Ses Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bende asus p5ld2 se anakart var pcde ses kartında sorun vardı bazı oyunlarda veya müzik esnasında cızırdama yapıyordu servise gönderip beklemektense yeni bir se kartı aldım Quake CMİ 8738 ses kartı bunu yükledim bir güzel makine uyumlu olarak tanıdı vs şimdi şöyle bir sorun oldu

mesela
oyunlarda (pes2008 spiker yok ama efektler var)
açılış ve kapanış sesi yok ama müzik dinleyebiliyorum
youtube veya başka bir video yayını yapan sitede izlediklerimin sesi gelmiyor

bu sorun hakkında yardım olabilecek olan varmı acaba ????

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
codecten sanmıyorum olacağını neticede bu ses kartı olan bir makine için sese yönelik zorunlu codec gerekli deselerdi driverlerin içinde bir şekilde olurdu ki ayrıca codec falan yüklü birkaç tane makinede

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş pess orjinalmi yani internetten rip VB şekilde indirip kurduysan ses olmaması normal ripleyenler riplerken daha fazla sıkışsın diye spiker dosyalarını siliyo ama tabiki orjinalse bilemeyecem

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ımmm şimdi orijinal desem mi demesemmi :* yorumsuz ama şöyle eski ses kartında sesler vardı onu sadece örnek olark verdim ki oyunun boyutu 5,5 gb civarı full yani

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
5+1 uyumlu ses kartı aldın sanırım. ya da 7+1 bilemicem ama sorun belli. ses kartı ile bir program gelmesi lazım. Ondan ayarlamaları yapabilirsin. ses kartı markası ve modeli nedir?

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
hani açılış ve kapanışta ses yok diyosunya onu bi kayıt defterinden bi bak açık mı kapalımı

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Quake CMİ 8738 ses kartı marka model bu program yükledim ayarlamaları yaptım ama yinede yok açılışında 2 veya 4 seçimi vardı speaker modu için onuda yaptım ama yinede malesef gelmiyor

PC MERAKLISI dedi ki:
hani açılış ve kapanışta ses yok diyosunya onu bi kayıt defterinden bi bak açık mı kapalımı

kayıt defterine nasıl bakacağım onu bilmiyorum biraz açar mısın

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
sarı girişin yanında bi de siyah giriş var. hangisine takılı jak?

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
İnternetteki youtube gibi videolarda ses sorunu yaşıyorsanız aşagidaki işlemleri sirasiyla kontrol edin.

Tarayıcı olarak internet explorer kullanıyosanız araçlar, Internet seçenek. -gelişmiş-multimedyadan web sayfalarındaki sesleri çalı işaretleyin

Ses kartının 5 +1 desteği olabilir. Ses kartının yazılımı ile 2 speaker olarak ayarlayıp , deneyebilirsiniz.

5.1 ses sistemi kullaniyorsanız sistem ve internet sesleri on hop. gelir 5.1 kullaniyosan kablolari yada ses seviyelerini kontroll edin.(ses denetiminden)

Problem codek ile alakalı ise buradan k-lite mega codeci yukleyin

1-BASLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.

2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;
BilgisayarımHKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREmicrosoftWindows NTCurrentVersionDrivers32 'a kadar ilerleyin.

3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak "YENİ" ardından "DİZE DEĞERİ" ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini "wavemapper" olarak değiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı "wavemapper", Türü "REG_SZ" olan bir satır eklemiş oldunuz. "wavemapper" ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya "msacm32.drv" yazın ve Tamam'ı tıklayın.

4-Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.

5-Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek kalmadan deneyebilirsiniz
Bu linkten ccleaner’ı indirin pro. kurup uygulamalar sekmesindeki flash player haric diger tikleri kaldirin ve "temizlige basla" tıklayın gereksiz dosyalar bazen sistenim calismasini bozabiliyor.
Ses kartınızın driverını tekrar yukleyin.Çalismazsa yukardaki reg. Dosyasini tekrar çalistirin.

Youtube daki videoya sag tiklatıp settings’e tıklayın. Çıkan küçük menude advance seçenegini tiklayin browsersa yeni bir sayfa açilacak .Solda görünen Table of Contents" "Flash Player Help” "Global Storage Settings Panel" gelin “Allow third party...”kutusun isaretleyin.

<a href="http://www.maviye.com/forum/topic.asp?TopicID=3216">ALINTI DEGİL ÇALINTIDIR</a> :p :p

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

kart bu yeşile takılı o dediğin gibi siyah çıkış olan ürün farklı bir ürün

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
sorunu çözdüm ama nasıl oldu bende anlamadım kartı kaldırdım en yeniden yaptığım gibi tekrar yükledim hiçbir farklı işlem yapmadım taktım herşey normale döndü :S nasıl oldu bende anlamadım

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
souris46 dedi ki:
sorunu çözdüm ama nasıl oldu bende anlamadım kartı kaldırdım en yeniden yaptığım gibi tekrar yükledim hiçbir farklı işlem yapmadım taktım herşey normale döndü :S nasıl oldu bende anlamadım

benimde dün ekran kartı öyle oldu

ekran kartını söktüm temizledim geri taktım çalışmadı sonra tekrar söktüm taktım çalıştı bu nasıl iş

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
:S hadi buyur buradan yak