GT-I9300 Galaxy S3 4.1.2 TÜRKİYE Resmi Kies Sürümü

Bu konuyu okuyanlar

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ve evet sonunda nerde kaldı , ne zaman gelecek diye söyleyen arkadaşlar buyrun indirin, yada ota ile güncelleştirmelerinizi otomatik olarak indirin :)

rom linki : http://hotfile.com/dl/190036861/64d...-GT-I9300-TUR-I9300XXELLB-1356504261.zip.html

odin linki : http://www.mediafire.com/?xjhljjtacd9ld8n

PDA: I9300XXELLB
CSC: I9300OJVELL3
Version: 4.1.2
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Yükleme Adımları :

1- linklerden rom ve odin dosyalarını indirin.
2- telefonu kapatın ve 3 tuş kombinasyonu ile ( açma kapa- ses kısma -home tuşuna ) aynı basın , uyarı ekranı çıktıktan sonra 1 kere ses yükseltme tuşuna basıp download moduna gelin..
3- odin programını açın , telefonu usb ile pc ye bağlayın ,
4- odin programı telefonu görünce odin içinde ekranın üstünde sol tarafta küçük ekranda sarı yada mavimsi bir renk gözükücek , bu odin telefonu gördüğü anlamı taşıyor.
5- rardan çıkardığını tek dosyalı rom dosyasını masaüstüne çıkarın
6- Odin programınd PDA kısmına , msasütüne çıkardığını rom dosyasını gösterin ,
7- strarta basıp bekleyin , tahminen 4.5 dk içinde romu yüklemiş olacak ve telefon yeniden başlatılmış olacak

güle güle kullanın ;)

BamboOo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün 2 saat önce Kies ile 4.1.2 için güncellemeyi başlattım fakat hala bitmedi bu normal midir?
Telefon ekranında android yeşil robot duruyor ve downloading do not turn off target!! yazıyor ne inmek bilmeyen bir güncellemeymiş =/

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bugün 2 saat önce Kies ile 4.1.2 için güncellemeyi başlattım fakat hala bitmedi bu normal midir?
Telefon ekranında android yeşil robot duruyor ve downloading do not turn off target!! yazıyor ne inmek bilmeyen bir güncellemeymiş =/

güncellemelerin ne kadar hızlı ve yavaş ineceği kullandığınız internetiniz hızıylada eşdeğerdir... bekle biraz sabret eğer hala devam ederse sıkıntı o zaman olabilir.. telefonun download modunda yani bir sıkıntı yok

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Yanında opera mini tarayıcısı getirmiş :) ama yine music hub,video merkezi ve S suggets bu ülke için desteklenmiyor zaten bizim ülkemizde herşeyi biz en son kullanırız almanya sürümü 4.1.2 kullanırken vodafone uygulamaları vardı onlar gitti Türkiye sürümünde sadece opera mini geldi gülsem mi ağlasam mı ? en iyisi güleyim :D bu arada odin ile yapanlar sürelerini paylaşsınlar ben 4 dakika 28 saniyede yükledim bu kadar kısa sürede sizde yükleyin derim :)

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yanında opera mini tarayıcısı getirmiş :) ama yine music hub,video merkezi ve S suggets bu ülke için desteklenmiyor zaten bizim ülkemizde herşeyi biz en son kullanırız almanya sürümü 4.1.2 kullanırken vodafone uygulamaları vardı onlar gitti Türkiye sürümünde sadece opera mini geldi gülsem mi ağlasam mı ? en iyisi güleyim :D bu arada odin ile yapanlar sürelerini paylaşsınlar ben 4 dakika 28 saniyede yükledim bu kadar kısa sürede sizde yükleyin derim :)

üzücü olmakla beraber maalesef sorun böyle , "music hub,video merkezi ve S suggets " bunları kullanabilmek için destekleyen bir ülkede yaşamak gerekiyor. çok saçma :) asıl saçmalık bir ülkede destek görmeyen uygulamalrın o güncelleme içeriğinde dağıtılıyor olması, neresinden bakarsan bak saçmalık :D

üzücü olmakla beraber maalesef sorun böyle , "music hub,video merkezi ve S suggets " bunları kullanabilmek için destekleyen bir ülkede yaşamak gerekiyor. çok saçma :) asıl saçmalık bir ülkede destek görmeyen uygulamalrın o güncelleme içeriğinde dağıtılıyor olması, neresinden bakarsan bak saçmalık :D

Bu arada ben ultimarom ( costum rom ) kullandığım için tr romunu henüz yüklemedim.. sen yüklemişsin, +ve - yönlerini kullandıktan sonra yaz bilelim :) daha önce her iki ingiltere romu , polonya , rusya ve almanya ( vodafone ) 4.1.2 romlarını kullandım , aralarında en stabili ingiltere xell4 romu oldu

Cndx00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İngiltere xell4 ve xella sürümlerinden sonra bu tr romunu kurdum, wipe yapma düşüncem yoktu fakat yapasım geldi :) wipe sonrası şebeke çekim gücü konusunda sorun yaşıyorum -110 ile -99 dbm arasında gidip geliyor. Eskiden tam çekiyordu İzmir'in orta yerindeyim :) şimdi sadece 1-2 kademe çekim gücü gözüküyor. Acaba eski roma geri mi dönsem yoksa bir çözümü var mıdır?

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5

Bu arada ben ultimarom ( costum rom ) kullandığım için tr romunu henüz yüklemedim.. sen yüklemişsin, +ve - yönlerini kullandıktan sonra yaz bilelim :) daha önce her iki ingiltere romu , polonya , rusya ve almanya ( vodafone ) 4.1.2 romlarını kullandım , aralarında en stabili ingiltere xell4 romu oldu

Valla tek kelime ile sunu soyleyebilirim keske yuklemesydim sanki star 3 dokunmatim telefon kullaniyorum surekli yok o durduruldu yok bu durduruldu sms geliyor atiyorum face yada baska bir uygulama acik donuyor menu gecisleri kasiyor belki su sebepten olabilir eski romu kaldirmadan uzerine yazdigimiz icindir ancak keske bu kadar beklenen biseyin daha stabil calisani gelseydi de yine bekleseydik almanya vodafone romuna dönicem bir daha asla turkiye guncellemelerini yuklemicem.

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Şunuda ekliyim sarj %67 den %48 e yarim saatlik bir kullanimda dustu

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Valla tek kelime ile sunu soyleyebilirim keske yuklemesydim sanki star 3 dokunmatim telefon kullaniyorum surekli yok o durduruldu yok bu durduruldu sms geliyor atiyorum face yada baska bir uygulama acik donuyor menu gecisleri kasiyor belki su sebepten olabilir eski romu kaldirmadan uzerine yazdigimiz icindir ancak keske bu kadar beklenen biseyin daha stabil calisani gelseydi de yine bekleseydik almanya vodafone romuna dönicem bir daha asla turkiye guncellemelerini yuklemicem.

romu yükledikten sonra wipe'ları yaptın mı ? wipe yapmadıysan yapmanı öneririrm.. ya da telefonu root et ve superwipe uygulamasını flaşlayıp süper wipe yap.. eski roma ait kernel ve kalıntıları tertemiz eder

Şunuda ekliyim sarj %67 den %48 e yarim saatlik bir kullanimda dustu

muhtemelen eski romun kalnıtları ile çakışıyor , wipe yapmanı kesinlikle öneririm.. düzelecektir bana göre

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selamlar. :) Uzun süredir CyanogenMod 10.1 kullanıyordum, çokta memnundum.Türkiye ROM'unu duyunca bakayım bize nasıl bir ROM sunmuşlar dedim yükledim ve Wipe'lerden sonra Music Hub vs. onlar yoktu, iyikide yok. :) Telefonum ROOT'lu ve kullanmadığım uygulamaların,özelliklein hepsini kaldırdım.Daha öncede Almanya(Vodafone),İngiltere,Rusya ve Polonya ROM'larını kullanmıştım inanması zor gerçekten ama TUR bana en stabili geldi. :) Bunun sebebi uzun zamandır CM kullandığım ve ani bir değişimden dolayı gözüme böyle gözükmüşte olabilir bilemiyorum :D Ama pil ömrünün,stabilitenin iyi olduğu aşikar.

Bu arada [MENTION=306490]sirnatli21[/MENTION] hocam sanırım bir tek UltimaROM'u denemedim Custom olarak, görüşlerin,düşüncelerin veya yaptığın testlerde durum nedir?

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
romu yükledikten sonra wipe'ları yaptın mı ? wipe yapmadıysan yapmanı öneririrm.. ya da telefonu root et ve superwipe uygulamasını flaşlayıp süper wipe yap.. eski roma ait kernel ve kalıntıları tertemiz eder

muhtemelen eski romun kalnıtları ile çakışıyor , wipe yapmanı kesinlikle öneririm.. düzelecektir bana göre

Wipe yapmadim yapinca haber veririm sadece wipe yapip duzelicekse yapiyorum hemen :)

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Valla yaptim ama yine ssugets music hub video merkezi duruyor gitmemis ve yine desteklenmiyor :) artik gizlicem onlari yapcak bisey yok bi dunya oyunum gitti ona yanarim :)

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla yaptim ama yine ssugets music hub video merkezi duruyor gitmemis ve yine desteklenmiyor :) artik gizlicem onlari yapcak bisey yok bi dunya oyunum gitti ona yanarim :)

Dostum telefona ROOT yapma gibi bir düşüncen var mı?

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Yok root yapmicam ama yapsam mi bilemedim :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bana hala gelen bişe yok ben aksam kendim yapim bari :) canım cekti

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Odin ile yap 4 dakika ;) ben tekrar almanya vodafone romuna dönüş yaptım :)

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostlarım 4.1.2 ile gelen güncelleme de batarya sanki biraz daha cabuk tükeniyor gibi geldi bana İngiltere romun da da aynı şeyi yaşadım varmı benim gibi düşünen ? NOT: Ama cok daha stabil oldu makine.

darkkinq38

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 4.1.2 güncellemesi attım kies ile çoklu pencere olayını çok sevdim ama şöyle bi durumla karşılaştım youtube ile internet tarayıcısını açtığımda internet tarayıcısındaki google arama kutucuğuna yazdığım yazı geçmiyor,gözükmüyor ama adres çubuğuna yazdığım geçiyor.bu durum hakkında fikri olan biri var mı?(youtubedan video izliyorken denedim)

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3

üstad wipe yapmak kullandığın gereksiz uygulamaları kaldırmaz, sadece eski romun kalıntılarını siler ve yeni rom un daha sorunsuz kullanmanı sağlar..

ben kullanmadığım uygulamarı , telefon -ayarlar- uygulamalar- tümü kısmında kullanmadıklarımı durtduyorum ve çalışmıyorlar bir daha , sen ne zaman etkin hale getirirsen zaman kullanmaya başlarsın yine

arkadaşlar 4.1.2 güncellemesi attım kies ile çoklu pencere olayını çok sevdim ama şöyle bi durumla karşılaştım youtube ile internet tarayıcısını açtığımda internet tarayıcısındaki google arama kutucuğuna yazdığım yazı geçmiyor,gözükmüyor ama adres çubuğuna yazdığım geçiyor.bu durum hakkında fikri olan biri var mı?(youtubedan video izliyorken denedim)

wipe yapmanı tavsiye ederim.. düzelebilir.. düzelmiyorsa marketten dolphin browser ı indir

Dostlarım 4.1.2 ile gelen güncelleme de batarya sanki biraz daha cabuk tükeniyor gibi geldi bana İngiltere romun da da aynı şeyi yaşadım varmı benim gibi düşünen ? NOT: Ama cok daha stabil oldu makine.

çoklu pencere açık olunca ve google now açık olunca daha çok batarya tüketir.. bence bu iksiini kullanmıyorsanız kapalı tutun

Odin ile yap 4 dakika ;) ben tekrar almanya vodafone romuna dönüş yaptım :)

ama dikkat et, oerator romunu kullanırsan telefonun IMEISV kısmı 01 iken 04 olucaktır.. bir sıkıntı yok ama şebeke çekiyorsa tabi..

Selamlar. :) Uzun süredir CyanogenMod 10.1 kullanıyordum, çokta memnundum.Türkiye ROM'unu duyunca bakayım bize nasıl bir ROM sunmuşlar dedim yükledim ve Wipe'lerden sonra Music Hub vs. onlar yoktu, iyikide yok. :) Telefonum ROOT'lu ve kullanmadığım uygulamaların,özelliklein hepsini kaldırdım.Daha öncede Almanya(Vodafone),İngiltere,Rusya ve Polonya ROM'larını kullanmıştım inanması zor gerçekten ama TUR bana en stabili geldi. :) Bunun sebebi uzun zamandır CM kullandığım ve ani bir değişimden dolayı gözüme böyle gözükmüşte olabilir bilemiyorum :D Ama pil ömrünün,stabilitenin iyi olduğu aşikar.

Bu arada @sirnatli21 hocam sanırım bir tek UltimaROM'u denemedim Custom olarak, görüşlerin,düşüncelerin veya yaptığın testlerde durum nedir?

ULTİMAROM kesinlikle ve kesinlikle costum romların paşasıdır dostumn :) ben 1 aydan fazladır kullanırım , görsellik çok iyi , geçişler mikemmel :) hiç takılma vs yok , üstelik aroma installer ile istediğin stock uygulamarı yüklüyon istemediğin yüklemiyon bu çok güzel..

ama ben CyanogenMod romu hiç kullanmadım açıkçası , kullanmamamın en büyük nedeni ise radyo olmayışı :) radyo olsaydı yüklerdim.. de sen memnun musun ?

darkkinq38

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
@sirnatli21 mesajından sonra chrome ile denedim onda sorun olmadı başarılı bir şekilde youtube ve google chrome'u aynı anda kullanabildim.tşkler.

ozan_26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Polonya romu var geçmeye gerek var mı buna ?

Birde İngiltere romundan itibaren ani ölüm sorununa çözüm bulunmuş diyorlar,doğruluk payı nedir ?

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Polonya romu var geçmeye gerek var mı buna ?

Birde İngiltere romundan itibaren ani ölüm sorununa çözüm bulunmuş diyorlar,doğruluk payı nedir ?

valla ben bahsettiğin aniden susma olayını yakından takip ettim halada ediyorum ,

xda da yapılan yorumlarda xxell4 ve xxella romlarında sıkıntı olmadığını , siyah kernel de hiç sorun olmadığı vs vs bir sürü farklı yorumlar yapılmakta.. bana sorucak olursan bu olay tamamen yalan çıkıcak gibi görünüyor.. bekleyip görecez artık..

polonya romunda farklı olduğunu düşünmüyorum , neticede polonya romuda ell4 romu

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ULTİMAROM kesinlikle ve kesinlikle costum romların paşasıdır dostumn :) ben 1 aydan fazladır kullanırım , görsellik çok iyi , geçişler mikemmel :) hiç takılma vs yok , üstelik aroma installer ile istediğin stock uygulamarı yüklüyon istemediğin yüklemiyon bu çok güzel..

ama ben CyanogenMod romu hiç kullanmadım açıkçası , kullanmamamın en büyük nedeni ise radyo olmayışı :) radyo olsaydı yüklerdim.. de sen memnun musun ?

Valla radyoyu ve hareketler kısmındaki özellikleri fazla onemsemiyorsan CM bomba tekrar donus yapmanın nedenide bu zaten :) Aslında Ultima'yi denemememin bir nedenide TouchWiz'i sevmemem sanırım. Samsung güzel bir arayüz geliştirse ne güzel olur :)

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Valla radyoyu ve hareketler kısmındaki özellikleri fazla onemsemiyorsan CM bomba tekrar donus yapmanın nedenide bu zaten :) Aslında Ultima'yi denemememin bir nedenide TouchWiz'i sevmemem sanırım. Samsung güzel bir arayüz geliştirse ne güzel olur :)

yoo romu yükleme anında aroma installer den istersen holo , istersen apex, istersen nova, istersende , ıcs olarak launcher i secip öyle devam edebilirsin

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Herhangi bir sıkıntı yok sebekede cekiyor masallah nazar degmesin :) herseyi sildim eskiye dair bisey kalsin istemedim suan 10 numara gidiyor

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yoo romu yükleme anında aroma installer den istersen holo , istersen apex, istersen nova, istersende , ıcs olarak launcher i secip öyle devam edebilirsin

Bak bunu duyduğum iyi oldu. Sen hangi sürümü kurduğunu söyler misin, hatta varsa bir link :)

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bak bunu duyduğum iyi oldu. Sen hangi sürümü kurduğunu söyler misin, hatta varsa bir link :)

istersen xda dan , istersende direk vereceğim linkten takip edip indirebilirsin

xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1911572

direk link : http://dfiles.eu/files/yehmruyyy

şuan en güncel sürümü 8.1.1 sürümü, üstelik OTA yüklü geliyor ve ultima nın çıkaracağı her güncelleme anında OTA olarak anında indiriyor ve kuruyorsun..

şuan en güncel sürümü 8.1.1 sürümü, üstelik OTA yüklü geliyor ve ultima nın çıkaracağı her güncelleme anında OTA olarak anında indiriyor ve kuruyorsun..

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3

bu arada şimdi , bu sabah 8.1.2 güncellemesi OTA ile geldi ve kurdum :) sen önce 8.1.1 i kuracaksın ama , ondan sonra 8.1.2 güncellemesini ota ile alacaksın

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu arada şimdi , bu sabah 8.1.2 güncellemesi OTA ile geldi ve kurdum :) sen önce 8.1.1 i kuracaksın ama , ondan sonra 8.1.2 güncellemesini ota ile alacaksın

Denedim iyi bir rom fakat nedense cmye geri döndüm. Cm den başka bir rom istersem bu Ultima olur. :). Bu arada ilgilendiğin için teşekkürler dostum.