Nasıl Sıcak Buz Yapılır

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
[SDNTV3]http://flv.videonuz.com/flvideo/LRUXGRG13405.flv[/SDNTV3]

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bana ordaki malzemeler neler sayabilecek biri varmı ??

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Su ve sodyum asetatı

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
nerden sodyum asetatı buluruz...:D

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
Sodyum asetat mı? Her derde deva değil mi o :D
Özellikle hipotermi geçirenler için birebirdir. Arama-kurtarma ekiplerinin çantalarında olmazsa olmazıdır. Egzotermik yani dışa ısı verme olduğundan çevreye ısı yayar. Kullanım alanı geniştir ama daha çok ısıtma için kullanılır. Ben bir sitede buldum ama reklam olur diye adını ve linkini yazamıyorum. Fiyatları ucuz.

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
acayip merak ediyordum :D onair özel msj olarak atsana o linki bana :) yada msn adresime mail atabilirsen çok yardımcı olmuş olursun :)

-BeSTe-

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
o ne yaa o_O çok ilginç değilde çok saçma :S döker dökmez buz oldu :s saçma yaa kabul etmiyorum :D
Paylaşım için thanks ;)

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
onair dedi ki:
Özellikle hipotermi geçirenler için birebirdir. Arama-kurtarma ekiplerinin çantalarında olmazsa olmazıdır. Egzotermik yani dışa ısı verme olduğundan çevreye ısı yayar. Kullanım alanı geniştir ama daha çok ısıtma için kullanılır. Ben bir sitede buldum ama reklam olur diye adını ve]

banada atarmısın linki ö.m ile :)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
DaY_WalkeR dedi ki:
onair dedi ki:
Özellikle hipotermi geçirenler için birebirdir. Arama-kurtarma ekiplerinin çantalarında olmazsa olmazıdır. Egzotermik yani dışa ısı verme olduğundan çevreye ısı yayar. Kullanım alanı geniştir ama daha çok ısıtma için kullanılır. Ben bir sitede buldum ama reklam olur diye adını ve]

banada atarmısın]

Çok meraklı gördüm seni :) Burada gördüklerinizi lütfen evde denemeyiniz :)

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
mila12 dedi ki:
DaY_WalkeR dedi ki:
onair dedi ki:

banada atarmısın]

Çok meraklı gördüm seni :) Burada gördüklerinizi lütfen evde denemeyiniz :)

Denemek istiyorum karar verdim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sodyum asetatı nereden bulabilirim okulda bilim fuarı açacağız herkes deney yapacak acil!:confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Bilim Şenlikleri Deneyleri Yazarsanız Çıkar Çok İlginç Şeyler Var Bunun Gibi Mesela;Mısır nişastasını büyük meyve kabına dökeceksiniz katı olacak ama elinizle batırıp çıkarnca sıvı sıvı dökülüyo öyle olmasına özen göstermelisinz sonra elinizle biraz aldıktan sonra top yapmaya çalışın hemen elinizde bırakın tekrar sıvı oluyor + oluyorsa mısır nişastasına korkmadan vurn gerçekten mükemmel vurduktan sonra elinizi bekletmeyin :) (mısır nişastasına vurmak günah değilmiş) İnşallah yardımcı olmuşmdur İyi Günler... :)