“Yeni bir başlangıç, Sonun başlangıcı”

Bu konuyu okuyanlar

cholonya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pazar günü reyting rekorları kırarak bu sezona veda eden Dexter hakkında şimdiden yeni sezonla ilgili teoriler havada uçuşuyor. TVLINE, Dexter'ın yapımcılarından Scott Buck ile finalden sonra bu sezon hakkında ve yeni sezonla ilgili düşüncelerini alan bir röportaj yapmış. Dizinin son bölümüne kadar izlemeyenler yazıyı artık kapatabilir. 8. sezonla ilgili çok net spoilerlar yok, genel gidişat hakkında daha çok konuşulmuş ama ufacık bir spoilera bile karşıysanız da yazıdan uzak durmanızda yarar var.

TVLINE: Debra’nın da Dexter gibi konteynırın içinde kan gölünde doğduğunu söyleyebilir miyiz?
Scott Buck: Bu ilginç oldu. Bunun hakkında hiç düşünmemiştim ama öyle olduğunu söyleyebiliriz.

TVLINE: Sekizinci sezonda Debra nasıl olacak ? Sevdiği birini ve aynı zamanda masum birini öldürmek O’nu nasıl etkileyecek?
SB: Kesinlikle yedinci sezondan farklı olacak. Bu ölümü farklı kılan en önemli özelliği Dexter’ın yaptıklarının tamamen zıttı olması. Debra, bunu aşk dışında değer verdiği birini koruyabilmek için yaptı.

TVLINE: Debra’nın yaptığı iki kardeşi birbirine bağlayacak mı yoksa ikisini tamamen birbirinden ayıracak mı?
SB: Birbirlerine bağlanacakları kesin ancak bazen insanlar olumlu bir şekilde bağlanmazlar. Aralarındaki bağ aşktan değil trajediden dolayı olacak ve bu onların ilişkilerini çok etkileyecek.

TVLINE: Deb'in LaGuerta'yı vurup öldürdükten sonra kollarına koşusundan bahset bize. Öyle yapmak Jennifer Carpenter'ın tercihiydi demiştin.
SB: Ben gayet basit yazmıştım Deb, LaGuerta'yı vurur, Deb ve Dex birbirine bakar ve sahne orada kesilip ikiliyi Yılbaşı partisinde görürüz ama bu sahnede güzel bir geçiş oldu. Bütün çekimlerde böyle yaptık, yani başka alternatif bir son yok.

TVLINE: Daha önce sekizinci sezonda Dexter’ın başlangıç noktasını keşfedeceğimizi söylemiştiniz. Bunu biraz daha açabilir misiniz ?
SB: Bildiğimiz şeyleri daha da açacağız ve hayal ettiğimizden daha fazlası olduğunu göreceğiz. Aklımızdakilerin hepsini söylemeden bir şey söyleyemiyorum ama daha anlatmadığımız farklı bir bölüm var.

TVLINE: Önümüzdeki sezon nereden devam edeceğinize dair bir fikriniz var mı?
SB: Hala yapım aşamasındayız, bizde hala bilmiyoruz.

TVLINE: Bu sezon ki reyting başarılarınız göz önüne alınarak dokuzuncu sezonun olabileceği konuşuluyor. Peki siz hala sekizinci sezonun son olacağını mı düşünüyorsunuz?
SB: Buna ne yazık ki ben karar veremiyorum, bu Showtime’ın cevap verebileceği bir soru. Biz şu an için son sezonmuş gibi hazırlıklarımızı yapıyoruz ama bir değişiklik olursa ona göre değişikliğe gideriz.

TVLINE: LaGuerta’nın vefatı ile Angel’ın çok etkileneceğini düşünüyorum belki de emekli olmaktan vazgeçer?
SB: David Zayas ya da Batista’yı kaybetmek gibi bir düşüncemiz olmadı. Bizimle çalışmaya devam edecek. LaGuerta’nın ölümü Batista’yı çok etkileyecek çünkü Batista için sadece çalışma arkadaşı ya da sevdiği biri değildi LaGuerta eskiden evli olduğu ve O’na karşı derin duygular hissettiği biriydi. Sekizinci sezonda bu konu hakkında nasıl düşündüğü ve nasıl halledeceği kariyerinin büyük bir bölümünü oluşturacak.

TVLINE: Deb ve Dex’in LaGuerta’nın sahte ölüm sahnesinin mükemmel bir şekilde ayarlacağını düşünsem de birilerinin ölümünün zamanlamasını şüpheli bulabileceğini düşünüyorum ve aklıma direk Matthews geliyor.
SB: Haklısınız. Matthews (Geoff Pierson)’ı yeniden aramızda görmeyi istiyoruz ve bunun için hala uğraşıyoruz.

TVLINE: LaGuerta’nın ölümü Miami Metro’ya nasıl bir zarar verecek?
SB: Etkisi çok büyük olacak. Bu karakter en başından beri bizimleydi, her zaman güçlü olan ve Miami Metro’nun göbeğinde olan biriydi. Orada büyük bir boşluk hissedeceksiniz.

TVLINE: Dexter’ın sırrını LaGuerta’nın öğrenmesi konusunda ne söyleyeceksiniz?
SB: Bunda ilginç olan şey LaGuerta’nın her zaman detektif olarak saygı görmeyip politik yönüyle burada olmasına rağmen aslında bu düşüncenin doğru olmadığını görmekti. Herkesin düşüncesinin aksine LaGuerta’nın detektif olarak da ne kadar başarılı olduğunu gördük.

TVLINE: Lauren Velez, bu ayrılığı nasıl karşıladı?
SB: Sezonun yarısındayken O’na söyledik. Herkes bunca yıldır içinde olduğu bir şeyi bırakmanın üzücü ya da hayal kırıklığını olduğunu düşünebilir ama O bu kadar önemli bir kısımda yer alacağı için çok heyecanlıydı ve O harika bir iş çıkardı.

TVLINE: Hannah hakkında konuşalım. Hannah hala dışarıda bir yerlerde olduğuna göre Yvonne Strahovski’nin geri dönme ihtimali var mı? Hannah ve Dexter sonunda gerçek bir şeyler yaşayabilir mi?
SB: Bu kesinlikle olabilir.

TVLINE: Bu demek oluyor ki Dexter ve Hannah’ın hapishane’de yaptığı konuşmanın doğruluk payı yok. İkisinden birinin öleceği ya da demirlikler arkasında olacağı.
SB: Bence o an söyledikleri her şeye içten inanıyorlardı ancak her şey her zaman değişebilir.

TVLINE: Hannah’ın Dexter’ın kapısına bıraktığı çiçek bir hoşça kal mıydı yoksa ben hala buralardayım tarzı bir uyarı mıydı?
SB: Siyah bir orkideydi, yani pek de hayırlı olmayan bir elveda anlamında.

TVLINE: Dexter romantizmi açısından bu bir sonmuş gibi düşünüyorum. Ya Hannah ile bir araya gelir ya da artık yalnız takılır.
SB: Dexter’ın Hannah’ı çabucak atlatıp atlatamayacağını bilmiyorum. Daha önce ilişkileri olsa da bu gerçekten dürüst olabildiği tek ilişkiydi. İlk defa aşık olduğunu hissetti. Belki yıllar sonra Hannah’ı unutabilir ama bunun seneye olacağını sanmıyorum.

TVLINE: Bazı izleyeciler Hannah’ın Debra’yı zehirlediğine dair olan itirafına inanmıyor. Hannah’ın gerçekten yaptığına inanıyor musunuz?
SB: Bu Hannah'dan alıp alabileceğimiz tek itiraf.

TVLINE: Debra’nın kendini zehirlediğine inananlarda var ama bu sizin düşünceniz değildi dimi?
SB: Öyle düşünmek keyif verici! Biz izleyicilerin hayal güçlerinin onları istediği yer götürmesine dünden razıyız.

TVLINE: Dexter’dan alıntı yapacak olursak bu “yeni bir başlangıç, sonun başlangıcı” mı gerçekten?
SB: Sonun başlangıcına yaklaştığı doğru olabilir ancak bu hangi karakter hakkında konuştuğunuza da bağlı. Değişik yollarla onları etkileyeceği kesin ancak onları yaşamlarında yeni bir yere götüreceği de kesin.
Yardımları için Çağlar ve Ayça'ya teşekkürler.

yazının orjinali için:http://tvline.com/2012/12/17/dexter-season-8-spoilers-deb-laguerta-murder/

Kaynak http://www.birdizihaber.com/2012/12/dextern-yapmcs-ile-7-ve-8-sezon-uzerine.html