Bir uğraş arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar merhaba. Boş vaktim olduğu zaman (genelde akşam 10-11'den sonra oluyor), 1-2 saatlik rahatlatacak bir uğraş arıyorum. Herhangi birşey olabilir.Ne bileyim birşeye şekil verme yada birşey yapmak gibi. Aklıma pek birşey gelmiyor. Evde olabilecek, etrafı fazla dağıtmayacak bir uğraş. Her türlü kategoriye, öneriye açığım. Önerilerinizi bekliyorum :)

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aradığın uğraş/hobi akvaryum sana güzel bir bitkili tank kurduk mu tamamdır haftada bir budarsın felan çok zevklidir bendede bitkili bir tank var.

murat709

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oyun oyna.. Hangi oyun dersen Metin2 :)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Aradığın uğraş/hobi akvaryum sana güzel bir bitkili tank kurduk mu tamamdır haftada bir budarsın felan çok zevklidir bendede bitkili bir tank var.

Bunu unutmuştum aslında. Evet akvaryum olabilir ancak yer sıkıntısı da olabilir evde.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bir iki saat ingilizce öğrenmeye çalışabilirsin hocam daha iyi olur hem :)

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bunu unutmuştum aslında. Evet akvaryum olabilir ancak yer sıkıntısı da olabilir evde.

Sana gidip 300 lt tank kur demiyorum ufak birşeyle başlarsın ama bir kere bağlandın mı yer yok felan dinlemez kurarsın 500lt yi benim gibi:)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
bir iki saat ingilizce öğrenmeye çalışabilirsin hocam daha iyi olur hem :)

Hocam zaten o saate kadar İngilizce çalışıyorum. Yani eve geldiğimde saat 6 oluyor. 3-4 saat İngilizce çalıştıktan sonra haliyle yoruluyor insan. O yüzden daha farklı birşey arıyorum :) Mesela [MENTION=288845]plaksan[/MENTION] ın dediği hoşuma gitti. Akvaryum çok güzel olurdu ama büyüklüğü ne kadar oluyor acaba. Onu ben bir araştırayım.

Meryyy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Örgü yap.. ona konsantre olmak müthiş deşarj ediyo insanı..: )

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
evde olmaz ama masa tenisi tavsiyemdir rahatlamak ve kafa dağıtmak için en iyi spor

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Doğru söylüyorsun [MENTION=288845]plaksan[/MENTION] akvaryuma bakayım en iyisi. Şöyle karşıdan baktığında bile rahatlıyor insan.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Doğru söylüyorsun @plaksan akvaryuma bakayım en iyisi. Şöyle karşıdan baktığında bile rahatlıyor insan.

Yerin ne kadar söylersen her türlü yardımı sağlarım.İstte oturuyorsan bitki bile verebilirim.40-50 lt bişey yeter.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=269853]Meryyy[/MENTION] Örgü bana göre değil ya :) Yanlış örerim falan iğneyi saplarım bir yere :) [MENTION=284772]hamza5806[/MENTION] Masa tenisi bana 1-2 sene yasak. Sağ omzum çıktı o yüzden oynayamıyorum. [MENTION=120282]Alnair Alsad[/MENTION]Hocam "Origami" dediğin kağıt katlama sanatı galiba. Biraz daha açıklar mısın ?

Yerin ne kadar söylersen her türlü yardımı sağlarım.İstte oturuyorsan bitki bile verebilirim.40-50 lt bişey yeter.

Evet İstanbul'da oturuyorum. Akşam eve geçtiğimde evin müdürüne bir danışayım :) Akvaryum alırsam nereye koyacağımı sorayım. Ona göre tekrar ayrıntılar için rahatsız ederim seni :)

Fo3BKjl.jpg

Origami örneği. Bu da dikkatimi çekti. Araştırayım bunu da.

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
@Alnair Alsad Hocam "Origami" dediğin kağıt katlama sanatı galiba. Biraz daha açıklar mısın ?

Evet, aynen dediğin gibi. Kağıt katlaya katlaya ortaya neler neler çıkıyor tahmin edemezsin. Üniversitede seçmeli ders olarak seçmiştim (Prison Break izlerdik, hey gidi.. Neyse. :D). Yaptıklarını bir rafa dizer, baktıkça kendine hayranlığın artar, vay be dersin. :D

Elimde dökümanlar var; ama taramam lazım. O da tatil dönüşünden sonra olur en erken. İstersen yollarım o zamana. Sen bilirsin. :)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Evet, aynen dediğin gibi. Kağıt katlaya katlaya ortaya neler neler çıkıyor tahmin edemezsin. Üniversitede seçmeli ders olarak seçmiştim (Prison Break izlerdik, hey gidi.. Neyse. :D). Yaptıklarını bir rafa dizer, baktıkça kendine hayranlığın artar, vay be dersin. :D

Elimde dökümanlar var; ama taramam lazım. O da tatil dönüşünden sonra olur en erken. İstersen yollarım o zamana. Sen bilirsin. :)

Hocam eğer yaptığınız dökümanları atabilirsen çok sevinirim, ne zaman müsait olursan. Ayrıca resimdeki "origami" mi oluyor ? :)

ihsancnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akvaryumu izlemesi bile ayrı bir keyif veriyor insana. Bence de bir bak sen :)

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Hocam eğer yaptığınız dökümanları atabilirsen çok sevinirim, ne zaman müsait olursan. Ayrıca resimdeki "origami" mi oluyor ? :)

Yok; ama google'da bir aratırsan neler yapıyor millet görürsün. Mesel küçükken yaptığımız kağıttan gemi ya da kurbağa ya da şapka... Bilmem hiç denemiş miydin? :)

Dökümanlardan seçer bir iki örnek yollarım, hoşuna giderse devamını da gönderirim. Yalnız dediğim gibi tatil dönüşü. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Biraz pahalı uğraş olur ama rc araba veya helikopter(en az 4 kanal) olabilir.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
@Meryyy Örgü bana göre değil ya :) Yanlış örerim falan iğneyi saplarım bir yere :) @hamza5806 Masa tenisi bana 1-2 sene yasak. Sağ omzum çıktı o yüzden oynayamıyorum. @Alnair AlsadHocam "Origami" dediğin kağıt katlama sanatı galiba. Biraz daha açıklar mısın ?

Evet İstanbul'da oturuyorum. Akşam eve geçtiğimde evin müdürüne bir danışayım :) Akvaryum alırsam nereye koyacağımı sorayım. Ona göre tekrar ayrıntılar için rahatsız ederim seni :)

Fo3BKjl.jpg

Origami örneği. Bu da dikkatimi çekti. Araştırayım bunu da.
geçmiş olsun onun dışında evde kalabalıksanız hasbronun bir çok oyunu var onlarla oynayabilirsiniz

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Yapboz seversen onu da tavsiye ederim ayrıca. Aklıma geliverdi. :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Akvaryum güzel ugras, ama anlayana. Koy suyu at baligi icine yaparsan bir hafta sonra nallari diker.

En önemlisi lazim olan bütün malzemeleri almak zorundasin. Özellikle su isiticisi, derece ve pompa.

Akvaryum'daki su pompasi seni rahatsiz ediyorsa alma derim. Pompa kesinlikle 7/24 calismasi lazim. Eger 2 saatten fazla kapali olursa filtre'de bulunan gerekli bakteriler ölür, bu sebeplede filtre ise yaramaz hale gelir.

Suyu'da ara sira degismen gerekiyor :)

Ugras isteyen bir hobi, ama kesinlikle cok eglenceli. Tavsiyem'dir :D

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
geçmiş olsun onun dışında evde kalabalıksanız hasbronun bir çok oyunu var onlarla oynayabilirsiniz

Yok kalabalik degiliz. Hasbro derken ? Bir bilgim yok ama dedigim gibi oyun pek istemiyorum :)

BreAkerRoy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
En güzeli Tak kulaklıgını ac en sevdiğin parcayı son ses dinle beni en cok rahatlatan şey odur

adammısınız

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kendine bu balonlardan al 2 saat boyunca kaç farklı ayaratık yapabiliyorsun ona bi bak:) rekor denemesi yap:)

shutterstock_26574115.jpg

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Kitap okuyabilirsin mesela. Her gün bir saatlik kitap okumak güzel olur.