Windows 8 bilgisayara windows 7 kurma

Bu konuyu okuyanlar

patienitian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle herkese merhabalar
benim yapmak istediğim şey şu... yeni bir bilgisayar aldım ve bilgisayar windows 8 ile birlikte geldi... ancak ben windows 8 i hiç sevmiyorum o yuzden windows 7 kurmak istiyorum... elimde windows 7 orjinal kurulum dvd si mevcut boot ettiğimde bu bölüm GPT biçimine sahip o yüzden kurulamaz diyor... nasıl kurabilirim? yalnız ben şunu istiyorum malum windows 8 recovery ile geldi bana ve elimde dvd si yok ben recovery kısmına dokunmadan win7 yi kurmak istiyorum eğer olaki windows 8 e geri dönmem gerekirse recovery yapıp windows 8 e dönebilmek istiyorum... yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... eğer faydası olacaksa bilgisayarım lenovo z585 a10

sahintez

Top-notch Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
1
Çok faydalı oldu. Çok teşekkürler.

dj rush

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Windows 8'e 7 özellikleri ekleyebilirsiniz 7'ye dönmek hata olur elinde orjinal 8 lisansı varken .
Windows 7'de ilk çıktığında millet XP'ye kaçıyordu aynı olay :)

flougiman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar benim win 8 li bilgisayarıma win 7 kurudm.. fakat şimdilerde tekrar win 8'e dönmek istiyorum. Product key'i nerden bulurum? bios'ta yaptıım değişiklikleri nasıl geriye alacağım bir bilgisi olan var mı?

MorTiLKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar benim win 8 li bilgisayarıma win 7 kurudm.. fakat şimdilerde tekrar win 8'e dönmek istiyorum. Product key'i nerden bulurum? bios'ta yaptıım değişiklikleri nasıl geriye alacağım bir bilgisi olan var mı?

bıosa gır default ayarlara don ardından win 8 kur zaten serialın buyuk bı ıhtımalle anakartında dır yanı otomatık gorur serıalı

snake5500

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa benim sorun bambaşka.. ilk mesajları okudum ama tüm mesajları okumadım kaçırdığım yer varsa lütfen uyarın.. şimdi ben bios'taki tüm ayarları aynen yaptım..
sırasıyla;

secure boot = disable
fast boot = disable
boot mode = UEFI'den CSM mod'a
first boot device = Optic Disc Drive
second boot device = Hard Disc Drive

bi de CSM mode yapınca SATA ile ilgili bi seçenek çıkıyo onun da iki şıkkı var.. birisi "AHCI" diğeri ise "Compability" olması lazım.. iki şıkkı da denedim ama aynı sorun devam ediyo.. sorun şu.. bu ayarları yaptıktan sonra "f10 & yes" yapıyorum ve bilgisayar win7 DVD'den açılıyor.. "loading files" yazan beyaz bar doluyor ve win7'nin "starting windows" ibaresi beliriyor.. tam kurulum arayüzünü beklerken de mavi ekran geliyor.. yukardaki ayarları kendi aralarında varyasyon yapıp değiştirerek denedim.. yani birisi aktif diğer ikisi pasif v.s. ve sanırsam tüm ihtimalleri de denedim.. herşeyi sizin yazdığınız gibi yapınca mavi ekran geliyor.. varyasyon yapınca da ya direk windows 8 açılıyor, ya DVD den başlamıyor ya da bilgisayar hiç başlamıyor.. lütfen yardımcı olun.. gerekli olursa resim de ekleyebilirim..
bilgisayarım dizüstü.. TOSHIBA Satellite L850-1RJ

snake5500

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa benim sorun bambaşka.. ilk mesajları okudum ama tüm mesajları okumadım kaçırdığım yer varsa lütfen uyarın.. şimdi ben bios'taki tüm ayarları aynen yaptım..
sırasıyla;

secure boot = disable
fast boot = disable
boot mode = UEFI'den CSM mod'a
first boot device = Optic Disc Drive
second boot device = Hard Disc Drive

bi de CSM mode yapınca SATA ile ilgili bi seçenek çıkıyo onun da iki şıkkı var.. birisi "AHCI" diğeri ise "Compability" olması lazım.. iki şıkkı da denedim ama aynı sorun devam ediyo.. sorun şu.. bu ayarları yaptıktan sonra "f10 & yes" yapıyorum ve bilgisayar win7 DVD'den açılıyor.. "loading files" yazan beyaz bar doluyor ve win7'nin "starting windows" ibaresi beliriyor.. tam kurulum arayüzünü beklerken de mavi ekran geliyor.. yukardaki ayarları kendi aralarında varyasyon yapıp değiştirerek denedim.. yani birisi aktif diğer ikisi pasif v.s. ve sanırsam tüm ihtimalleri de denedim.. herşeyi sizin yazdığınız gibi yapınca mavi ekran geliyor.. varyasyon yapınca da ya direk windows 8 açılıyor, ya DVD den başlamıyor ya da bilgisayar hiç başlamıyor.. lütfen yardımcı olun.. gerekli olursa resim de ekleyebilirim..
bilgisayarım dizüstü.. TOSHIBA Satellite L850-1RJ

arkadaşlar sorunu çözdüm.. ne alakası var bilemiyorum ama bios'tan "uyku ve şarj" ile "pc kapalı iken usb güç biriminin kullanılması" ayarlarını "disable" olarak ayarladıktan sonra mavi ekran sorunu ortadan kalktı.. emin olmak için bu ayarları "enable" yapıp tekrar denedim yine mavi ekran geldi.. :D :D yani sorun "uyku ve şarj" ayarları.. :s
bu arada yukarda bahsettiğim ayarlardan CSM mode seçtikten sonra çıktığından bahsettiğim SATA ayarlarından "AHCI" seçili iken yine boot olmuyor.. AHCI yerine "Compability" seçeneği aktif olmalı.. ancak bu sefer de kurulumu bitirdikten sonra tekrar AHCI yapmanız gerekiyor çünkü zaten windows 8 kurulu olduğu için boot esnasında garip bi sayfa çıkıyo sadece yazıların olduğu ve orda kalıyor.. AHCI ye alındığında ise beklenildiği gibi işletim sistemi seçme ekranı geliyo.. (çok şükür gördüm burayı :D )
çenem düştü biraz ama şunu da söylemek istiyorum.. windows 7'yi normal disk bölümlerine kurmaya çalıştığımda meşhur "GPT hatası" ile karşılaştım.. buna çözüm ararken de "VHD" denilen dahiliği keşfettim.. yani windows 7'yi sanal bir sabit diske kurdum.. neden VHD derseniz GPT sorununun çözümü için nette bulduğum tüm yollarda hard disc'i komple silmem gerektiği yazıyodu.. bense silmeden windows 7 yklemek istiyodum.. VHD olayı işte bunu sağlıyor.. ilgilenen arkadaşlar için aşağıda verdiğim linkte windows 7 kurulu pc'ye VHD ile yeni bir windows 7 kurulumu anlatılıyo.. ben burda anlatılanları windows 8 kurulu laptobuma windows 7 kurmak için uygulaım ve sorunsuz işimi hallettim.. siz bana cvp yazmadınız ama bu anlattıklarımda sorun yaşayan olursa burdan yazsın yardımcı olmaya çalişim.. :D :D :D

http://daron.yondem.com/en/post/a8587e2e-11e7-4f93-9f96-ab17b5a3cad8

sipan13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
casper chy serisi laptop um var win 8.1 ile geldi beğenmedim win 7 yapmak istiyorum ne yapmam lazım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
8 ile kullanmaya devam edin garantide sorun çıkartabilirler 8'i silsende servise verdiğinde onlar 8 ile hatta 8.1 ile geri vericek en güncel hali ile verme saplantıları var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Otomatik görmez elle girmesi gerekir

bazılarında 8'e o kadar adapte olmuş ki biosta ki key geçerli oluyor benim antika vistaya yapmıştı tam key girecem key orda yazılı nasıl olduğunu bilmiyorum ama olmuştu şimdi 8enterprise ve linux mint17 qiana x 64 var