Macbook Pro için İntenet Explorer yükleyen varmi?

Bu konuyu okuyanlar

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar Macbook Pro için İntenet Explorer yüklemem gerekiyor.ama hiç bir yerde bulamadım.Bazı siteler İE dışında kullanılamıyor.Kurabilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz?

hakan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla zaten safari yüklü olarak geliyor haricen chrome yada mozilla da yükleyebiliyorsunuz.İE kullanmak niye bunlar varken :D

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bazı Devlet siteleri İE dışında açılmıyor.Mecburen kuruyorum yani :)

hakan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İE varmı bilmiyorum macbook için ama bi programla sisteminize sanal işletim sistemi kurulabiliyor yada makineye 2 farklı sistem kurulabiliyor bildiğim sadece bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Onlari biliyorum.İkinci sistemim çoktü.bi süre tek sistemle idare edeceğim artik. İE varmi diye merak ettim.Olmamasi çok kötü.Yine de yardımın için teşekkürler.

hakan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
winebottler diye bi program varmış sanırım bununla yüklenebildiğini yazmışlar. Bi deneyin derim artık ne kadar doğru bilemem.. :)

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uzun zamandır Mac kullanıyorum. Hiç gereksinim duymadım ama Mac için İE yok diye biliyorum. Arkadaşların da dediği gibi VMvare veya Parallels Desktop programları ile sanal makine kurabilirsin. Fakat bu tek bir program için çok zor gelecektir. :) Şunu öneririm; sisteminde Chrome veya Firefox kurulu ise bir eklenti var. İşine yarayacağını tahmin ediyorum.

Link Burada

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ie tab eklentisi var firefox ve chrome tarayıcılarının onları kurup denemeni tavsiye edebilirim. internet explorer sadece windowslara kurulabiliyor.

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Chrome,Firefox eklentileri de işime yaramadı.artik mecburen 2 sistemi kuracağim.Yinede teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
arkadaşlar lazım olur belki diye söyliyeyim dedim.Macbook Pro larda İE ye gerek yok safarinin kendisinin İE formatında kullanma modu var.yani Safariyi İE modunda çalıştırabiliyorsunuz.Başka program yuklemenize grek yok.sonunda bulabildim :)

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uzun bir süredir Mac kullanıyorum ama bir önceki mesajımda da dediğim gibi gerek duymadığım için hiç araştırmadım. :) Nasıl kullanılıyormuş anlatabilir misin? Nerden aktif ediyoruz o özelliği?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Safari'de Developer menüsü altında User Agent değiştirmek gibi bir şansınız var. Belki o da işinizi görür...

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
İlk önce o modlarin safaride görünmesini sağlamak gerekiyor.bunun için 1.olarak Safariyi açıyoruz.safari sekmesinden tercihler'i tıklıyoruz.sonraki pencerede en altta olan 'Geliştirme menüsünü menü çubuğunda göster'i aktif ediyoruz.şimdi Geliştirme sekmesinde 'Kullanıcı aracısı'dan İstediğimiz modda çalıştırabiliriz safariyi.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İlk önce o modlarin safaride görünmesini sağlamak gerekiyor.bunun için 1.olarak Safariyi açıyoruz.safari sekmesinden tercihler'i tıklıyoruz.sonraki pencerede en altta olan 'Geliştirme menüsünü menü çubuğunda göster'i aktif ediyoruz.şimdi Geliştirme sekmesinde 'Kullanıcı aracısı'dan İstediğimiz modda çalıştırabiliriz safariyi.

Safarinin modu değişmiyor sadece user agent değişiyor ve doğal olarak site sizin IE kullandığınızı zannediyor. Ayrıca diğer tüm tarayıcılarla da bunu yapabilirsiniz :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
2 gün önce açmıştım ben bu konuyu sonucu da kendim buldum.soran arkadaş için açıkladım nasıl yaptığımı.

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kullanma sen o bilgisayarı ya valla !
Pardon? Gerek duymadığım bir özellik olduğu için hiç merak edip araştırmadım. Böyle bir özelliğin olduğunu dahi bilmiyordum. Ne var bunda? Bir bilgisayarı kullanmak her özelliğini bilmekten mi geçiyor? Bir Mac kullanıcısı olarak, benimle aynı işletim sistemini, bilgisayarı kullanan arkadaşlara her türlü yardımcı olabilirim. Apple ve ürünleri hakkında yeteri kadar bilgiye sahip birisi olarak görüyorum kendimi. Şahsen, bir Mac kullanıcısına sorularında ve sorunlarında son derece yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Evet, bazı özellikleri bilmiyor olabilirsin tabii ki, çok doğal bir şey bu. Belki senin bilmediğini karşındaki biliyor, belki de onun bilmediğini sen biliyorsun. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bir özellik bilmiyor olabilirim ama bunu araştırmak çok ta zor değil.

Eğer [MENTION=311503]Emrah000[/MENTION] bu konuyu açmamış olsaydı belki ben bu özelliği hala bilmiyor olurdum. Gerek olursa da araştırıp öğrenebilirdim. Herkesin senin gibi bir kullanıcının sorduğu soruya cevap vermeyip "Kullanma sen o bilgisayarı ya valla !" dediğini bir düşünsene.. Eğer bu böyle olsaydı, ne ben ne de sen belki de şu anda bildiğimiz bir çok şeyi bilmiyor olurduk..

[MENTION=25201]cgrszone[/MENTION] ve [MENTION=311503]Emrah000[/MENTION] arkadaşıma cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum.

[MENTION=177333]aderanc[/MENTION], gördüğün gibi bazı durumlarda araştırmaya bile gerek kalmadan soru-cevap yolu ile de iletişim kurulabiliyor.
Yeter ki insanın içinde biraz paylaşım isteği ve saygı olsun..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pardon? Gerek duymadığım bir özellik olduğu için hiç merak edip araştırmadım. Böyle bir özelliğin olduğunu dahi bilmiyordum. Ne var bunda? Bir bilgisayarı kullanmak her özelliğini bilmekten mi geçiyor? Bir Mac kullanıcısı olarak, benimle aynı işletim sistemini, bilgisayarı kullanan arkadaşlara her türlü yardımcı olabilirim. Apple ve ürünleri hakkında yeteri kadar bilgiye sahip birisi olarak görüyorum kendimi. Şahsen, bir Mac kullanıcısına sorularında ve sorunlarında son derece yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Evet, bazı özellikleri bilmiyor olabilirsin tabii ki, çok doğal bir şey bu. Belki senin bilmediğini karşındaki biliyor, belki de onun bilmediğini sen biliyorsun. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bir özellik bilmiyor olabilirim ama bunu araştırmak çok ta zor değil.

Eğer @Emrah000 bu konuyu açmamış olsaydı belki ben bu özelliği hala bilmiyor olurdum. Gerek olursa da araştırıp öğrenebilirdim. Herkesin senin gibi bir kullanıcının sorduğu soruya cevap vermeyip "Kullanma sen o bilgisayarı ya valla !" dediğini bir düşünsene.. Eğer bu böyle olsaydı, ne ben ne de sen belki de şu anda bildiğimiz bir çok şeyi bilmiyor olurduk..

@cgrszone ve @Emrah000 arkadaşıma cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum.

@aderanc, gördüğün gibi bazı durumlarda araştırmaya bile gerek kalmadan soru-cevap yolu ile de iletişim kurulabiliyor.
Yeter ki insanın içinde biraz paylaşım isteği ve saygı olsun..

Özür dilerim. İnsanlar artık sırf adı olduğu için alıp sadece facebook için kullanıyorlar ve macbook'um var diyorlar. Bazıları ise o kadar amele ki mac os x üzerinde windows alışkanlıklarını sürdürmeyi bekliyorlar ve bu şekilde yok efendim internet explorer lazım bana ki windows üzerinde internet explorer kullanmaz, sonra gider alakasız bir sadece windows'ta çalışan programı mac os x üzerinde çalıştırmaya çalışır afedersin macbook'un içine eder. Çok fazla böyle insanla karşılaştığım ve mesajlarını gördüğüm için seni de onlardan biri sandım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim ben sizin tariflere göre değişiklikleri yaptım fakat hala e-okul sistemine giremiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım şu ukalalıklardan bi kurtulun artık ya... Ben Sigorta acentesiyim ve ...... sigortanın ekranı sadece internet explorer de açılıyor... bir şeyi bilmiyorsanız susun bilen biri varsa açıklasın sorunu çözelim... forumlar çözüm üretmek için kuruluyor ukalalık yapmanız için değil....

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Arkadaşım şu ukalalıklardan bi kurtulun artık ya... Ben Sigorta acentesiyim ve ...... sigortanın ekranı sadece internet explorer de açılıyor... bir şeyi bilmiyorsanız susun bilen biri varsa açıklasın sorunu çözelim... forumlar çözüm üretmek için kuruluyor ukalalık yapmanız için değil....
Sorunu siz veya biz çözemeyiz. Karşı sunucudaki sistem yöneticisi çözmeli. İE çok güvenliymiş gibi, sadece İE ile izin veriliyorsa, ve de tarayıcıların İE gibi göster veya görün kandırmacaları da işe yaramıyorsa, Wine ile İE 7 deneyebilirsiniz. Ama memnun kalacağınızı sanmıyorum.