Windows 8 Den Windows 7ye

Bu konuyu okuyanlar

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar arkadaşım notbook almış windows 8 var onu nasıl windows 7 yapabilirim yeniden başlattığımda cdden ön yükleme felen gelmiyor :( yardım ederseniz tşkkürler.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Kimisi Windows 8'e geçmek için sabırsızlanırken ve para verip yükseltirken kimileri de önceki sisteme dönmek istiyor :D Trajikomik... Bios ayarlarına girip yükleme sıralamasını değiştirebilir.

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimisi Windows 8'e geçmek için sabırsızlanırken ve para verip yükseltirken kimileri de önceki sisteme dönmek istiyor :D Trajikomik... Bios ayarlarına girip yükleme sıralamasını değiştirebilir.
kardeş cocuk daha yeni windows 8 karışık geliyor yapamıyor onun için demştim nasıl yaparım bios ayarından resimli anlatım veya yol gostersen :(

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
kardeş cocuk daha yeni windows 8 karışık geliyor yapamıyor onun için demştim nasıl yaparım bios ayarından resimli anlatım veya yol gostersen :(

İyi de bios çeşitlilik gösterir ben şimdi sana nasıl anlatayım. İnternette tonla bios başlangıç sıralamasını gösteren kaynak mevcut.

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-vista/Start-Windows-from-a-CD-or-DVD

Örnek: "First Boot Device" bölümü değiştirilecek.

attachment.php

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Açılış sırasında ekrana bak "boot" ile ilgili bir kısayol tuşu olmalı.

ashill2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla bu biostan hiç anlamamki ya :S
ve setup olarak kuruyorduk kurulum tamamlanıyor dedi yeniden aşlattı pcyi yi sonra hata verdi :(

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Başlangıçta windows 7 dvd si takılıyken f11 e bas durmadan çıkan ekranda dvd vdya dvd de olsa bazen cd rom olarak görüyo onu seç devam et ...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yavv bırak şu kurulu sistemi bozma bee..

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Çak formatı geç git...
>>Standart donanımı çıkarılmış araba gibi win-8..
>>Win-7 nin ne kadar güzel tarafı varsa windows kırpmış...Ve 8 diye millete yedirmeye çalışıyor...
>>Win-7 yi kur...8 den bi şey olmaz.(Zaten satış rakamları da bunu gösteriyor...)

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim yeni w8 li pc lerde w7 ye geçemiyosun ki bende aldım vaio serisi notebook w8 lisansı bios a gömülü olduğu için format atamıyosun onlara.Zaten bios a girsende boot seçeneği yok :)

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Elimde yeni pc yok fakat.
>>Win-xp, win vista oda olmadı Linux cd si ile format atın...Oda olamadı hdd yi başka makinaya tak format cd sinden biçimlendirilebilir...
>>Demokraside çareler tükenmez..
>>Birinden biri olur..
>>Tüketici win-8 gibi kırpık bir işletim sistemine zorunlu tutulamaz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yok arkadaş olmuyor işte günlerdir uğrasıyorum win7 ye geçmek için senin dedğin yöntemlerde dahil hiç biri fayda etmedi şimdiye kadar yüzlerce format attım pc lere ama bunu beceremedim wala :(

r-k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bi yakınım win 8 kurulu PC almış.Kullanamıyordu.Bende XP Home cd takıp yeniden başlattım.XP Home'a kurulum ekranı geldi.Şimdi çocuk XP ile süper kullanıyor.Sizde önce XP kurup sonra Win 7 yi kurabilirsiniz.Direk Win 7 ile denemedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:Dwindows8 bi bok diyil ...ustune basa basa soyluyom......sadece para icin iyi satarsa ileride belki gelistirilmis bi 8 le karsilasiriz..tipki vista gibi hic kullanmadan aradan cikicak yoksa

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Metro uygulamalarını kapatıp yerine winap k lite codec pack pdf okuyucu sumatra pdf kurdum of fice 2013 yükledim iobit.com da start menu 8 var ordan o uygulamayı kurunca metro açılmadan masaüstüne geliyor başlangıç menüsü tuşu ile windows 7 ye benziyor kapatın varsayılanlardan değiştirin metro uygulamaları canınızı sıkmasın bune yav adam xp ye dönmüş :)

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Donanımı destekleyipte win7-8 kullanmak yerine xp'yi tercih edenlerin aklına şaşıyorum doğrusu :blink:

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İnternetten Windows 7 dosyasını indir,kur.Sırasıyla işlemleri yaparsan olur.Windows 8 ile PC kasıyordu aynı yoldan yaptım.