Bilgisayarım kablosuz ağı görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

sabrosa23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
windows 7 kullanıyorum ama windows 7 üzerine ubuntu kurulu pc'yi kaptmıştım açtığımda modemi görmüyor bile hiç ağ yok diyor görüntüsü de değişti küçük ekran yanında fiş ile beraber bi resim geldi ağ göstergesinde , ama kapatıp ubuntu ile açtığımda hiç sorun yok bal gibi bağlanıyorum internete hatta evde ki diğer pc de internete bağlanabiliyor sorun modem de değil ne yapmam gerek yardım lütfen teşekkürler :blush:

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
wireless driverını güncellemeyi denedin mi?

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
windows 7 kullanıyorum ama windows 7 üzerine ubuntu kurulu pc'yi kaptmıştım açtığımda modemi görmüyor bile hiç ağ yok diyor görüntüsü de değişti küçük ekran yanında fiş ile beraber bi resim geldi ağ göstergesinde , ama kapatıp ubuntu ile açtığımda hiç sorun yok bal gibi bağlanıyorum internete hatta evde ki diğer pc de internete bağlanabiliyor sorun modem de değil ne yapmam gerek yardım lütfen teşekkürler :blush:

Aygıtlar bölümünden bak bakalım, ünlem işareti olan donanım varmı?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bu konu hakkında sorun yaşayan birkaç kişiye daha rastladım şu sıralar... Benim cihazımda da buna benzer bir sıkıntı olmuş modemimle notebook arasında bağlantı sağlayamamıştım. Modemin bir sorunu olmadığına kesin gözüyle bakıyordum zira notebook dışında tüm cihazlarla modem ile bağlantı kurabiliyordum. Çözüm aşamasında şunları uyguladım, umarım işinize yarar;

• Şu yolu izleyerek Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet kayıtlı ağları silin, özellikle sorunlu olarak kabul ettiğiniz ağı
  • Wireless driverını Revo yahut muadili profesyonel bir programla kaldırın
  • CClenaer ile bozuk, kullanılmayan tüm kayıt girdilerini silin
  • Restart atın, sonrasında wireless driver ını kurun
  • Tekrar restart atın, Etkin Ağları taratın
Modeminizi görüp bağlantı kurması beklediğimiz sonuçtur fakat bu olmuyorsa;

• Modeminize kablo ile direkt bağlantı sağlayın
  • Ağın varsayılan "İsim ve (Yayın Yapılan) Frekans" ını değiştirin
  • Modem ve Laptop' ı kapatıp açın, sorun çözülecektir...

Kolay gelsin, selâmetle...

sabrosa23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu konu hakkında sorun yaşayan birkaç kişiye daha rastladım şu sıralar... Benim cihazımda da buna benzer bir sıkıntı olmuş modemimle notebook arasında bağlantı sağlayamamıştım. Modemin bir sorunu olmadığına kesin gözüyle bakıyordum zira notebook dışında tüm cihazlarla modem ile bağlantı kurabiliyordum. Çözüm aşamasında şunları uyguladım, umarım işinize yarar;

• Şu yolu izleyerek Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet kayıtlı ağları silin, özellikle sorunlu olarak kabul ettiğiniz ağı

yaptım olmadı aygıt yöneticisinden baktım wireless i wan miniport üzerinde ünlem işareti var ve tıkladığımda şu yazı çıkıyor
Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (Kod 31)

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
yaptım olmadı aygıt yöneticisinden baktım wireless i wan miniport üzerinde ünlem işareti var ve tıkladığımda şu yazı çıkıyor
Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (Kod 31)

Aygıt Yöneticisinden, Ağ bağdaştırıcıları altında "Wireless" donanımıyla ilgili olan aygıtı kaldırarak sistemin bunu tekrardan tanımlama gereksinimi duymasını sağlayın... Aygıt tekrar algılanarak sistem bunu tam olarak tanımladığında ağınızı görmeye çalışın...

Bunda da başarı sağlanamazsa;

• Wireless yazılımını ilk yorumumdaki maddeleri izleyerek kaldırın, bilgisayarınızı kapatmadan önce aygıt yöneticisinden yukarıda bahsettiğim gibi Wireless donanımıyla ilişkili olan bir tanımlama varsa kaldırın
  • PC ye restart atın, Windows 7 sistem başlangıcında aygıtı otomatik olarak tanımlayacaktır... Windows 7 birçok notebook markasında wireless yazılımına ihtiyaç duymadan stabil tanımlama yapabilmektedir...

dengesizsanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım Toshiba lar da oluyormuş bu sorun ağırlıklı olarak yaptığım araştırmalara göre.
şimdi ben şu şekilde kurtuldum.
her tekrar ettiğinde de aynı şekilde kurtuluyorum.
sorun birden elektirikler kesilmesi, bilgisayarın kapanması, ya da internet erişiminin kapandığını bilgisayar algılamadan internet erişimi gitmesi halinde lüks ediyor anladığım kadarıyla.
benim gibi olan arkadaşlar için;
ve daha sonra uzun bir aradan sonra yeniden başıma geldiğin de yeniden nasıl yaptığımı aramamak için şimdiki gibi buraya da yazayım dedim =)

Öncelikle;
Wi-Fi işaretine sağ tıklayıp; Ağ ve Paylaşım Merkezini aç.

Sonra sol üst taraftaki menüden;
-(Denetim Masası Giriş, Kablosuz Ağları Yönet, Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin, Gelişmiş Paylaşım Ayarlarını Değiştirin, vs)-

"Kablosuz ağları yönet" e tıkla. (dip not: bilerek böyle anlatıyorum belki 10 yaşından daha küçük yeni okuma öğrenmiş kardeşlerimizde olabilir. ben o dönemlerde böyle şeyleri araştırmayı çok severdim ama çok zorlanırdım =)

kullandığın kablosuz ağların hemen üstünde -Ekle, Bağdaştırıcı Özellikleri, Profil Türleri, Ağ ve Paylaşım Merkezi- Barı var;

oradan Bağdaştırıcı Özelliklerine Tıkla.

Zaten açılan ekran Ağ İletişimi Sekmesi bize burası yarıyor, yanında da "paylaşım" sekmesi var.

neyse;
Bağlanırken kullan; Realtek ... .. . . bıdı bıdı diyen yerin hemen sağ altında "Yapılandır" var ona tıkla.

Sekmelerden;
[Genel, Gelişmiş, Sürücü, Ayrıntılar, Güç Yönetimi]
"Gelişmiş" e tıkla.

şimdi önüne Özellik Başlığı altında bir liste gelmiş olması lazım.
[802.11d, ağ türü, Giriş Modu, Güç Tasarrufu Modu, .... , SSID] diye giden.

buradan "802.11d" bu başbelasını bize saran. Tıkladığında sağ yanında "Değer" sekmesinin altında etkinleştir. şeklindedir büyük ihtimal. Zaten iki seçeneğin var "Etkinleştir" ve "Devre Dışı Bırak".

işte ani güç kesimlerin de bilgisayarın algılayamadığı o elektirik kesintisini manuel olarak yapıyoruz anladığım kadarıyla burada.
"Devre Dışı Bıkak" a getir önce "Tamam" a tıkla.
Bilgisayar direk wifi ı kapatacaktır.

Sonra da "Etkinleştir" e tıklayıp, tamam a tıklayınca direk bağlanması lazım, otomatik bağlanmayı etkinleştirdiysen senin modeme. =)

Bu ayarları direk modemin içine girip de yapabiliyormuşsun. Ama sanırım bu anlattığım şekilde daha kolay. Böyle uzun uzun anlattığıma bakma; biraz ayrıntılı olsun her yaşa hitap etsin diye biraz abarttım...

Yoksa iki tıklık olaymış... =/ ne çıldırmıştım bende. Sonra bu kadar basit bir şekilde şansa çözünce; daha da çıldırdım =)

yarım saat önce aynısı başıma geldi, en son 3 ay önce açınca bilgisayarı; bu anlattığım yeri bulana kadar 15-20 dakikam geçti, bir forum sitesine yazmaya karar verdim bende;
hem benim gibi arkadaşlar varsa yararlansın,
hemde ilerde başıma geldiğinde unutursam,
bende yararlanayım diye =)

inşallah düzeltir senin sorununu da. Saygılar.

dengesizsanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yüzde 99 düzeliyor zannediyordum yukardaki yazdığımı yapınca ama dün yine aynı sorunla karşılaştım. aynı şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. eğer böyle olursa da bu sefer Kablosuz Ağları Yönet deki mevcut bağlanmak istediğim ağı sildim. Sonra tık direk düştü wi-fi ağ listesinin içine. ama şifreyi vs yeniden girerek yeniden bağlanman gerekiyor.

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2

BUradaki arkadaşa katılıyorum. Tek tek kontrol etmekte fayda var.

boroon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aga napcan biliyon mu denetim masası > ag ve internet > ag baglantıları buraya geldıgınde karşına KABLOSUZ AG BAĞLANTISI diye bişey çikar onun üzerine sağ tık yap özellıkleri aç karşina kucuk bi pencere cıkacak ordan yapılandır dıye bi secenek var onu sececeksin sonra ustteki seceneklerden sürücü yazanı sececen sonrada surucuyu guncelle dicen surucu bu sekilde guncellenmiş olcak ben bunu kendi pc mde yasadım ve bu sekilde bi çözum buldum işe yaradısa ne mutlu bana kolay gelsin