Sony Xperia S'mi Samsung Galaxy S2'mi

Bu konuyu okuyanlar

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SelamınAleyküm arkadaşlar...

Bu tür konular olsada pek açıklayıcı cevap bulamadım ve konu açmak istedim.

Kimi var Xperia S diyor, kimi var Galaxy S2 diyor.

Siz ne diyorsunuz? Nedenleriyle açıklarsanız daha iyi olur...

Şimdiden teşekkürler...

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
abi şahsen s2 kullanıyorum aynı zamanda aynı param olucak yine almam gerekse yine aynısını alırım sonye bakmam bence s2

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
KARDEŞİM HAYIR xperia s kullanmadım ama sony akıllı telefon işlemine xperia ile girdi diye biliyorum ama samsung zaten bu işte geçmişte bu bile yeterli bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sgs2 kullanıcısıyım ve telefonumdan çok memnum özellikle web tarayıcısının performansından geçenlerde telefonumu güncelledim s3 ten farkı kalmadı yazılımsal olarak

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
s2 kullanıyorum performans olarak daha iyi olabilir ama kasa kalitesinden memnun değilim.
s2nin artıları bana göre Samoled+ ekranı hafifliği ve inceliği,performansı,ikinci el piyasası,rom desteği ve arayüzü
xperia s in artılarıda var tabiki kamera(s2 nin fotograf çekimi iyi değil)ekran çözünürlüğü.kasa kalitesi aklıma gelenlker bunlar.hangileri önceliğinse onu tercih et.

o değilde yeni nesil telefonlar 5inç e doğru kayıyor 4.3 iyidi ya :(

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o değilde yeni nesil telefonlar 5inç e doğru kayıyor 4.3 iyidi ya :(

Kardeşim bak bu konuda çok haklısın :S Sanki tablet alıyoruz. Telefon tek elle rahat tutabileceğin bir telefon olmalı 2 elle zar zor tutacağın bir şey değil. Dayım Xperia Z almış cebime sığmıyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://geekaphone.com/compare/Sony-Xperia-S-vs-Samsung-Galaxy-S-II

http://www.phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-S,Samsung-Galaxy-S-II/phones/6220,5106

İşlemci, ekran çözünürlüğü, kamera ve şıklık açısından xperia s burun farkıyla önde gözüküyor ama 2 side güzel telefon :)

Siteler bile kararsız :) birisi Xperia S diyor birisi Galaxy S2

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Kardeşim bak bu konuda çok haklısın :S Sanki tablet alıyoruz. Telefon tek elle rahat tutabileceğin bir telefon olmalı 2 elle zar zor tutacağın bir şey değil. Dayım Xperia Z almış cebime sığmıyor...
5 in. ve üzeride çıkarsınlar talep var tabiki fakat amiral gemileri en fazla 4.5 inç olmalı gerisi çok abartılı ve birçok kişi için gereksiz.note serisi büyük ekran sevenler için güzel ama 4.3 tam ideal bence.zaten büyük olunca telefon estetikte görünmüyor.
5inç standart olursa üst segmentte iphone ye zoraki geçerim heralde.

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 in. ve üzeride çıkarsınlar talep var tabiki fakat amiral gemileri en fazla 4.5 inç olmalı gerisi çok abartılı ve birçok kişi için gereksiz.note serisi büyük ekran sevenler için güzel ama 4.3 tam ideal bence.zaten büyük olunca telefon estetikte görünmüyor.
5inç standart olursa üst segmentte iphone ye zoraki geçerim heralde.

Bu yüzden Galaxy S2 veya Xperia S almak istiyorumya. Okuyorum, cumartesi-pazar çalışıyorum para biriktirdim şimdi telefonumu alıcam. Biraz daha çalışır daha üst modellerde alırım ama o telefonlar bana yetiyor fazlasına gerek yok.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bu yüzden Galaxy S2 veya Xperia S almak istiyorumya. Okuyorum, cumartesi-pazar çalışıyorum para biriktirdim şimdi telefonumu alıcam. Biraz daha çalışır daha üst modellerde alırım ama o telefonlar bana yetiyor fazlasına gerek yok.
şuanda üst seviye nekadar telefon varsa yapabildiklerini s2 ve xperia s yapabiliyor.şuan için bende telefon değiştirmeyi düşünmüyorum.telefonu seçeceğin zaman ikisinide eline al biraz kurcala hangisi hoşuna giderse onu al ikiside seni üzmeyecek telefondur.kameraya önbem veriyorsan xperia derim.

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim bir mağaza v.b. yerlere gidip inceliycek zamanım yok.

Ancak Galaxy S2 mahallemde bir arkadaşımda, Xperia S eniştemde var. İkisinide inceledim çok azda olsa, menü geçişleri v.s. yaptım kameralarına baktım. Xperia S'i beğendim.

[[ Arkadaşlar kararımı verdim, Xperia S alıcam yorum yapan bana yardımcı olan herkeze çok teşekkürler hakkınızı helal edin.
Özellikle @semih61 ve @djvahset size çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin... ]]