Windows 8 Lisans Yedeklemek

Bu konuyu okuyanlar

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. :)
Sorum Windows 8 i ben bir şekilde etkinleştirdim biliyorum ki şimdi format atsam birdaha aynı yöntem işe yaramayacak ben bu lisansımı nasıl yedekleyebilirim?

rebanuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. :)
Sorum Windows 8 i ben bir şekilde etkinleştirdim biliyorum ki şimdi format atsam birdaha aynı yöntem işe yaramayacak ben bu lisansımı nasıl yedekleyebilirim?
C/windows/system32/spp/store dosyası yedek olarak alınacak ve saklanacak.Etkinleştirmede kullanılan key de saklanacak.Geri yükleme ise aşağıdaki video da gösteriliyor

http://youtu.be/dc729ezktIU

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
C/windows/system32/spp/store dosyası yedek olarak alınacak ve saklanacak.Etkinleştirmede kullanılan key de saklanacak.Geri yükleme ise aşağıdaki video da gösteriliyor

Bu yöntemi bakmıştım ama kullanığım keyi bilmiyorum KMS ile etkinleştirdim yorumunuz için çok teşekkür ederim. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sistem yedeği al sen de [MENTION=130683]android3[/MENTION] gibi :)

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Abi bir şekilde diyince merak ettim şimdi win 8 pro yükleyip media center yükseltmesiyle mi etkinleştirdin ben denedim o açığı kapatmışlar geç kalmışım ben olsam norton ghost la sistem yedeği alırdım komple ne olur ne olmaz :))

rebanuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yöntemi bakmıştım ama kullanığım keyi bilmiyorum KMS ile etkinleştirdim yorumunuz için çok teşekkür ederim. :)
O zaman size vereceğim key ile kalıcı olarak etkinleştirebilir ve yedeğinizi alırsınız.Bu key çok yakında iptal olacak onun için elinizi çabuk tutup kullanmanızı ve yedeğinizi almanızı öneririm.Bunun için öncelikle Komut İstemi (Yönetici) yi açın slmgr.vbs -upk komutunu girin bu sizin önceki anahtarı silecek daha sonra slui 3 yazın ve enter deyin bu da sizi etkinleştirme sayfasına götürecek ürün anahtarı yazan yere verdiğim anahtarı girin ve etkinleştir e tıklayın ve daha sonra dediğim yöntemle yedeğini alın.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
O zaman size vereceğim key ile kalıcı olarak etkinleştirebilir ve yedeğinizi alırsınız.Bu key çok yakında iptal olacak onun için elinizi çabuk tutup kullanmanızı ve yedeğinizi almanızı öneririm.Bunun için öncelikle Komut İstemi (Yönetici) yi açın slmgr.vbs -upk komutunu girin bu sizin önceki anahtarı silecek daha sonra slui 3 yazın ve enter deyin bu da sizi etkinleştirme sayfasına götürecek ürün anahtarı yazan yere verdiğim anahtarı girin ve etkinleştir e tıklayın ve daha sonra dediğim yöntemle yedeğini alın.
Teşekkür ederim etkinleştirdim yine bu key ile ama ben sistemimin yedeğini almak istemiyorum sadece lisansın yedeğini almak istiyorum. :)

Abi bir şekilde diyince merak ettim şimdi win 8 pro yükleyip media center yükseltmesiyle mi etkinleştirdin ben denedim o açığı kapatmışlar geç kalmışım ben olsam norton ghost la sistem yedeği alırdım komple ne olur ne olmaz :))
Yok bi kms vardı kasım sonuna etkinleştiriyordu onunla etkinleştirdim. :)

Ayrıca bu keyi direk girdim kabul etti. :)

rebanuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim etkinleştirdim yine bu key ile ama ben sistemimin yedeğini almak istemiyorum sadece lisansın yedeğini almak istiyorum. :)
İyi ya benim söylediğim zaten lisans yedeği.Önceki yazımdaki store dosyasının yedeğini alacaksınız.bu keyi de saklayacaksınız ikisinide video daki yöntemle ne zaman format atarsanız tekrar etkinleştireceksiniz.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
İyi ya benim söylediğim zaten lisans yedeği.Önceki yazımdaki store dosyasının yedeğini alacaksınız.bu keyi de saklayacaksınız ikisinide video daki yöntemle ne zaman format atarsanız tekrar etkinleştireceksiniz.
Şimdi anladım teşekkür ederim öyle yapayım ama o dosya token.dat gibi birşey değilmiydi? :)

rebanuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim key in bir etkinleştirme sınırı var ve saatler içinde bu sınır aşılacaktır.Yani sınır aşılınca bir daha direkt şekilde etkinleştirme yapamayacaksınız.Onun için lisans yedeğini almanız ve keyi bir yere not etmelisiniz.

Şimdi anladım teşekkür ederim öyle yapayım ama o dosya token.dat gibi birşey değilmiydi? :)
Tokens.dat dosyası benim dediğim store klasörünün içindedir zaten.Video orada duruyor isterseniz indirin unutmamak için lazım olduğunda bakıp yaparsınız.Ayrıca o ve daha iki adet video benim tarafımdan yüklenmiştir.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

rebanuba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim key in bir etkinleştirme sınırı var ve saatler içinde bu sınır aşılacaktır.Yani sınır aşılınca bir daha direkt şekilde etkinleştirme yapamayacaksınız.Onun için lisans yedeğini almanız ve keyi bir yere not etmelisiniz.

Teşekkür ettim. :)
Bir şey değil.Anahtar sınırı aşmadan arkadaşlarınıza da aynı şekilde etkinleştirme yapabilirsiniz.Ama çok az saatleri olduğunu bilin.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Abi nasıl çözdün olayı virtual box'umdaki sistemi etkinleştirdi.

gibi yapsam ana bilgisayar format atıp bunu uygulayabilir miyim?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Bu isin ustadi advanced tokens manager programi.program hem backup hem restore yapiyor.windows ve office lisansinin yedegini aliyor.restore sirasinda internet baglantisini otomatik kesiyor.kolay gelsin.

http://www.joshcellsoftwares.com/2011/09/AdvancedTokensManager.html

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Advanced tokens manager deneyeyim dedim bi kere okulda win7 professional bi makineye format atacaktım lisansı orjinal olduğu için yedekleyeyim dedim ama geri yükleyemedi lisansı program, neyse ki kasanın üzerinde de key vardı tekrar aktifleştirdim.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=325225]rebanuba[/MENTION] forum kurallarını okumalısın.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Advanced tokens manager deneyeyim dedim bi kere okulda win7 professional bi makineye format atacaktım lisansı orjinal olduğu için yedekleyeyim dedim ama geri yükleyemedi lisansı program, neyse ki kasanın üzerinde de key vardı tekrar aktifleştirdim.

bana daha geri yüklemek nasip olmadı :D

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bu isin ustadi advanced tokens manager programi.program hem backup hem restore yapiyor.windows ve office lisansinin yedegini aliyor.restore sirasinda internet baglantisini otomatik kesiyor.kolay gelsin.

http://www.joshcellsoftwares.com/2011/09/AdvancedTokensManager.html
Buna baktım ama lisansı göstermedi biryerde kaldı. :D

Advanced Token Manager bu işlemi çok kolay yapıyor :)

@rebanuba forum kurallarını okumalısın.
Bu konuda da var bi key. :)
http://forum.shiftdelete.net/windows-8/299824-windows-8-kuracam-yardim-eder-misiniz.html

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Bu konuda da var bi key. :)
http://forum.shiftdelete.net/windows-8/299824-windows-8-kuracam-yardim-eder-misiniz.html

Crc bilgileri uyusmasi lazim, orjinal lisans geri yukleme basarisiz olursa, yedeklenen lisans klasorundeki config.ini dosyasi icindeki, orjinal lisans keyi asagidaki komut ornegindeki gibi calistirman gerekiyor, butun bunlari yaparken internet baglantini kes.

slmgr /ipk serial no seklinde

daha sonra geri yukleme islemini tekrar et.