Sony Xperia Z ile ZL Arasındaki Fark Ne?

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Önden görünüş olarak ZL daha güzel bence :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
katılıyorum. ZL nin üstten ve alttan ince çerçeveli oluşu daha fazla hoşuma gitti.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
ZL çok şık görünüyo ve özellikleri aynı olduğu için kalınlık ağırlık ve diğer etmenler (su geçirmezlik) pek göz önünde olmayacaktır.. Parası olana :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ZL kaç para olacak. Bi kapmpanya olmaz mı alayım ya. Bu telefona bakınca içim eriyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
15 yıldır telefon kullanıyorum daha hiç bir telefonumu suya düşürmedim. ZL alınır. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önden gorunuş olarak ZL ama arkadan bakınca Z nin cam gorunumu hoş olmuş. Fiyat olarak ZL daha uygun olursa donanımıda aynıysa alınabilir :)

Shıftdelete

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z İle zl Arasında ahım şahım farklar yok. Ama zl nin tasarımı Ve alttan ince oluşu gerçekten elimi yormayacağa benziyor. Z yi biraz daha ince yapsaları alt tarafını neden böyle yapıyorlar anlamıyorum .ssss

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bugün içerenköy karfurda sony center'a girdim ve xperia z hakkında 2 tane soru sordum.
ilki xperia z türkiyede ne zaman şatışa sunulacak oldu.
görevli abi ilk mart dedi sonra subat sonu mart ortaları gibi dedi.
ikinci sorum ise türkiye satış fiyatı ne olcak bilginiz varmı die sordum.
1700-1800 tl filan olur dedi ama bunlar resmi rakam değil ortalama tahmini dediler sonra arkadan yetkili bi abi seslendi 2000 tlye yakın olur dedi :D

güzel diyoglar oldu bakalım dedikleri gibi olacak :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
ZL Alalım o zaman :)

crazymuham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence z daha güzel de bakalım buraya geldiğinde fiyatı ne olcak :p :D

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Türkiye'ye hangisi önce gelirse beni o kazanır :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia z'nin arka tasarimi cok hos ama zl ile aralarinda islemci ram gibi konularda fark olmassa zl tercih edilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cok asiri bir fiyatfarki yoksa "Z" tercih edilir bence......

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
15 yıldır telefon kullanıyorum daha hiç bir telefonumu suya düşürmedim. ZL alınır. :)
xperia x10 vardı klozete düşürdüm iki haftada yenisi ile degişiim yaptırdım :) az biraz cemkirince tırsıyolar:)kesinlikle z alacagım kısmetse insallah tasarım sahane saglamlık mükemmel ben bunu alırım 3 sene kullanırım ..s2 ve xperia x10 satıp üzerinede koyarım 3 5 bişy

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
xperia x10 vardı klozete düşürdüm iki haftada yenisi ile degişiim yaptırdım :) az biraz cemkirince tırsıyolar:)kesinlikle z alacagım kısmetse insallah tasarım sahane saglamlık mükemmel ben bunu alırım 3 sene kullanırım ..s2 ve xperia x10 satıp üzerinede koyarım 3 5 bişy

madem klozete düşürünce yenisiyle değişiyorlar, su geçirmez telefon alıp b.klu kullanma merakı nedir? :D

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
madem klozete düşürünce yenisiyle değişiyorlar, su geçirmez telefon alıp b.klu kullanma merakı nedir? :D
temizdi yaw klozet :)ama sudan ekranı bugulanmıştı birgün evde tuttum kurumasını sagladım sonra zaten ankaraya gidiyor bu cihaz tamir için oraya gidene kadarda üç gün gecti iyice kurudu..sonra ben bastırınca saga sola esip gürledim mail falan derken adamlar direk değiştirdiler :)

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkiye pazarına sadece Xperia Z sunulacak. ZL modelini beklemeyin derim. Ancak yurtdışından getirtebilirsiniz. Ben de herkes gibi Xperia Z'nin çıkışını sabırsızlıkla bekliyorum. Tasarım olarak fikrimi söyleyeyim; ön tasarım olarak ZL, arkada tasarım olarak Z'yi beğendiğimi söyleyebilirim. ZL de Z gibi ince olsaymış iyi olurmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şuanki türkiye fiyatı 2265TL inşallah iner bnde almayı düşünüyrum

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Beyaz zl sen ne tatlı şeysin öyle.
Piyasaya çıkınca benim telefonum olur musun? Cebime girer misin :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Tabiki Z modeli. Daha ince daha hafif ve suya toza dayanıklı.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bence de Z daha güzel duruyor ZL'nin artıları batarya ve ön mavi ışık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony mağazasında, z satış fiyatı 1850 lira olarak belirlenmiş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia z veya zl tercihiniz sahlamlıksa z cümkü z nin arka yüzü sert cam zl nın plastik aslınca cok büyük bi fark ama tabi tercih