Portre çekimi için iki lens arasında kaldım yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

viveo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nikon D 3100 fotoğraf makinesi kullanıyorum. Portre çekimi için nikon 50mm F 1.8g lens ile nikon 35mm F 1.8g lens arasında kararsız kaldım 50mm olanla çekilmiş fotoğrafları inceledim çok keskin ve çok güzel bokehler oluşturuyor ama 50 mm olan genelde benim makinemle değil full frame makinelerle çekildiği için benim makinemde crop faktöründen dolayı çok dar kalır mı bilmiyorum araştırdığım kadarıyla 50mm in dar olacağı söyleniyor 35mm croplu makinelerde 50 mm denk gelir deniliyor acaba 35 mm keskinlik açısından 50 mm kadar iyi mi hangisini almalıyım

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
50mm elbette daha keskin.
Fark kişiye göre değişmekle beraber hissedilebilir seviyede.
Ancak sizin makineniz için yararından çok zararı olur crop olayından dolayı.
Bu beni görüşüm tabi.

viveo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevap için çok teşekkürler. AF-S 35mm f 1.8g mi almamı mı önerirsiniz yoksa 50mm f 1.8g mi keskin portreler çekmek için. 50mm le çekilmiş fotoğraflar çok keskin 50mm olanı alsam portre için çok aşırı mı dar kalır benim makinemde (nikon d3100)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Basçek adlı sitede 4 Kasım 2012 - 20:34 tarihinde ROKET ADAM isimli kullanıcının paylaştığı yorumdur. üyeliksiz link verme olmadığından dolayı bu şekilde açıklama ihtiyacı hissettim. Saygılar

İkisinide kullanmadım ama yinede yorum yapacağım. :)

35mm 1.8G
+ 50mm’ den daha geniş. APS-C için daha iyi bir durum.
+ 35mm günlük kullanılabilecek bir açı benim için.
+ Diyaframı çok güzel lan. Valla bak. Göstereceğim sonra.
-Fokus mesafesi göstergesi midir nedir adını tam bilmiyorum o yok.
-FX lens değil.

50mm 1.8G
+ 35mm’ ye göre daha keskin.
+ Portre için daha iyi bir lens.
+ Bana göre 35mm’ den daha güzel gözüküyor.
+FX lens.
-Bana göre portre dışında çok az kullanabileceğim bir lens.

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
d5100 ile 50mm kullanıyorum, çok memnunum. Ama 35 veya 50 mi alayım lensi nerede kullanacağın ile çok alakalı, ben manzara çekmiyorum, cadde vs fotosu da çekmiyorum geniş açıya ihtiyacım yok, olursa da kit lensi kullanıyorum, bu yüzden 50 mm tercih ettim..

Son mesajlar