Dilencinin üzerinden kaç para çıktı?

Bu konuyu okuyanlar

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin dilencilere yönelik düzenlediği operasyonda, 84 yaşındaki Abdullah Ç.'nin üzerinden 3 bin 218 YTL para çıktı.

Halkın duygularını istismar ederek onlardan para toplayan dilencilerle mücadele eden Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, özellikle camii önleri ve vatandaşların kalabalık oldukları çarşı ve alışveriş merkezlerindeki denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta ekiplerinin İnönü Caddesi Ayşebacı Camii önünde dilencilik yapan Abdullah Ç.'nin üzerinde yaptıkları aramada 3 bin 218 YTL para bulundu. Abdullah Ç., Kabahatler Kanunu'nun 33. maddesine muhalefetten yasal işlem yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, 'Halkımızın duygularını istismar ederek haksız kazanç sağlayan bu şahıslar, özellikle cuma günleri cami ve hastane önlerini kendilerine mekan olarak seçiyorlar. Daire Başkanlığımıza bağlı olarak kurduğumuz mobil ve sivil ekiplerle, 5326 sayılı kabahatler kanunun 33.maddesine muhalefetten bu şahısları tespit ederek gerekli yasal işlemleri yapıyoruz. Bilindiği üzere şehrimizin günden güne büyümesi, sorumluluk alanının genişlemesi bu tür olaylar ve vaka sayısının artmasına sebebiyet vermektedir. Halkımızın da bu konuya duyarlı davranması, bu tür şahıslara para vermemesi, yaptığımız çalışmaların daha etkin ve verimli olmasını sağlayacaktır.' diye konuştu.

kaynak : http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=150758

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bunlar bizden zengin acınacak hale düşmek bu olsa gerek

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
abe güzel amcam 84 yaşındasın cebinde milyarlarla geziyosun..
vur ensesine al lokmasını durumundasın.. yazık sanada.. :D

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
nerelere kamp kurmuş acabaa :*

kullanıcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Beni sorarsanız ben dilenmeye gidiyorum, uzun bir süre yokum. Aramayın. :p