Hazard'dan top toplayıcı çocuğa tekme!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Chelsea'nin yıldız oyuncusu Eden Hazard, Swansea ile oynadıkları Lig Kupası maçında top toplayıcı çocuğa tekme atınca kırmızı kart gördü.

249161hp2.jpg

Golsüz eşitlikle devam eden maçın 80. dakikasında top toplayıcı çocuğun ağır hareket etmesine sinirlenen Hazard, kendisiyle fiziki bir münakaşaya girdikten sonra genç isme tekme attı.

Swansea oyuncularını çılgına çeviren bu hareket sonrasında durumu değerlendiren hakem, Belçikalı oyuncuya direkt kırmızı kart göstererek kendisini oyun dışında bıraktı.

249163hp2.jpg

Chelsea savundu!

Chelsea'nin resmi Twitter hesabı ise, pozisyon sonrasında "Futbol delirdi mi? Hazard topu oyuna sokmak yerine oyalayan top toplayıcıya vurduğu için oyundan atıldı!" sözlerini kullanarak Hazard'ı savundu.

Mücadele golsüz eşitlikle tamamlanırken, finale yükselen taraf Swansea City oldu.

KAYNAK

[video=youtube;LhLzOxwTDxk]http://www.youtube.com/watch?v=LhLzOxwTDxk[/video]

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Kırmızıyı giydirirler adama işte... :)

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
çocuk tekmeyi değil de tokatı hak etmiş bence.

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ulan sen 80 dk gol atama sonra gel çocuğa tekme vur

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Kırmızı kart haksız bence. Çocuk topu atmış olsa (ki oradaki görevi bu) hiç bir şey olmayacaktı. Ben Hazard'ı haklı bulanlardanım. Tabi haklı bulmam Hazard'ın tekme atmasını doğru karşılamam anlamına gelmez.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
çocuk top alıp kesmiş bile olsa yapmamalıydı hazard.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Sarı kart olabilir de kırmızı ağır olmuş. Ayrıca velet dibine kadar haketmiş tekmeyi. Sen sahadaki 11 de mi yer alıyorsun ki topun üstüne yatıp oyunu soğutuyorsun.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hazard'ı haksız bulanları anlamıyorum doğrusu. O çocuğun görevi o topu oyuncuya atmak. Nasrettin hocanın dediğini gibi, hırsızın hiç mi suçu yok?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Adi üstünde "hazard", ne yapacagi belli olmaz :D

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kırmızı kart haksız bence. Çocuk topu atmış olsa (ki oradaki görevi bu) hiç bir şey olmayacaktı. Ben Hazard'ı haklı bulanlardanım. Tabi haklı bulmam Hazard'ın tekme atmasını doğru karşılamam anlamına gelmez.

Hem Hazard'ın tekmesini doğru bulmayıp, hem de adamı haklı bulmak nasıl bişeydir? Çelişki yok mu?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hem Hazard'ın tekmesini doğru bulmayıp, hem de adamı haklı bulmak nasıl bişeydir? Çelişki yok mu?

Çocuğa kızmakta, üzerine yürümekte haklı. Çünkü orada o çocuğun davranışı yanlış.

Ama tekme atmamalıydı. O yüzden kendisi haksız yere düşüyor işte. O davranış tekme ile bitmeseydi, hepimiz çocuğa "vay be veledin yaptığına bak" derdik. Ben olsam iki tane çakarım derdik.

Tekme yanlış olay da Hazard haklı.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Çocuğa kızmakta, üzerine yürümekte haklı. Çünkü orada o çocuğun davranışı yanlış.

Ama tekme atmamalıydı. O yüzden kendisi haksız yere düşüyor işte. O davranış tekme ile bitmeseydi, hepimiz çocuğa "vay be veledin yaptığına bak" derdik. Ben olsam iki tane çakarım derdik.

Tekme yanlış olay da Hazard haklı.

Çocuk zaten saçmalamış orası ayrı. Ama çocuğu saçmalaması Hazard'ın tekme atabileceği anlamına gelmez. O yüzden Hazard daha haksız. :) Hiç bi şekilde haklı çıkarma çabasına girmeyelim bence.

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Deplasmanlarda olan şeyler.
Top toplayıcısı takımı öndeyse böyle ağır davranır ama en sonunda biri patlamış :)

erenberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
101
Çocuk ne yaparsa yapsın o şekilde davranmaması gerekirdi, çok yanlış.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
şimdi ben hazardın yerinde olsam ne yapardım diye bakıyorum o çocuğa. açıkcası sakin olamazdım o yüzden de haksız diyemeyeceğim.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
En az 10 maç ceza verilmesi gerekir. Karşındaki çocuk senin, büyük birisi değil.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hazard haklı. Top toplayıcı çocuk adı çocuk özünde çocukluğu kalmamış. Yani şöyle yaptığı hareketin manasını biliyor. Topun üstüne yatıp vermemek nedir? Böyle bir hakkı var mı? Aynısını yapardım diyemem ama Hazard kesinlikle haklı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Futbolcu haklıyken kendini haksız durumuna düşürdü o tekmeyle.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Hazard haklı bir de topun üstüne yatmış veled.
adam akıllı verse topu hiçbir şey olmayacak.ama tekme de topa yapılmış çocuğun kıvranması abartıdan ibaret.
2-0 geridesin top toplayıcı topu vermiyor şaka gibi :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
tekme yanlış ama çocuk da masum değil hani... hakemin kararıysa aşırı popülist... hakem kart vermese de olurdu. federasyon gerekli cezayı verirdi.

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Olay hakkında yorum yapabilmek için öncelikle olayın kahramanı olan Hazard gibi düşünmek lazım. İlk maç 2-0 yenilmişsiniz dakika olmuş 80 ve maç 0-0. Üzerindeki bu baskıdan dolayı bu hareketi yaptığını düşünüyorum. Hazard tekme atmakta haklı mı? -Hayır değil. ama o an o pozisyonda kim olsa aynı şeyi yapardı.

Unutulmamalıdır ki top toplayıcının görevi, topu saklamak değil topu oyuna sokmaktır.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Çocuk ne kadar suçlu olursa olsun tekme atması gerekmiyor.

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Haklıyken haksız duruma düşmüş, ama çocuğun tam sopalık olduğu kesin... Kimse aksini iddia edemez,,,

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[h=2]Hazard'ın tekmelediği çocuk milyoner çıktı[/h]Chelsea'nin yıldız oyuncusu Eden Hazard'ın Swansea maçında tekmelediği top toplayıcı çocuğun 42 milyon pound'luk servetin varisi olduğu ortaya çıktı.

Ntvmsnbc

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
aslında topa vuruyor iyi bakılırsa