Laptop Ekran Kabloları Yandı...

Bu konuyu okuyanlar

CevherOzkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım çalışırken birden bir koku gelmeye başladı kapattım ve üst kapağı söktüm kablolarda yanma olduğunu tespit ettim.Kablo ekranın sağından ve solundan var sadece resimlerdeki gibi sağ taraftaki kablolarda yanma var bu çok maliyetli bir sorunmudur bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Toshiba SATELLİTE A300-20F Modeli

h0hm1.jpg
[/URL][/IMG]

h0hmy.jpg
[/URL][/IMG]

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Öncelikle geçmiş olsun. O kablolar nasıl olur da bu derece yanar çok ilginç. Belliki bir kısa devre oluştu yani birbirlerine bir temas vs. Her neyse, Önemli olan malzemeyi doğru bulmak. Notebook tamircilerinde genelde bulunuyor malzeme. Zaten asıl iş malzeme fiyatı değil işçilik.
Tahminim 100-150 TL arası bir masraf alırlar.

Ayrıca kendin cihazı rahatça açıp bakabildiğine göre az çok bilgin var. Demek ki doğru malzemeyi bulsan çok daha az maliyetle bu işi kıvırırsın gibi..

Bak bakalım bu mu?

http://www.ebay.com/itm/NEW-TOSHIBA...117?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc9431b75

$(KGrHqJ,!q4E+oTSfLYEBQHKmKE-PQ~~60_57.JPG

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekürler bilgi için bu kadarını gözüm kesti açtım da ekran bağlantı kısımlarını açıp toplayabilirmiyim bilemiyorum :) 200 liraya kadar gözden çıkarmıştım zaten ebaydan alıp gelme süresini beklemek gerçekten uzun bir zaman en iyisi bir servise götürmek heralde