Windows 8 ekran çözünürlüğü sorununu nasıl çözebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

pixelnino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.msi.com/product/nb/U180.html#/?div=Specification

Linkte özelliklerini görebileceğiniz minibooka Win8 yükledim. önceden win7 starter vardı ve ekran çözünürlüğü 1024x600 idi Win8 yükledikten sonra maksimum çözünürlük 800x600 görünüyor :/ Ekran kartı sürücüsü yüklemem gerekiyor sanırım ama ekran kartı yok Intel GMA 3650 var ve uygun bir sürücü bulamadım. Bu sorunla karşılasan veya çözümünü bilen var mı? Sorunu şu şekilde çözenler olmuş:

"Metro arayüzüne gelin ve Çalıştır yazarak uygulamayı açın. Kutucuğa Regedit yazın veTamam deyin. Regedit açıldığında CTRL+F kombinasyonuyla (ya da Düzen’den Bul’u tıklayarak) arama kutucuğunu açın. Display1_DownScalingSupported yazarak aratın ve karşınıza çıkan değeri 1 yaparak değiştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın"

..fakat ben Regedit te bahsedilen kayıt defterini bulamıyorum ekran kartı sürücüsü olmadığından diye düşünüyorum. Zaman ayıranlara teşekkürler..

pixelnino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi sürücüyü yüklemem gerek?

pixelnino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler sorun çözüldü :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim bilgisayarın notbook lg x130 bende windows 8 pro yu kurdum ve ekran çözünrlügü hatasını alıyorum ben ne yapmalıyım ?? Lütfen yardım edin

st_canibey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar belki sorunum alakasız olacak ama ekran ile ilgili olduğu için sorma gereksinimi hissettim.
win8 kullanıyorum,
ve dual screen özelliğini denemek için başka bir monitöre bilgisayarımı bağladım.
extend özelliği ile de ekranı yaydım..
fakat şimdi bilgisayarımın ana ekranında hiç bir görüntü kalmadı ve hiç bir kısa yol tuşu da aktif değil.
ikinci bir monitöre bağlamadan bu sorunu nasıl halledebilirim?
(monitör aparatı şu an yok)
ve görev çubugum bile görünmüyor....