Türkiye.gov.tr şifre

Bu konuyu okuyanlar

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar turkiye.gov.tr de şifre unutulunca her seferinde 10 tl yeni şifre ücretini nasıl buluyorsunuz ? Bence çok saçma. Niye mail adresimize göndermiyorlar ya da daha düşük bir ücret önermiyorlar ? Nereden para kazanacaklarını şaşırdılar...

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
4 TL diye biliyorum ben, arttı mı ?

E-devlette ki açıklama da böyle:

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hadi onu geçtim, verilen şifrenin değiştirilememesi gibi bir saçmalık nasıl oluyor? Şifren hep aynı kalıyor. Şifre olayının hiçbir mantığı kalmıyor.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
şifre uzun süre girmeyince değiştirmeye programlanmış... ben yeni şifre gire gire unuttum ve 10 lira vermek zor geldi. Biraz bekledim 1-2 ay önce 4 liraya tekrar şifre aldım

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hadi onu geçtim, verilen şifrenin değiştirilememesi gibi bir saçmalık nasıl oluyor? Şifren hep aynı kalıyor. Şifre olayının hiçbir mantığı kalmıyor.
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen şifre değiştirebiliyorsun.

kiiselbilgiveayarlarmde.png

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
şifre değiştiriliyor lakin değiştirdiğim şifreyi bir yere yazmadığım için unuttum. Herhangi bir mail adresine de bilgilendirme gelmiyor. 10 tl vermek de hiç işime gelmiyor.. Eğer 4 tl olduysa düşünülebilir...

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
şifre değiştiriliyor lakin değiştirdiğim şifreyi bir yere yazmadığım için unuttum. Herhangi bir mail adresine de bilgilendirme gelmiyor. 10 tl vermek de hiç işime gelmiyor.. Eğer 4 tl olduysa düşünülebilir...
e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.
Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.
Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

Kaynak: https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.
Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Kaynak: https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/

O zaman artık bayılcaz 4 tl. Ama her seferinde ücret alınmasa daha makbul olacak. Bilgi için teşekkürler.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

bu uygulama senin güvenliğin için yapılmış.artık bi zahmet değiştirdiğin şifreyi de unutmayıver.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Mobil imza bu tür olaylar için Candır..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
mobil imza için sim kartı değiştirmemiz gerekiyor di mi ? Kullanımı nasıl oluyor ?

Kart 256bit değilse değişiyor. Kullanımı basit bir şifreniz var ve yaptığınız işlemlerde imza yerine o şifreyi giriyorsunuz.

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
o şifre de unutulur sa şebeke mi veriyor yeni şifreyi ?