Express Gate Artık Sabit Diskte

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Asus'un anakarta tümleşik Express Gate isimli mini işletim sistemi, Lite sürümüyle birlikte istenildiği şekilde sabit diske veya flash belleğe kurulabiliyor.

Daha önce incelemesini yaptığımız bir Asus anakartta, anakart üzerine tümleşik bir yongadan çalışan Express Gate isimli GNU/Linux türevi yazılım sayesinde, kullanıcılar işletim sistemine giriş yapmadan internette gezebiliyor ve Skype aracılığıyla görüşme yapabiliyordu. Asus yeni bir uygulamayla Express Gate Lite isimli yazılımı sabit diskinize kurarak sistemi oradan başlatmanıza izin veriyor. Bu şekilde Express Gate, anakarta tümleşik olmasa da kullanabiliyorsunuz.

Doğrudan Linux Kursak?

Tabii, o da mümkün. Fakat Asus kendi anakartları üzerindeki bileşenler için sürücüleri en az yer kaplayacak şekilde yayınlanan bu işletim sistemi içine gömüyor. Tam teşekküllü bir işletim sistemine ihtiyaç duymadan yapacağınız işler için Express Gate Lite'ı kullanmayı düşünmüyorsanız, zaten bir dakika beklediğinizde Windows'tan veya masaüstü işletim sistemi olarak kullandığınız diğer işletim sisteminden de bu işleri yapabilirsiniz.

Bilgi için: Asus
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

kullanıcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
İlginç bir çalışma olmuş. Artık işletim sistemi için microsoft'a gerek kalmayacak ve yaklaşık 100 Dolar kar olacak kullanıcıya. ^^

kasvaa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus rekabeti tetikliyor;korsan için çözüm olabilir:)