22 Find

Bu konuyu okuyanlar

bthnks3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkeze hayırlı cumalar iyi forumlar

Bugün bilgisayarımda hiçbirşey yokken google chrome den facebook u açık bırakıp pc başından kalktım.Geldiğimde bilgisayara 2 tane programın kurulduğunu gördüm.
1 tanesi desk die bir program diğeri ise 22 find die bir tarayıcı programı.Programların 10 dk da kendi kendine nasıl yüklendiklerini anlayamadım.Desk isimli program sorunsuz kalktı ama
22 find isimli programı kaldırmaya gelince işler değişti.Programı nerden kaldırırsam kaldıriyim bütün tarayıcılarımın açılışına çökmüş durumda.Combofix ile tarattım , toolbarcleaner ile temizleidm .Geek unstaller ile Herşeyini sildim fakat pc'mdeki bütün tarayıcılarda hâlâ yerini koruyor bu program.İnternetde arattığımda bu konu üzerine fazla bir bilgiye ulaşamadım.Bu konu ile yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

jbpz0.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var sabahtan beri denemediğim yol kalmadı ama hala duzelmedı...

novalgine

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende çıkamadım işin içinden ne lanet bişeymiş bu ayar etti yaa.

fener_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bendede var bu sorun bende herşeyi yaptım ama yine de olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayara da kurulmuş 22 find desk i sildim 22 findi silemiyorum

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
http://sourceforge.net/projects/hjt/

Bu sayfadan hijackthis.exe dosyasını download butonuna basıp indirin. Daha sonra çalıştırın. Çalıştırdığınızda böyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

gvmku4wn.png

İlk butona tıklayın(do a system scan and save a log file). Bir not defteri içinde metin dosyası oluşturacak onu bir kenara bırakın.

Program üstünde r1 r0 vs. sıralamalar yapılacak.

fdlms23p.png

Bu satırlar içinde sırayla 22find ile ilgili ne yazısı görürseniz o satırdaki r1 veya r0 veya 02 herneyse onun hemen solundaki boş kutuya tik atıp en alttan fix checked yapmayı deneyin belki düzelebilir.

--------------------

Ayrıca metin belgesinin içindekileri http://www.hijackthis.de/ şu sitedeki metin kutusuna yapıştırıp analyze butonuna basıp nelerin sıkıntılı olup nelerin güvenilir olduğunu öğrenebilirsiniz.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar, bu tür şeylerden çok muzdarip olursanız, linux kullanmanızı tavsiye ederim. Virüs sayısı çok az.

novalgine

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben firefox ve chorme kullanıyorum ikisinede bulaşmıştı ikisinide komple sildim pc den yeniden yükledim normale döndü ...

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bazı sitelerde çözüm olarak tarayıcının kısayol özelliklerindeki .exe kısmından sonraki tazıların silinmesi veya kısayolun tamamen silinmesinden bahsedilmiş.

Yabancı bir sitede ise Chrome için şöyle bir yöntem olduğu yazıyor Araçlar>Uzantılar seçeneğine girip proxy yada onun gibi birşeyin silinmesi gerektiği

bthnks3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu şu anlık giderdim gibi.Chrome den opera yı indirdim, sonra chrome ve firefox u kaldırdım.
Ardından opera yı kurup ondan chrome yi yükledim sorun ortadan kalktı tabi ne kadar temizlendi orası meçhul...

RisKatOr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

cagdassca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allah belasını versin sabahtır sövüyorum.. bi ara funmood vardı.. şimdi de bu. ben hala çözemedim. hiçbiri olmuyor. firefox.exe yok bende...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende çok uğraştım ama oldu sonunda
ayarlar oradan uzantıları tıklayın. 22find etkinleştiri kaldırdınızmı tamamdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne tuhaf bi program antivirüs programım sürekli uyarı veriyor bu program için galiba büyük bi problem açacak bu başımıza...

niven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lisanssız windowsları lisansılıya çevirmek için kullanılan "W7.Loader_oa" uygulamasıyla beraber oluşuyor bu açık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cözümünü buldum arkadaslar iexplore nin masa ustundeki simgesini silin program filesteki orjinal kısayolunu masa ustune gonderın tıkladıgınızda 22 fin yok ben boyle kurtuldum (ATMACA)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hillet etti bu berbat 22find Allah bunu yapanın belasını versin!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
firefox kullanıcıları için izlenecek yok; sol üstte ki firefox sekmesinden eklentileri seçioruz. bize yeni bi sayfa açıyor. çıkan sayfadaki eklentiler sekmesine tıklıyoruz ve ekranın sol tarafında ki lanet 22 find eklentisini kaldıra tıklıyoruz. umarım sorununuz çözülür.

Luckyfran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARkadaşlar tarayıcınızın simgesini sağ tıklayarak özellikler diyoruz daha sonra hedef kısmında şu şekilde bir şey yazıcak ""C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" işte bu yazıdan sonra http.www.22find diye bir adres yazılı bu adresi silmelisiniz..Yani hedefte sadece "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" olmalı bunun harici ne varsa silin düzelicektir..Dİğer browserlar içinde geçerli

XyMoX

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu lanet şey nerden geliyor nasıl geliyor belli değil arkadaş cafede 2-3 pc acık bırakıyorum hiç bir program çalıştırmıyorum deepfreeze var.1 saat sonra bi bakıyorum find 22 her yer :S Nerden indiriyor nasıl geliyor site ip felan olsa yasaklıcam bi bulamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş çok basit...firefox,chrome simgelerini sil çöpe at..program files içinden simgelerini tekrar masaüstüne kopyala...çünkü masaüstünde kullandığın o simgelerin hedef yolunu değişiyor o zımbırtı...firefox ve chrome eklentilerine yerleşen 22find ile desk adındaki zımbırtıları da kaldır.çerezleri ve temp klasörünü de temizle...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tarayıcınızın kısayolundan sağa tıklatıp özellikleri açın,burada karşınıza çıkan kısayol sekmesinden hedef yazan yere 22find yazan bölümü silip yerine google yada hangi arama motorunu kullanıyorsanız adresi yazabilirsiniz,kurtuldunuz.

MMXiA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
22find sistem geri yükleme ile çözülebilr.. diye düşünüyorm bnde.

beratltd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar nerden geldiğini buldum JDOWNLOADER ile birlikte geliyor kurulum sırasında dikkat ederek işaretlemeyeceksiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Buldum Arkadaşlar Chrome da ARAÇLAR kısmından UZANTILAR a girin oradan silin oluyor.