Windows 8 wireless sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KadirSenkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba elimde Sony Vaio SVE1512M1EW laptop var, Windows 8 yüklü. Birkaç gün önce güncellenme yüklenmiş ve laptop internete bağlanmıyor. İnternet var ve bağlanıyor ama herhangi bir siteye girmiyor.

Aygıt yöneticisine baktım, ağ bağdaştırıcılarında bir sorun yok. Güncelleştir dediğimde de zaten güncel diyor. farklı tarayıcı da da denedim, chrome de loading diyor ve ekran tamamen bomboş. IE'de de google.com bekleniyor ama yine bir şey gelmiyor. İnternetten yüklenecek bir program kurdum, dosyayı karşıdan yükledi ama tarayıcı üzerinden giremiyorum.

Sizce ne yapmalıyım?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
1.Ağ listesinden ağınıza sağ tıklayıp "Bu ağı unut" dedikten sonra tekrar bağlanmayı deneyin..

2.Bu sonuç vermezse bios ayarlarını varsayılan yapın mutlaka düzelir..

İlk aklıma gelen bunlar aklıma geldikçe yazarım.. Ama sizde sorun yok aslında internet var yani bu ağı unut deyip tekrar bağlanınca düzeleceğini düşünüyorum..

.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Win-8 mi!
Allah yardımcın olsun....

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Konunun tamamını okumadım birazını okudum güncellemeyi kaldırabilirsin veya sistem geri yükleme yapabilirsin olmadı format at. :p

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Merhabalar,

Bende gece gece kafam tuttu dedim Windows 8 mi kursam diye düşündüm. Daha önce Windows 8 tecrübem oldu. Kullanmama sebebim tamami ile wireless sorunundan dolayı idi. Kurmadan önce dedim Google'dan bi araştırayım diye ve karşıma bu konu çıktı :D

Windows 8'de ciddi wireless sorunu var. Hem çekim gücü az hem internet olmasına rağmen kendi kafasına göre ağı sınırlı yapıyor. Ağ bağlantısını kes diyip tekrar bağlanınca internete girebiliyorsunuz. Bu sorunu bende bir türlü aşamadım. Kendi kendine internet kopuyor öyle bırakın 2-3 saat gelmiyor ancak bağlantıyı kesip bir kez daha bağlandığın zaman şıp diye bağlanıp internetin keyfini sürüyorsunuz. Lenovo Z580 kullanıyorum, acaba benim laptopta mı bu sorun var diye düşündüm ve 6 akrabama Windows 8 kurdum, hepsinde aynı sorunu verdi. Aygıt yöneticisinde de sorun yok sürücü normal yüklenmiş.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Merhabalar,

Bende gece gece kafam tuttu dedim Windows 8 mi kursam diye düşündüm. Daha önce Windows 8 tecrübem oldu. Kullanmama sebebim tamami ile wireless sorunundan dolayı idi. Kurmadan önce dedim Google'dan bi araştırayım diye ve karşıma bu konu çıktı :D

Windows 8'de ciddi wireless sorunu var. Hem çekim gücü az hem internet olmasına rağmen kendi kafasına göre ağı sınırlı yapıyor. Ağ bağlantısını kes diyip tekrar bağlanınca internete girebiliyorsunuz. Bu sorunu bende bir türlü aşamadım. Kendi kendine internet kopuyor öyle bırakın 2-3 saat gelmiyor ancak bağlantıyı kesip bir kez daha bağlandığın zaman şıp diye bağlanıp internetin keyfini sürüyorsunuz. Lenovo Z580 kullanıyorum, acaba benim laptopta mı bu sorun var diye düşündüm ve 6 akrabama Windows 8 kurdum, hepsinde aynı sorunu verdi. Aygıt yöneticisinde de sorun yok sürücü normal yüklenmiş.
Bios ayarlarını default varsayılan ayarlara getirdiğiniz an o sorun çözülür.. Bence Windows 8 de bişey yok sağlam bi işletim sistemi..

Haa şu olabilir sorun yaşıyorsunuzdur ama bu her işletim sisteminde olabilir..

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
1- Kablosuz Ağları Yönet menüsü altından sistemize tanımlamış olduğunuz şu sorunlu wireless ağını kaldırın...
2- Pc yi kapatıp tekrar açın, wireless ağınıza şifrenizi girip bağlanmayı deneyin... Sorun çözülmediyse 3. seçenek;
3- Kablosuz Ağları Yönet menüsü tekrar kontrol edin, herhangi bir kayıtlı ağ olmasın, malum tekrar bir bağlanma teşebbüsünde bulundunuz... Bu defa wireless ağının adını ve yayın yaptığı frekansı değiştirin, tabi bunu yapabilmek için kablo ile modeme direkt bağlantı kurmanız gerekecek... Bu işlemi tamamladıktan sonra 2. maddeyi tekrar uygulayın...
4- Güncelleme sırasında driver zarar görmüş olabilir, wireless kartınızın güncel driverını onarmayı yahut mevcut driver ı kaldırıp temiz bir kurulum yapmayı da düşünebilirsiniz...

Yukarıdakileri ağa bağlanamama problemim sebebiyle bizzat uygulamıştım yalnız cihaz Win 7, benzer bir durum olması ve benim cihazımda sonuç vermesi sebebiyle dile getirdim...

Hiçbir şekilde sonuç alamıyorsanız sistem geri yüklemeyle vs. uğraşmadan Recovery seçeneğini devreye sokun... Verilerinizi HDD in farklı bir bölümüne yedekleyin, Recovery C bölümünü hedef alacaktır zaten... Fabrikasyon ayarları içeren temiz format seçeneğiyle format attırın...

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bios ayarlarını default varsayılan ayarlara getirdiğiniz an o sorun çözülür.. Bence Windows 8 de bişey yok sağlam bi işletim sistemi..

Haa şu olabilir sorun yaşıyorsunuzdur ama bu her işletim sisteminde olabilir..

Hocam getiriyorum bakalım. Windows 8 kurayım ben. Sağolun.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
1 win 8 de uçak modunu açmış olabilirsin. Ağ simgesine tıkla uçak modunu kapat.
2 wifi kapalı olabilir. Bilgisayarı kapattığın yerden imlaci sağa götürüp açılan menüden ayarları seç
bildirimler güç klavye seçeneğinin altında bulunan bilgisayar ayarlarını değiştir yazısına tıkla buradan ayarlarını konrol et.
Bilgisayarda bulunan bütün ayarları buradan kapatıp açabilir özelleştirebilirsin.
Win 8 gerçekten harika bir işletim sistemi. Kullanamayanlar çamur atmasın

KadirSenkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorunu sistem yenileme ile çözdüm arkadaşlar. Olmasaydı format atıcaktım ama sistem yenileme sayesinde dosyalar kaybolmadan sorun çözüldü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende sistem yenileme ile çözdüm ancak bu sefer microsoft outlook ve excel silindi nasıl geri getiririm bilen varsa lütfen yardımcı olsun

Villager

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sistem yenileme falan yapmadan bataryayı bi çıkartıp taksaydınız sorun çözülüyodu.. :)

mhmthn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bndede var.windows 8 benimkide.bios ayarlarına kadar giriyorum ama fazla bi bilgim olmadıgı için bu konularda degistirmeyi beceremedm.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden tesekkürler..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510

typhoon1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ag kısmında agı unut yap sonra tekrar yeniden baglanmayı dene

Eger olmuyorsa servisten resetlemen lazım

calıstır - services.msc 'den kablosuz yapılandırmayı yeniden baslat sonra aga baglan

eger ip alıyorsa modem config islemini tekrardan yap

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Aynı problemi yaşadım. Önce wireless kapandı. Kablolu bağlandım. Bir iki gün sonra lan da kapandı. usb wireless le bağlandım. bir çok site araştırdım.
Bir çok yöntem denedim. Hatta sistemi dahi yeniden kurdum. Virüs proğramlarını kaldırdım neler neler.
Format attım düzeldi ama yine aynı problemi yaşadım.
Son formattan sonra hiç bir virüs Prg. Kurmadım. Uzun zamandır artık wireless problemi yaşamıyorum.

Tek Çare : F O R M A T

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsumg vaio var elimde internete girmiyo sizce ndn acil yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ethernet kartınızı devre dışı bırakıp tekrar aktifleştirirseniz muhtemelen sorununuz çözülecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 laptopu bırbırıne baglamak ıstıyorum bırında ag kablosu var ve wifi ıle dıgerıne de baglamak ıstıyorum biri win 8 dieri win 7 starter nasıl yapablırım ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende win8 kullanıcısıyım ve aynı sorundan muzdaribim sanırım işletim sistemi ile ilgi bir sorun olsa gerek cunkü bende asus marka bir minibook kullanıcısıyım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba sony laptop kullanıorum ve excel word gibi sayfa açılmıyor yardımcı olurmusunuz daha acemiyim windows 8 denılen sey kullanıorum ama offıce programıda acılmıyor excelde işim var acamıorum ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende packard bell easynote lv kullanıyorum windows8 yüklü durup dururken az önce girebildiğim internete giremedim sonra wifinin kapalı olduğunu gördüm ama açamıyorum ayarlarda soluk bir biçimde gözüküyo değiştiremiyorum sizce ne yapmalıyım?

mücrim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, ben dün toshiba leading innovasion marka WİNDOWS 8 yüklü yepyeni bir laptop aldım 1500 liraya. aldığıma köpekler gibi pişmanım. internete bağlanma problemi var çok zayıf, wiereless çekmiyor haftasonumu bana zehir zıkkım etti. bilgisayarın özellikleri İ5 işlemci, 2,6 GHZ, 8 GB ram, 1 TB harddisk, 64 bit işletim sistemi yani çok üst düzey ama gelin görünki internete bağlı fakat çok zayıf çekiyor. dayanamadım komşuma gittim onunki full çekiyor benimki orta düzeyde çekiyor ikimizde aynı yere bağlanıyoruz yalnızki onunki windows 7 benimkisi windows 8.

bu format atmakla aşılacak birşey değil çünkü benimkide daha yepyeni bomboş içi.
antivirüs programımı zayıflatıyor çekimi diye düşünüyorum ama mantıklı gelmiyor. bilgisayar idare eder hızlı ama internete bağlanması çok zayıf
buna ne yapılabilir? bu sorunu herkesmi yaşıyor?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var demekki bu herkeste var nasıl düzelir bilmiyorum ama bazan kırasım geliyor samsung müş. hizmetlerini aradım cevap yok windo7 yükleyim dedim o zamanda garantisi iptal oluyor mecburen böyle kullanmaya devam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş aynı sorun bendede var lütfen yarım wifi soluk gözüküyo lütfen bi yardımcı olun

AKUMA

Asistan
Reaksiyon puanı
3
aynı sorun bende de vardı bu yüzden hem win7 hem de win8 kurdum bilgisayara internetle işim olduğunda win7 den giriyordum. burda söylenen biosu default yapma haltını denedim denemez olaydım şimdi win 7 ile başlatmayı denediğimde mavi ekran geliyor nasıl düzelir bu bilen var mı?