bizim arkadaş s3'ü yurtdışından getiren birisinden almıştı, tabii getiren adam orijinal imei ile kayıt ettirmemiş. Gidip telefona imei caktırmış ve cihazı rootlamış. Biz rootlandıgını telefondan anlayan bir abi sayesinde ögrendik. Her neyse odin ile telefonu tekrar room'a cevirdik sonra da sürümü android 4.1.2 ye cevirdik. İşlem gercekteşti cok güzel, buraya kadar sorun yok. Gel gelelim asıl skntıya şimdi. Cihaz önceden farklı imei ile ve rootlu olarak kullanıldıgı için yeni güncellemeyle birlikte telefonundan şebeke işlemlerini kullanamıyoruz. yani sımkart takılı ama ne internete girebiliyoruz ne arama yapabiliyoruz. Wifi yoluyla bile google marketten indirme yapmıyor. Aksine başka bir telefondan da arkadaşımızı aradıgımızda telefon calıyor ama s3 de arayan gözükmüyor telefon calmıyo. Telefonu anlayan bu abi, telefona tekrar root atılması gerekiyor diyo.

Sizlerin başına böyle birşey geldi mi hiç!!!
(bu arada arkadaşımız telefonu aldıktan sonra orijinal imei'ne geri cevirtip kayıt işlemlerini gerçekletirmişti. Yani cihaz şuanda resmi olarak orijinal imei ile kayıtlı)

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Telefonların CSC kodları var. Onu değiştirmek belki bu sorunu çözebilir diye düşünüyorum. CSC kodunuzu öğrenmek için ayarlar (settings) -> telefon hakkında(about device) bölümüne girip aşağıdaki resmi görüyorsunuz.

Galaxy-S3-firmware-version.jpg

Baseband version daki I9300 den sonra gelen ilk iki harf sizin ulke kodunuzdur.

Kodu değiştirmek isterseniz (full back-up) alın önce sonra https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en adresinden CSC changer programını indirin inderemiyorsanız eğer telefonunuza *#272*Telefonunuzun IMEI kodu# olarak girerekte ulaşabilirsiniz. Buradan istediğiniz ülkeyi seçip sorunu büyük ihtimal çözebilirsiniz. CSC kodlarının detayları aşağıdadır.

CodeCountry
AWHungary
AZFrance
BDCyprus, Greece
BYGreece
CBPoland
CEBenelux
CPDenmark, Finland, Norway, Sweden
DBVietnam
DCThailand
DDIndia
DTAustralia
DXIndonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam
DZMalaysia, Singapore
JASouth Africa
JCAlgeria, Morocco, Nigeria, South Africa, Tunisia
JP/JRArabic
JV/JXAlgeria, Egypt, Iran, Iraq, Kuwait, Morocco, Nigeria, Oman, Pakistan, Saudi Arabia, South Africa, Syria, Tunisia, Turkey
JWWest Africa
KATurkey
MEFrance
MKSerbia
MSFrance, Germany, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Turkey, UK
MTSwitserland
MYItaly
NHLatvia
POFrance
PURussia
UBBrazil
XAAustria, France, Germany, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
XBDenmark, Norway, Sweden
XCPortugal, Spain
XDCroatia, Czech, Hungary, Slovakia
XEBulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine
XFBulgaria, Croatia, Romania
XPUK, France, Italy, Spain, Netherlands, Poland, Portuguese, Turkey
XWAustria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
XXAustria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Nordic, Spain, United Kingdom
ZC/ZSChina, Hong Kong
ZHHong Kong
ZTTaiwan

Kolay gelsin..

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çıkalı 3 ay olmuş hala Türkiye için gelmedi :/

ErwinSmith

Rektör
Emektar