Sertifika, sistem saati sorunu ACİL

Bu konuyu okuyanlar

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Benim kardeşimin canı sıkılmış biosa şifre koymuştu ve ben de araştırdım ve bios pili çıkarılıp tekrar takılırsa düzeleceğini öğrendim ve çıkardım bir kaç saat sonra taktım. Fakat internete girmeye çalıştığımda sertifika hatası veriyordu ve yine araştırdım sistem saatinden kaynaklanıyormuş. Sistem saatine baktım tarih 2060'ı gösteriyordu. Değiştirmeye çalıştım fakat deepfreeze olduğundan dolayı değişmiyordu ama deepfreeze'in simgesi de yoktu ve ben de biostan değiştireyim dedim ve değiştirdim tarih ve saati fakat ertesi gün baktım tarih 2059 ve çoğu siteye girmiyordu. Yine biostan değiştirdim tarih ve saati yine aynı şey bıktım artık bunun bir çözümü var mı?

rCpkSk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
deepfreze kaldırma yontemlerı var.
Güvenli modla bilgisayara girip deepfreezın dosyalarını silmeyi dene sonra yanlış hatırlamıyorsam regeditten deepfreezi kaldırıp öyle bir dene.

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorun deepfreezle ilgili değil deepfreeze olmasa da her seferinde saat ve tarihi değiştirmem gerekiyor.

rCpkSk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bios pilin bozulmuştur diyeceğimde o kolay kolay bozulmaz. Varsa başka bir pil onu takarak dene

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yardım edecek yok mu ya bugün de tarih 2073'ü gösteriyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Git saatçiden bir pil al.3 5 lira aynı şekilde tak bitmiş olabilir.

Son mesajlar