Devamsızlık

Bu konuyu okuyanlar

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam. Ben güzel sanatlarda okuyan biriydim sonra bütün dersleri iyi almak için bir düz liseye geçtim. Okula daha başlamadan 3 gün yok yazılmışım sonraki 1 haftada en arkada oturduğum için yoklamada öğretmenler sesimi duymadığı için yok yazmış. Biraz rahatsızlığım oldu ve raporlu - raporsuz devamsızlık hakkını bitirdim hoca geçmişe dönük heyet raporu alamazsan kalacaksın diyor derslerim kötü olsa belki biraz iyi olucam ama derslerimin hepsi iyi ve kalmamı gerektiren notlarım yok. Hocada ben senin için için mesleğimi tehlikeye atamam dedi zaten sevmiyo büyük ihtimal kaldım ve işin kötüsü ailemin haberi yok. Buna karşı çok kötü tepki verecekleri için daha söyleyemedim psikolojim çok kötü. Kendime uygulamam için aklıma çok kötü şeyler geliyo yazarken ama hepsini yazsam bu durumda olmayanlar bilemeyeceği için abartıyosun diyecekler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
velinle müdür yardımcısına gidip devamsızlıkları sildirebilirsin faaliyette felan yazarlar. kimseyede bir şey olmaz. umarım bir şey yaparlar.
geriye dönük raporu ise bilmem. zor gibi.

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geriye dönük rapor yok zaten vermiyolar normali alamazken heyet raporunu almam imkansız. Ya benim özürlü - özürsüz devamsızlık hakkım tamamen bitti faaliyetten yazsa hallolur mu ? veya müdürün başı belaya girer mi ? Çünkü kendini riske atacak bişeyse hayatta yapmaz.

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
İdareci için devamsızlık silmek çok kolay, saniyeler sürer... Lâkin bu iş riskli. Öğrenci o gün okulda yoksa başını belaya sokup sokmadığını bilemezler. Bunu sanırım sadece güvendikleri öğrenciler için yaparlar, yaparlarsa eğer...

Bir de şu aklıma geliyor, ailem bilmiyor diyorsun da eve hiç mi devamsızlık mektubu yollanmadı? Bu devamsızlık hakkını doldurana kadar -sen de dahil- herkes neredeydi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizim zamanımızda çocukların devamsızlığı senin gibiydi. velisiyle müdür yardımcısına gidip, bi güzel konuşup, müdür yardımcısıda faaliyette yazabiliyor. faaliyet ise senin o gün izinli olarak başka yerde olman demek. yani devamsızlıktan sayılmıyor. diyelim 20 gün mü devamsızlık var onu 19 yapabiliyor.
müdürün ise belaya gircek mi? sanmam. ki zaten kimse incelemez aa bu faaliyette nası faaliyete. ki zaten bu kanıtlanamaz.

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır ailem devamsızlığımın bayağı çok olduğunu biliyor bilmedikleri şey şu an sınıfta kalmış olma durumum. Yazmıştım zaten ilk 3 gün daha okula başlamadan, sonraki 1 haftada okuldayken devamsızlık yazıldım bu devamsızlık olayı daha artmadan annemle müdüre gittiğimde adam yok canım öyle yok yazılmaz okuldan kaçmıştır dedi benim için. Midemden dolayı rahatsızlandığım için okula gidemediğim günler oldu hastaneyede gitmeyince sınırı geçti devamsızlık. Derslerim çok çok iyi ama en son karne almaya gittiğimde müdür yardımcısı ' notların iyi ama ya heyet raporu getir yada git açık liseye yazıl ben senin için kendimi riske atamam ' dedi. Sanırım toplam devamsızlığım 48 gün yarısınıda okuldayken yedim. Ya ilk kez böyle bişey başıma geldi kafayı yemek üzereyim

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim zamanında 60 gün devamsızlığım vardı ama kalmadım :D

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Ailene durumu anlatmalısın. Bir hâl, çâresi bulunur elbet, inşallah!

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah ama babam 90 aldığımda 'neden 100 almadın 100 alanlardan eksiğin ne' diyen bi adam karnemde geçen sene karnemde sadece 2 zayıf varken berbat bi karne getirdin diyen biri şimdi karşılarına çıkıpta sınıfta kaldım desem okuyacağın yok gibi laflar edip benimle konuşmayacaklar. Ben kendimi biliyorum, başarılı olduğum konuları ve o alanları kazanabileceğimi biliyorum ama onlar anlamıyolar işte sınıfta kalmak onlara göre felaket bişey

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Artik raporlar bilgisayar ortamindan verildiği için geriye dönük rapor alman çok zor. Sinifta olduğun halde yok yazilmissin. Yok yazildigini günü gününe fark etmiş olsaydın eğer müdür yardımcısıyla konuştuktan sonra o sisteme gecmezdi. Şuan ki durum pek parlak gözükmüyor. Müdür ve müdür yardımcısıni ikna edebilirsen devamsizligi silme gibi bir durum söz konusu ise devamsizligin azalir.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Zor bir durum, Allah yardımcın olsun.

Bir an önce ailene anlat, bir gün azarlarlar iki gün azarlarlar sonra durulurlar. Anlatmazsan bile elbet bir gün ortaya çıkacak, yaşadığın streste cabası olacak.

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herşey tamamda bu okula gitmeyi ben istemiştim aileme kalsa güzel sanatlarda devam edecektim ben durmadım ve 1-2 günle söylenmelerinin kalacağını hiç sanmıyorum. Neyse artık 147'yi bile aradım yapacak bişey yok galiba

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hepsi paraya ve tanıdığa bakar.

Babam hastanede çalışıyor teknisyen, çok yaptık öyle geriye dönük rapor yazıyorlardı. Bölüm başkanından rica ediyorduk. Ha onun riski nerde? Sağlık bakanlığından denetleme yaparken sorun çıkabiliyor.

Okulda hocana durumu anlat, ailenle git okula güzelce konuşsunlar böyle böyle... Bizim okulda 100 liraya siliyorlardı mesela. Mesela bir arkadaş vardı futbolcu diye gelmişti çocuğun yüzünü göremiyorduk. Ama kalmadan geçti baya bi faliyet yazmışlardı.

Ailene durumunu anlat biran önce konuşsunlar, senin de kafan rahatlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Artik raporlar bilgisayar ortamindan verildiği için geriye dönük rapor alman çok zor. Sinifta olduğun halde yok yazilmissin. Yok yazildigini günü gününe fark etmiş olsaydın eğer müdür yardımcısıyla konuştuktan sonra o sisteme gecmezdi. Şuan ki durum pek parlak gözükmüyor. Müdür ve müdür yardımcısıni ikna edebilirsen devamsizligi silme gibi bir durum söz konusu ise devamsizligin azalir.

Bilgisayar ortamında verilmeye başladı ha... Vay anasını :D

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Faaliyet sayması için konuşucam bi ama benden nefret eden bi hoca olduğu için hiç sanmıyorum. Benim okulda tanıdık bi hocam var ama pazartesi günü okulda olmadığı için konuşamam. Hocada rapor almadan okula gelme demişti ben pazartesi okula gitmesem salı günü o hocayla konuşsam pazartesi gününün yokluğu çok etkilermi zaten 48 gün olmuş ? bunları düşünmekten uyuyamıyorum artık.

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hayır Hayır git. Hocaların iyi niyetini görsünler. Ayrıca ne ara hocaların nefretini kazandın :) Gerçekten böyle gereksiz saçma sapan bir egitim sistemi insanları ne hale getiriyor.

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin yaşadıgnı ben yaşadığım için en iyi ben anlarım. okuldaki kurallara göre toplam ders gününe göre 45 günden fazlasına katılmassan otomatik olarak sınıfta kalırsın. 20 gün özürsüz(mazeretsiz)+25gün(mazeret,izin,rapor(heyet raporu hariç)) benim devamsızlık zamanında 49,5 gün olmuştu. ailem bayagı kızmıstı. ailene soylemeden bu işi yapman biraz zor. bana baya kızmıslardı. ben geriye dönük sadece 4,5 gün heyet raporu ile yırttım. senin durumun su an zor. çünkü devamsızlık e-okula işleniyor yani otomatik e okulun bloklanıyor oyle sınıfta kalıyorsun. yani müdüründe elinde fazla bişey yok.(eskiden fiş sistemi ile stoktaki fişleri acıp fiş üzerinde oynama yapabilirdi.) şimdi fişleri günlük e okula girmek zorundalar. sana ayrı bi tavsiyem sakın okula velinin telefonunu verme, ayrıca yapabilirsen adresini değiştir okul kayırlarındaki. çünkü valilik eve kagıt yolluyor yaptıgın her 20 günlük devamsızlık için ayrı bi posta geliyor. biraz gec gelir posta kutunu günlük takip et derim. ben 2 defa yakaladım. 3.de fark etmıslerdı bizimkiler. bu durumdan kurtulman için notları cidden iyi tutki müdür yardımcısı sna yardımcı olsn. durmun bıraz zor allah kolaylık versin derim. oncelıkle senn toplam devamsızlıgın kac gun 45i geçmişse bidefa git bi hastaneye yalvar 45 e düşürecek kadr heyet raporu gerekcek. 45 in aşağısını müdür yardımcın halleder.(seni üzmek istemem ama heyet raporu kolay alınmıyor. heleki geçmişe) enaz 4-5 doktorun imzası gerekir tek bi kişi ile olcak bi iş değil.

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin yaşadıgnı ben yaşadığım için en iyi ben anlarım. okuldaki kurallara göre toplam ders gününe göre 45 günden fazlasına katılmassan otomatik olarak sınıfta kalırsın. 20 gün özürsüz(mazeretsiz)+25gün(mazeret,izin,rapor(heyet raporu hariç)) benim devamsızlık zamanında 49,5 gün olmuştu. ailem bayagı kızmıstı. ailene soylemeden bu işi yapman biraz zor. bana baya kızmıslardı. ben geriye dönük sadece 4,5 gün heyet raporu ile yırttım. senin durumun su an zor. çünkü devamsızlık e-okula işleniyor yani otomatik e okulun bloklanıyor oyle sınıfta kalıyorsun. yani müdüründe elinde fazla bişey yok.(eskiden fiş sistemi ile stoktaki fişleri acıp fiş üzerinde oynama yapabilirdi.) şimdi fişleri günlük e okula girmek zorundalar. sana ayrı bi tavsiyem sakın okula velinin telefonunu verme, ayrıca yapabilirsen adresini değiştir okul kayırlarındaki. çünkü valilik eve kagıt yolluyor yaptıgın her 20 günlük devamsızlık için ayrı bi posta geliyor. biraz gec gelir posta kutunu günlük takip et derim. ben 2 defa yakaladım. 3.de fark etmıslerdı bizimkiler. bu durumdan kurtulman için notları cidden iyi tutki müdür yardımcısı sna yardımcı olsn. durmun bıraz zor allah kolaylık versin derim. oncelıkle senn toplam devamsızlıgın kac gun 45i geçmişse bidefa git bi hastaneye yalvar 45 e düşürecek kadr heyet raporu gerekcek. 45 in aşağısını müdür yardımcın halleder.(seni üzmek istemem ama heyet raporu kolay alınmıyor. heleki geçmişe) enaz 4-5 doktorun imzası gerekir tek bi kişi ile olcak bi iş değil.

Devamsızlığım toplam 48 gün karne günü müdür bana sistem seni otomatik olarak çizdi rapor getirmeden gelmende işe yaramaz demişti onun için bugün gitmeyeyim salı günü bi hocayla konuşup anlatmaya çalışayım diyorum. Bi kere hastaneye gittim 2 doktorda geçmişe dönük heyet raporu alamazsın kimse vermez dedi.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sen 1 hafta var olduğun halde nasıl yok yazılıyorsun onu anlamadım. sesini duymayan hoca sınıfı da saymıyor mu, bir hocan saymadı diyelim o günkü diğer hocaların da mı saymadı direk imzaladılar yani yoklamayı bana mantıklı gelmedi, sınıf başkanı diye bir kavram yok mu???

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sınıfı saymıyolar zaten hocanın önünde oturanlarlada anlaşamıyoruz gördükleri halde söylememişler sonraki derslerin hocalarıda direk gelip imza atıyolar

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben böyle saçmalık duymadım, iki ders girsem okuldan kaçsam kimsenin ruhu duymayacak ha? olayda baya bir sorumsuzluk var yoklamayı alandan imzayı atana kadar. müdür yardımcısıyla konuş olmaz ilçe milli eğitim müdürlüğüne git şikayetçi ol.

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müdür yardımcısıyla konuştum zaten en sonunda hocam kamera yokmu bu okulda ordan bakın o günlerde geldiğimi ispatlayayım dedim beni azarladı gönderdi adam.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Benim deli gibi devamsizligim olmustu lise sonda hic demeden sildiler sorun olmamisti

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar yapmıştınki? Ya çoğu kişi böyle dedi ama müdür bana açık açık silmem devamsızlığını senin için kendimi riskede atmam heyet raporunu getirmezsen kaldın demişti daha müdür yardımcısıyla konuşamadım büyük ihtimal gidip söyleyince adam aşağılayıp hakaret edecek çünkü egosu yüksek etrafındakileri aşağılayıp kendini yüksek gören iğrenç bi adam notlarımın iyi olmasına rağmen kalmam zaten ayrı bi dokunuyo bana ailemde ikidebir notlarını düşürme sana güveniyoruz deyip duruyolar son olarak pazartesi günü hocalarla konuşup son duruma bakıcam.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dediklerimi yap 7 gün devamsızlık kazan.

1)Sınıf Defterini Al.
2)Öğretmenler Odasına Git.
3)Seni duymayıp yok yazan hocalarına Senin orada oldugunu yok yere 1 hafta yok yazıldıgını soyle isminin Numaranın Üstüne Paraf atsınlar. (Bunu Hepsıne Uygula)
4)Müdür yardımcınıza defteri götür Olayı anlat Numarana Paraf attırdıgını söyle Derslerde Hocalarla ilgili bir sıkıntı yüzünden yanlıslıkla olan bir durum oldugunu kendınle ilgili olmadıgını söyle.
5)Müdür yardımcın devamsızlıkları silicek ve 1 hafta devamsızlık kazanacaksın.

(Not:Bir seferinde defteri kontrol ederken 2ay15gün önce geldigün bir gün yok yazıldıgımı fark ettım aynılarını yaptım sildiler)

SlimShady_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onu denedimde adam ben hatırlamıyorum yapamam dedi ya adamlar bildiğin pislik bişey anlatamıyorum

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
milli eğitim müdürlüğüne git, doğru düzgün derdini anlatmaya gayret et bir çözümü mutlaka olmalı.

ıslamaköfte

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Okula başlamadan devamsızlık yapılamaz çünkü kaydın olmadan o günler için devamsızlık girilemez. ayrıca bir hafta boyunca üst üste yok yazılmış olman hiç mantıklı değil. sınıf 60 kişi bile olsa fark edilir çünkü aynı numarayı yazan öğretmen ya da müdür yardımcısı bu kadar devamsızlık durumunda öğrenciyi sorar. hele numaranı silip paraf atmayan, risk almamak için yapamayacağını söyleyecek kadar dikkatli olan öğretmenler ve müdür yardımcısı mutlaka sorar. hem yeni başladığın okulda nasıl ön sıradakiler hemen gıcık olmuş da gördükleri halde söylememişler? 5. 10. ve 15. günlerde iadeli taahhütlü postayla devamsızlık mektubu gönderilir. o bir hafta için okula gitmişsin annenle.yani birincisi için. bunların 2. ve 3.sünü nasıl görmediniz? hadi diyelim bunlar doğru, bu söylediklerin toplam 8 gün yapar. ama daha sonra 48 gün devamsızlığım var, bunun yarısı okuldayken yazıldı demişsin. o da 24 gün yapar. geri kalan 16 gün nasıl oldu da okuldayken yok yazıldın, o günlerde de hocaların senin "burada" dediğini duymadı mı? ayrıca söylediklerinden anlaşılan şey dönem başladıktan sonra bu okula geçmişsin. bir dönemin yaklaşık 90 gün olduğunu düşünürsek, sen bu okulda en fazla 70-80 gün geçirmişsin. bunun da senin ifadene göre en az 24 gününde devamsızlık yaptığını hesaba katalım, nasıl olmuş da notların çok iyi olmuş? notları bu kadar iyi olan bir öğrenciyi nasıl şimdiye kadar takip etmemişler, neden senden nefret ediyorlar?
özetle ahmet kayanın dediği gibi
nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Sesini bütün öğretmenlerin duymaması anormal.

Hoca ismini söylediğinde elini kaldırmadın mı hiç? Sesini duymadığı için hocanın yanına gidip, hocam sesim çıkmıyor demen gerekmez miydi?

Sesin çıkmıyorsa ve devamsızlık haklarının tamamen bitmesi gibi bir problemin varsa, acaba yok yazıldım mı diye bir hafta boyunca yoklama kağıdına bakmamak doğru mu?

Yoklama kağıdına hiç bir öğrenci bakmadı mı? 60 kişilik sınıfta olsa, acaba bugün kim gelmemiş diye bakan öğrenciler kesinlikle olur diye düşünüyorum.

Allah yardımcın olsun :) İnşallah bu problemini giderirsin...