Disk birleştirme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
arakadaşlar ben c yi 2 ye böldüm(45-35gb diye) şimdi oldu c,d,f diye
ben bu bölmeyi PartitionMagic 8.0 ile yaptım ama şimdi aynı programla birleşmiyo
diyoki c ile d,d ile f,yazıyo ama ben cile f yi birleştirmek istiyorujm nasıl birleştiricem bi yardım

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
makinenin yedeğini alabiliyorsan al sonra tak xp cdni format atma ekranında istemediğin kısımları sil ham veriden disk alanı oluştur kurulumu yap bence en güvenlisi bu öbür türlü program bölsede ben güvenmiyorum

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
c ile f diskin farklı bölgelerinde olduğundan bunları birleştiremezsin

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
nsgnc dedi ki:
c ile f diskin farklı bölgelerinde olduğundan bunları birleştiremezsin

bölünürken nasıl bölündü onu anlamadım

souris46 dedi ki:
makinenin yedeğini alabiliyorsan al sonra tak xp cdni format atma ekranında istemediğin kısımları sil ham veriden disk alanı oluştur kurulumu yap bence en güvenlisi bu öbür türlü program bölsede ben güvenmiyorum

formatsız çözüm araıyorum
yoksa onu bende biliyorum

başka çözüm varmı

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
işletim sistemi c de değilmi benim bildiğim işletim sistemi olan disk üzerine işlem yapamıyordu o program :S

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
souris46 dedi ki:
işletim sistemi c de değilmi benim bildiğim işletim sistemi olan disk üzerine işlem yapamıyordu o program :S
windows kapalıyken hepsinin üzerinde işlem yapılır.

öncelikle c iki parçaya bölündü zannedersem. farklı bir sürücü ise mevcuttu.
Sizin iki sürücüyü birleştirebilmeniz için "diskin üzerinde" birleştireceğiniz sürücülerin birbirinin ardında olması gereklidir. fiziksel olarak c ile f nin arasında d sürücüsü varsa c ile f yi birleştiremezsiniz.

doğru anlamışmıyım?

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
nsgnc dedi ki:
souris46 dedi ki:
windows kapalıyken hepsinin üzerinde işlem yapılır.

öncelikle c iki parçaya bölündü zannedersem. farklı bir sürücü ise mevcuttu.
Sizin iki sürücüyü birleştirebilmeniz için "diskin üzerinde" birleştireceğiniz sürücülerin birbirinin ardında olması gereklidir. fiziksel olarak c ile f nin arasında d sürücüsü varsa c ile f yi birleştiremezsiniz.

doğru anlamışmıyım?

anlamışsın ama f sonradan oldu (yani sonra böldüm)(önceden c=80,d=80 idi ben c yiböldüm şimdi birleştiremiyorum