Turkcell Hat Devir İşlemi

Bu konuyu okuyanlar

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI
Karar Tarihi : 26.09.2012
Karar No : 2012/DK-14/453
Gündem Konusu : Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı
http://www.tk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2012 DK-14-453.pdf

Karara rağmen halen Turkcell İletişim merkezleri hat devir işlemi için para istiyor. Benim gittiğim bayilerin mi kurnazlığı yoksa Türkcell mi işi yokuşa sürüp para istiyor. :confused1: Çünkü vodafone kaç aydır bu işlemi ücretsiz gerçekleştiriyor..!

Türkcell de başkası adına olmasına rağmen kullandığı hattı "Abonelik güncellemesi" yaparak kendi adına ücretsiz kaydettirebilen var mı? Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İki gün önce aynı sorun bizimde başımıza geldi, BTK ya durumu bildirdik ertesi gün Turkcell den aradılar ve hat değişimini ücretsiz olarak gerçekleştirdiler. Sakın para verme (bizden 37 TL istemişlerdi).

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaç defadır TİM gidiyorum bize böyle bir yazı gelmedi diyip 37 lira ücret talep ediyorlardı. Asla o parayı vermem sonuçta BTK kararı var ve Vodafone ile Avea karardan sonra en kısa sürede hat devrini ücretsiz yapmaya başladı. Bu hafta fırsat bulursam yine bir TİM e uğrayıp soracam halen para isterlerse BTK ya şikayet edecem...!

İki gün önce aynı sorun bizimde başımıza geldi, BTK ya durumu bildirdik ertesi gün Turkcell den aradılar ve hat değişimini ücretsiz olarak gerçekleştirdiler. Sakın para verme (bizden 37 TL istemişlerdi).

Bakalım nolcak sonu

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Kaç defadır TİM gidiyorum bize böyle bir yazı gelmedi diyip 37 lira ücret talep ediyorlardı. Asla o parayı vermem sonuçta BTK kararı var ve Vodafone ile Avea karardan sonra en kısa sürede hat devrini ücretsiz yapmaya başladı. Bu hafta fırsat bulursam yine bir TİM e uğrayıp soracam halen para isterlerse BTK ya şikayet edecem...!

Bakalım nolcak sonu

ben bakırköy ziraat bankasının karşısındaki timde ücretsiz olarak 24 ocakta yani dün hattı üzerime aldım. herhangi bi ücret talep etmediler.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
işlemlerde ne gerekiyor..benim üzerime başkasının kullandığı hat var..kullanan izmirde ben rizedeyim nasıl olacağını bilmiyorum..bilen biri anlatırsa sevinirim...

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar yaptıranlar enazından ufakta olsa bilgi verebilirler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben avea ya gittim avea hem 5 lira istedi hemde hattın aveada 3 ay kalması gerektiğini söyledi