Nokia Lumia 920 mi HTC 8X mi ?

Bu konuyu okuyanlar

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet bundan önceki konumda S3 le L920 arasında kaldıgımı belirtmiştim . Bugun Turkcell e gittim S3ü gördüm çok büyük sanki bi psp aldım elime öle bi hissiyat geldi direk bıraktım çünkü rahat kullanılacıgını sanmıyorum . Daha sonra L920 yi elime aldım Sarı Renkte olanıydı kırmızısıda beyazıda gerçekten mükemmel duruyodu hasta kaldım renklere :) Neyse kurcaladım biraz gerçekten süper cihaz mükemmel saglam kullnılan malzemeler gerçekten nokiaya yakışır cinsten onu incelerken htc 8x gözüme çarptı ilkten l920 nin mavisi sandım :D:D:4: sonra baktım htc ymiş sonra onuda kurcaladm aynı yani bi kaç özellik olarak htc üstün ses olayıda buna dahil şimdi Htc 8x le L920 arasında kaldım sizce hangisi uçan telefon çıkana kadar benim elimde olacak cihaz olmalı yorumlarınızı önerilerinizi tecrübelerinizi bekliyorum saygılar . .

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İkisini de kullanmışsın kendin karar ver. Hangisi daha kullanışlı geldiyse onu al.

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2side aynı geldi bana ama seçim yapamadım :/

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Nokia-Lumia-920-vs-HTC-Windows-Phone-8X

Bu kıyaslama teknik açıdan.Dizayn olarak 8x biraz daha ince.Daha hafif.

Malzeme kalitesi olarak bana sorarsan ben Lumia 920 derim.Teknik özellikler neredeyse aynı fakat arada 50TL fark var bence bu yüzden Nokia almanı öneririm.

HTC'de arka yüzeyde bazı kararmalar ve soyulmalar olduğunu duydum.Nokia'nın böyle bir sorunu yok.Ayrıca drop test'lerini de izlemen iyi olur.Özellikle phonebuff'ın yaptıkları bence hoş.Değerlendirmene katkısı büyük olur.

Nokia'da Haritalar,sürüş ve bilen göz(city lens) özellikleri de çok yararlı bence.

gkcll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia 920 kesinlikle 8x in sözü bile olamaz nokia ya ait uygulama lar var ve çıkıyor hem sesde nokia da dollby var

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
teknik özellik bakımında yakın cihazlar fakat kamera,ovi maps,malzeme dayanıklığı gibi konularda Lumia 920 çok önde.. bence Lumia 920 almalısın

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
oyun ve uygulama da kullanıyorsan android'li bi tel al. nokia'nın cracklı oyunlarını aramak zorunda kalacaksın ileride.

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Lumia 920 su geçirmez mi

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia Lumia 920'nin su geçirmezlik gibi bir özelliği yok. Yani su geçirebilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben lumia 920 derim çünkü hem malzeme olsun hemde nokia nın sana sunduğu yazılımsal destek htc den çok daha üstün. beatsaudio da zaten kulaklık takınca işliyo ki lumia 920de de ekolayzer ayarları var

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi kaç yerde su geçirmez flan yazısını gördüm de

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lumia 920 nin mavisi var mı Türkiye satışında acaba yoksada ne zaman gelir bilgisi olan var mı :(

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Lumia 920.Çok tatlı cihaz.S3 kullanıcısı olarak bir sonraki cihazım Windows Phone olabilir...

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Param olsa alırdım ben lumia 920'yi

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğer wp8 telefon istiyorsan Lumia 920 daha iyi yine de inceleme videolarını izle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet bundan önceki konumda s3 le l920 arasında kaldıgımı belirtmiştim . Bugun turkcell e gittim s3ü gördüm çok büyük sanki bi psp aldım elime öle bi hissiyat geldi direk bıraktım çünkü rahat kullanılacıgını sanmıyorum . Daha sonra l920 yi elime aldım sarı renkte olanıydı kırmızısıda beyazıda gerçekten mükemmel duruyodu hasta kaldım renklere :) neyse kurcaladım biraz gerçekten süper cihaz mükemmel saglam kullnılan malzemeler gerçekten nokiaya yakışır cinsten onu incelerken htc 8x gözüme çarptı ilkten l920 nin mavisi sandım :d:d:4: Sonra baktım htc ymiş sonra onuda kurcaladm aynı yani bi kaç özellik olarak htc üstün ses olayıda buna dahil şimdi htc 8x le l920 arasında kaldım sizce hangisi uçan telefon çıkana kadar benim elimde olacak cihaz olmalı yorumlarınızı önerilerinizi tecrübelerinizi bekliyorum saygılar . .

nokia htc modeline göre 50 gram daha ağir ve ses kalitesi , video kalitesi, ekranve işletim sisteminin daha iyi olmasindan dolayi htc 8 x diyorum

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Lumia'nın avantajı, Nokia'nın acil çıkış butonu olması. Uygulama zenginliği açısından adamların tek çıkar yolu. O nedenle biraz daha geniş bir yelpazesi olacaktır.
HTC'nin avantajları daha hafif, daha ergonomik olması, ses ve video kabiliyetlerinin daha başarılı olması.

Kişisel bir ekleme, Lumia pek kolay tutulur glemedi ama ama bu çok kişisel dediğim gibi.
Artılar eksiler yukarıda, gerisi kişisel tercihe kalmış. Kaseden sallamak kolay onun yanında bunun adı okunmaz falan gibi. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle HTC 8x'i almalısın. Ses sistemi Beats ve dünyanın en hızlı telefonlarından biri şu anda :) :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir yanlışlık olabilir youtubede video testlerine bakarsanız eğer nokianın carll size merceği nin htcden dana net video çektiğini görebilirsiniz artı geçe çekimleri çok daha iyi arasındaki tek olumsuzluk nokianın biraz daha ağır olması unutmadan titreşim önleyici sensörde mevcut nokiada

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc nin artısı beats audio gerçi nokiada dd(double digital sertifikasına sahip)yabana atılmasın bir se kullanmış
htce nokiada biraz daha hafif onun dışında kamerası nokianın daha iyi gece çekimleri daha iyi titreşim önleyici sensör var önemli olanlardan biri ücretsiz mükemmel bir navigasyon cihazı var artık gerisi kullanıcı seçimlerine kalmış diyebilir bu arada unutmanan hangisini fiyatı daha uygunsa onu tavsiye ediyorum ben nokia diyorum ama htc alan arkadaşa da niye aldın demem aşağı yukarı aynı sayılır terccih size kalmış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende karasız kaldım ama insan kişiliğine uygun telefon almalı ınce seviyosa htc alsın yok ağır ama nokianında ozellıkleri kamerası olsun diyosan onu almalısın. bi telefonda her seyden once sekıl gelır onu kullanma kolaylığı gelir. seçim sizin ben her yorumu okudum her kes ayrı bişey diyo . en iyisi siz gidin bi mağazaya iki telefonuda alın kendınız karsılaştırın yarım saat bi saat. hangısı sana uyuyosa ekranı ıyı geliyosa onu al derim

golge1710

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc nin artısı beats audio gerçi nokiada dd(double digital sertifikasına sahip)yabana atılmasın bir se kullanmış
htce nokiada biraz daha hafif onun dışında kamerası nokianın daha iyi gece çekimleri daha iyi titreşim önleyici sensör var önemli olanlardan biri ücretsiz mükemmel bir navigasyon cihazı var artık gerisi kullanıcı seçimlerine kalmış diyebilir bu arada unutmanan hangisini fiyatı daha uygunsa onu tavsiye ediyorum ben nokia diyorum ama htc alan arkadaşa da niye aldın demem aşağı yukarı aynı sayılır terccih size kalmış

Resim konusunda size katılmıyorum maalesef.nette yayınlanan karsilastirmalara zerre kadar güvenmiyorum.nedeni ise onex ile lumia nın resim karşılaştırması.onex in çektiğini iddia ettiği resim o kadar berbattiki onex kullanan biri olarak bunun palavra olduğunu farkettim.lumia yi bir gün denedim ama real football oynarken cihaz bir dakikada ateş gibi oldu..ayrıca yazılım desteği konusunda htc nin sıkintili oldugunada hiç katılmıyorum.bence htc daha doğru bir tercih olur.nokia çok kaba bir telefon.aslında o paralara wp8 yerine androitli onex veya s3 almak daha mantıklı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nokianın tek eksisi biraz ağır olması onun dışında daha ağır basıyor
htc nin tek artısı beats audio gerçi dd nokiada var hemen hemen aynı sayılır birde htc nin ergonomisi bana sorarsanız
ebatı problem etmiyorsanız nokia ederseniz htc derim

phone23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc 8x derim bende almayı düşünüyorum daha önce htc one x+ kullandım htc ye güvenim tam ve karşılaştırma linki vermiş arkadas htc 8x cihazındada 4g var diye biliyorum ve gördüm ama orda sadece 3g var diye söylenmiş eklemek isterim ve tasarım olarak kat ve kat daha üstün hatta 2013 tasarım ödülünüde aldı htc

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
htc 8x derim bende almayı düşünüyorum daha önce htc one x+ kullandım htc ye güvenim tam ve karşılaştırma linki vermiş arkadas htc 8x cihazındada 4g var diye biliyorum ve gördüm ama orda sadece 3g var diye söylenmiş eklemek isterim ve tasarım olarak kat ve kat daha üstün hatta 2013 tasarım ödülünüde aldı htc
4g lumiada da var

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
HTC 8X daha şık, ses kalitesi en iyi olan Windows Phone. HTC bazı iyi uygulamaları var.
Nokia Lumia'nın iyi uygulamaları var ama Nokia Lumia'nın sesi az çıkıyor ve boğuk çıkıyor.

phone23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8x aldım alalı 1-1.5 ay oldu tek sorunu biraz daha batarya performansı verebilirdi onun dışında muhteşem :)

TechANDmobilE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herşeyi bir yana bırak şimdi ...
htc 8x alırsan ve htc wp8 üretmeyi bırakıp telefonu unutursa ,telefonun geleceği yok anlayacağın...
nokia = wp8 oldu sonuçta