Metronet günden güne batıyor neden?

Bu konuyu okuyanlar

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Metronet kullanmaktayım ilk aylar süperdi herkese tavsiye ederdim şimdi ise internert bozuk murat arabaya benziyor sözde fiber.

-Hız ancak 2 -4 MB geliyor 10 MB lik tarifede
-Torrent gönderme yapılamıyor acaba çok veri down -up ettim diye mi bilmiyorum.
-Akşam telefonları meşgul sabah uzun bekleyişten sonra müşteri hizmetleriyle konuşabiliyorum
-Son olarak onlarca kişinin yaşadığı kopma problemi kaç haftadır kopuyor bu sözde fiber bağlantı, MALESEF BUNA ÇÖZÜM BULAMIYORLAR

Onlarca kişi benim durumumda ne yapacaz bi akıl fikir verin adamlar kopma problemlerini çözemiyor .Mail attım,aradım,şikayetvara yazdım sonuç hüsran ,sözleşmelye 6 ay felan var

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
BTK ya birde yazmayı deneyin faydası olur belki...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
MetroNet Doğuş Holding'in değilmiydi ? Yanlış mı hatırlıyorum ? Hatta Ferit Şahenk bu işte 60 milyon dolar batırdı diye Ali Sabancı espri yapıyordu ...

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
BTK ya birde yazmayı deneyin faydası olur belki...

Zaten son seçenek BTK kaldı gerçi problemi çözemiyorlarki.

MetroNet Doğuş Holding'in değilmiydi ? Yanlış mı hatırlıyorum ? Hatta Ferit Şahenk bu işte 60 milyon dolar batırdı diye Ali Sabancı espri yapıyordu ...

Vallahi ben de tam bilmiyorum yalnız bir kere el değiştirdiler galiba .Adamlar gerçekten yatırım yapıp adam gibi hizmet verselerdi şuan herkes METRONET kullanırdı.Zaten kullanan kişiler AKK yok herşey sınırsız diye abone oldular.Gel görki bütün bina aynı IP numarasını kullanıyor ,abone sayısı artsa bile binaya verilen hız artmıyor. Bir de müşteri hizmetlerini görsen komedi ,nerdeyse bana pc yi mutfaka taktıracaktı :)

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Batmaları çok normal birkaç meskun mahal hariç hiçbir mıntıkada altyapıları yok çünkü kendilerinin....

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Şikayetlere bakılırsa müşteri hizmetlerini aradığında cevap bile vermiyorlarmış.

ofica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hatalı kullanım kaynaklı yaşanan problemler

Öncelikle verilen modemi
tabi bu modem prizde çalışan bpl modem ise kullanımını tek başına duvar prizine
takın ve üzerine priz koymuşlar diye bulduğunuz herşeyi ona takmaya çalışmayın
bırakın modemin üzeri boş kalsın kablolu bağlantınızı yaptınız internet hızınız
2 mb sende bu hızı alıyosun ama kopuyosun bu netten mi pc den mi kontrol edelim
başlattan çalıştıra gir ve cmd yazdıktan sonra tamam de gelen siyah ekrana ping
8.8.8.8 -t yaz ve enter sonsuz ping başlatılacak üst üste aralıksız olarak
"istek zaman aşımına uğradı" hatası veriyor ise net kaynaklı mh ara ya da [email protected] mail adresleri bi
mail atıyosun yüksek oranda aynı gün dönüş yapılıyo seninle karşılıklı kontroler
yapılıyor. Yok pigler arasında 10ping de bir "istek zaman aşımına uğradı" hatası
veriyor ise nette sorun yok problemin başka yerde kaynağını araştır.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Dediğiniz işlemi yapıyorum zaten bir ara ''istek zaman aşımına uğradı'' ard arda görüyordum % 20 kayıp vardı. Yaklaşık 1 ay böyle devam etti cihazları güncelemelerinden dolayı,o sıkıntı giderildi lakin benim şuanki problemim hız sorunu ben 10 MB lik tarifeyi kullanıyorum lakin hız 3 ile 5 MB bana üye olurken garanti vermişlerdi full 10 mb için.Zaten arasak müşteri hizmetlerinden kimse telefona bakmıyor şuanki durumu bilmiyorum ne alemdeler çünkü sözleşmenin bitmesini bekliyorum.Şimdiden kendimi ayarladım sözleşme bitiminden 10 gün önce hem telefon hem de yazılı olarak sözleşme yenilemiyeceğimi ve üyeliğimin sonlandırılmasını dile getirecemki otomatik olarak sözleşmeyi yenilemesinler çoğu kişiyi böyle kandırmışlar

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bakın en sağlık kimisi zorda olsa kolay da olsa ya süperonline yada ttnet başkasına bakma

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hattı komple siteye tahsis ettikleri için yeni aboneler geldikçe sağlanan bant genişliği azalıyor. Hattı yenilemeyeceklerine göre abone eksilmesi gerekli. :)

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben de metro net kullanıyorum. Berbatın ötesinde.Bıktım artık ama 2-3 ay daha dayanacağım sonra güle güle.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
daha yeni bağlattık metronet.işte hızı :)

lsn0h.jpg

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hattı komple siteye tahsis ettikleri için yeni aboneler geldikçe sağlanan bant genişliği azalıyor. Hattı yenilemeyeceklerine göre abone eksilmesi gerekli. :)

Bizim site değil sadece bir bina diyelim araştırdım en fazla 2 kişi varmış benle beraber 3 diğerleri internet nefes alsın yeter mantığında en fazla 2 mb almışlardır.Benim 10 mb ilk aylar 11 mb geliyordu şuan 2 mb zar zor.Tahminimce birkaç binaya ortak vermişler yoksa 3 kullanıcıya 25 mb bile verseler full hız gelir.

daha yeni bağlattık metronet.işte hızı :)

lsn0h.jpg

He kardeş görürüz seni de :D Metroneti en çok övenlerdendim lakin o ilk aylar verdikleri hız sadece okşamaymış :D Ayrıca capsta gösterilen hız nasıl metronete ait olur anlamadım çünkü kullanıcılara en fazla 10 bilemedin 25 mb veriyorlar.Senin 8.125 mb/sec ile iniyor metronetin böyle bir mb lik tarifesi yok.En fazla 50 mb lik var o da şirketlere veriyorlar ayrıca en fazla 5mb/sec ile iner yanlış mıyım?

Örneğin ben 10 mb lik tarifedeyim en fazla 1.3 mb/sec ile iniyordu. Tabi ilk aylar böyleydi şuan 200kb/sec ile iniyor. Sen ya espiri yapıyorsun ya bilinmeyen bir tarife kullanıyorsun ya da metronet çalışanısın :D

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bizim site değil sadece bir bina diyelim araştırdım en fazla 2 kişi varmış benle beraber 3 diğerleri internet nefes alsın yeter mantığında en fazla 2 mb almışlardır.Benim 10 mb ilk aylar 11 mb geliyordu şuan 2 mb zar zor.Tahminimce birkaç binaya ortak vermişler yoksa 3 kullanıcıya 25 mb bile verseler full hız gelir.

He kardeş görürüz seni de :D Metroneti en çok övenlerdendim lakin o ilk aylar verdikleri hız sadece okşamaymış :D Ayrıca capsta gösterilen hız nasıl metronete ait olur anlamadım çünkü kullanıcılara en fazla 10 bilemedin 25 mb veriyorlar.Senin 8.125 mb/sec ile iniyor metronetin böyle bir mb lik tarifesi yok.En fazla 50 mb lik var o da şirketlere veriyorlar ayrıca en fazla 5mb/sec ile iner yanlış mıyım?

Örneğin ben 10 mb lik tarifedeyim en fazla 1.3 mb/sec ile iniyordu. Tabi ilk aylar böyleydi şuan 200kb/sec ile iniyor. Sen ya espiri yapıyorsun ya bilinmeyen bir tarife kullanıyorsun ya da metronet çalışanısın :D

espri yapmiyorum.metro calisanida degilim.gordugun tarife 80 mb lik sirketler icin olan tarife.hiz sinirlamasiz.akk yok.fiyati 1,5 milyar civari

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bizim buradaki yerleşim alanında Metronet var ama. Bizim buranın sakinlerinin oluşturduğu forumdan okuduğum kadarı ile kimse memnun değil metronetten. Yakında superonline geliyor buralara herkes onu bekliyor.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
espri yapmiyorum.metro calisanida degilim.gordugun tarife 80 mb lik sirketler icin olan tarife.hiz sinirlamasiz.akk yok.fiyati 1,5 milyar civari

Kardeş şirket olduğunu baştan söylesene 1.5 milyara su kanalı bile döşerler oraya :laugh:

Bizim buradaki yerleşim alanında Metronet var ama. Bizim buranın sakinlerinin oluşturduğu forumdan okuduğum kadarı ile kimse memnun değil metronetten. Yakında superonline geliyor buralara herkes onu bekliyor.

Aman hocam bulaşmayın burada süperonline olsa hiç dururmuyum metronette

10 MB kullanıyorum sonuç :thumbdown:

2625152114.png

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Kardeş şirket olduğunu baştan söylesene 1.5 milyara su kanalı bile döşerler oraya :laugh:

2625152114.png

Zaten üye olmaya kalksam ilk komşularımdan dayak yerim heralde. Bizim halimizi görmüyor musun ne yapıyorsun diye.. .:) Superonline fiber beklemek en mantıklısı...

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21

2625152114.png

Hangi akla hizmet Erbil den pingliyorsun? sonrada neden 3 mbit .hey allahım ya

4 senedir kullanıyorum kullandığım bölge itibari ile olabilir 50 mbit hızım var bir defa tık demedi

şimdiki hızımda bu

2625221570.png

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hangi akla hizmet Erbil den pingliyorsun? sonrada neden 3 mbit .hey allahım ya

4 senedir kullanıyorum kullandığım bölge itibari ile olabilir 50 mbit hızım var bir defa tık demedi

şimdiki hızımda bu

2625221570.png

Hocam her metro net konusunda savunmacı olarak çıkıyorsunuz enteresandırki diğer donanım sitelerinde de aynı izmir capslarına benzer capslar kullanılıyor.

Bana zaten yurt dışı lazım googleye bile pıng atsam 80 ile 278 arası çıkıyor

Alın en kral olduğu test hızım 10 mb sözde

Yurt içi

2625243161.png

Yurt dışı zaten acınası hız

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6

Bizim tek binadır komple kaç mb veriyorlar bilmiyorum,ya 15 bile verseler topu topu 3 kullanıcı var ben 10 mb diğerleri 2 mb-2mb alıyor sanırım .Hızı ölçüyorum 5 mb geliyor az kaldı zaten haziranda kurtuluyorum inşallah :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bizim tek binadır komple kaç mb veriyorlar bilmiyorum,ya 15 bile verseler topu topu 3 kullanıcı var ben 10 mb diğerleri 2 mb-2mb alıyor sanırım .Hızı ölçüyorum 5 mb geliyor az kaldı zaten haziranda kurtuluyorum inşallah :)
Sizin bölgeye bir hat çekmişlerdir. Tahmini kullanıcı sayısına göre 100Mbit, 1Gbit olabilir. Ama kalkıpta 10-15Mbit vermezler. Bölgedeki kullanıcılara paylaştırırlar. Hattıda Telekomdan kiralıyorlar. Sizin binada olmasa da aynı hattı kullanan yakın çevrede kullanıcı artıyor olabilir. Yada hat kapasitesini düşürdüler.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yok hocam onlar bir hata bile 100 mb vereceklerini sanmıyorum,1 Gbit hayal

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Metro net iflas etmiş diyorlar.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Sen de mi üyeliğini bitireceksin :D sözleşme tarihinden 1 hafta önce hem yazılı hem de müşteri hizmetlerini arıyoruz değil mi iptal için
Evet bitireceğim kısmetse. Hiç bir bilgim yok maalesef zamanı gelince öğreneceğiz artık. :)

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Hatalı kullanım kaynaklı yaşanan problemler

Öncelikle verilen modemi
tabi bu modem prizde çalışan bpl modem ise kullanımını tek başına duvar prizine
takın ve üzerine priz koymuşlar diye bulduğunuz herşeyi ona takmaya çalışmayın
bırakın modemin üzeri boş kalsın kablolu bağlantınızı yaptınız internet hızınız
2 mb sende bu hızı alıyosun ama kopuyosun bu netten mi pc den mi kontrol edelim
başlattan çalıştıra gir ve cmd yazdıktan sonra tamam de gelen siyah ekrana ping
8.8.8.8 -t yaz ve enter sonsuz ping başlatılacak üst üste aralıksız olarak
"istek zaman aşımına uğradı" hatası veriyor ise net kaynaklı mh ara ya da [email protected] mail adresleri bi
mail atıyosun yüksek oranda aynı gün dönüş yapılıyo seninle karşılıklı kontroler
yapılıyor. Yok pigler arasında 10ping de bir "istek zaman aşımına uğradı" hatası
veriyor ise nette sorun yok problemin başka yerde kaynağını araştır.
bunu okuyunca şaka sandım. Ama gerçekmiş.