Laptop klavyesinde sorun oluştu

Bu konuyu okuyanlar

21li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar HP G62-b37ET laptopumun klavyesinde sorun oldugu icin klavye tırnaklı diyerekten acıp kabloları kontrol etmek amacıyla klavyeyi cıkarmaya teşebbüs ettim yalnız klavyenin altında yer alan maddenin plastik değilde daha sert bir materyalden yapılmasından dolayı resimde gördüğünüz şekilde bir deformasyon oluştur konuyu acma amacım tam olarak şu soruya acıklık kazandırmak laptopumun 2 yıl garantisi var ve garantisinin bitmesine 7-8 ay var ben böyle bi deformasyon olusturdugum icin laptop garanti dısı kalırmı cünkü laptopun fanında sorun oldugu icin garantiye göndermek istiyordum böyle olunca ikilemde kaldım simdiden yardımlarınız icin tsk. ediyorum..

k2g8c.jpg

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Büyük ihtimalle garanti dışı kalır.

21li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam garanti kapsamındayken kendimiz klavyemizi değiştiremiyormuyuz?

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Keşke açmasaydın bir abiminde hp laptopu vardı klavyenin tuşları basmıyordu garanti ye gönderdi 2 hafta içinde yapılmış olarak geri döndü

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
hocam garanti kapsamındayken kendimiz klavyemizi değiştiremiyormuyuz?

Tabiki değiştirebilirsiniz. Ancak, klavyeyi sökme çabalarınız esnasında kasa kenarlarına da zarar vermişseniz, daha sonraki herhangi bir arızada bu durum ayan beyan ortada olacağı için, her türlü arızayı kullanıcı hatası diye kitlemeleri muhtemel.

Keşke önce internetten nasıl söküldüğüne filan baksaydın. Geçmiş olsun.

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Büyük ihtimal garanti dışı. Malesef değişmesi biraz masraflı olur.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Alüminyumu eğmişsin bükmüşsün neler yapmışsın sen öyle laptopa ya.O artık eskisi gibide olmaz asla.Yazık etmişsin.Değişmesi gerek klavyenin kesinlikle.Ayrıca garanti dışı kalır diye tahmin ediyorum.Yinede git bi konuş servisle.

21li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3xpired hocam ne kadarlık bi masraf söz konusu internetten aynı modele ait klavye fiyatına baktım 50 tl bunun dısında extradan bi masraf gerekiyormu?

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bence klavye garanti dışı, gerisinin garantisi devam...

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Garanti dışı kalır diye bişey yok.

Laptopun fanında arıza mı var? Al götür servise teslim et. Fanında problem var, bakım değişim ne yapıyorsanız yapın. Ayrıca klavyesini ben yanlışlıkla kırdım, klavyesininde değişmesini talep ediyorum de.

Sana diyecekleri fanı düzelttik, tamir ettik neyse...
Klavye değişim ücretide (rakamları sallıyorum) klavye 50TL servis ücreti 50TL toplam 100TL masrafı var.

Olacağı budur.

Laptopun dışından klavyesini kırmışsın onlara ne, istersen ekranını olduğu gibi kopar.
Servise ver, bu garanti "kapsam" dışıdır ücrete tabi tamiri mümkündür diyecektir.