Su artıcısı veya su arıtma cihazı tavsiyesi? Hangisi iyi?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Merhaba arkadaşlar,

Su arıtıcısı konusunda tavsiyeniz var mıdır? Sakarya'daki ailem alacak. İhlas Aura Cebilon Compact ürünü getirmişler evde denemişler. İyi güzel ama 1.300 TL fiyat çekmişler. Bana yüksek gibi geldi.

Sizin önerdiğiniz bir marka veya model var mıdır? Yoksa bu fiyat iyi midir?

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ne amaçla kullanılacak + günlük tüketim kapasitesi nekadar bunları biraz açarsanız sanırım daha anlaşılır piyasada su arıtma çok çeşitli seçenekler var şu ihlasınki fena değil de 30 40 lt günlük su arıtma olansa sakın alma derim su tankı büyük olanları tercih edin ihlasınki arıtıyor 3-5 lt bekle iki saatki bir daha üretsin ben söktürdüm yerine günlük 500lt kapasiteli +harici su deposu olanbaşka marka taktırdım 1500 tl civarı tuttu zaten bunların bütün özelliği flitrelerde karbon nano gibi flitreler var gerisi pompa birde satıcıların palavraları

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Karaköy'deki dükkanlara bakmanı öneririm.Çok uygun fiyata, çok profesyonel ürünler var.Ayrıca senin gibi bir girişimcinin İhlas'tan alışveriş yapılmaması gerektiğini bilmesi lazım :)

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bizim evde bahsi geçen su arıtıcıdan var cihazla yada servisle ilgili bir sıkıntı yaşamadık 4 senedir kullanıyoruz. fiyatı görecelidir fazladır azdır o kişiden kişiye değişir ama cihaz gerçekten güzel.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bu işi yapan bir arkadaşım vardı. İhlas 1500 TL'ye peynir ekmek gibi satıyor, aynı makineyi üstünde farklı marka yazıyor diye biz 500 TL'ye satamıyoruz diyordu. Tabi satamaması kendinden de kaynaklanıyor ama adamların kâr payını göstermek adına yazdım. Her ikisi de para kazanıyor.

Aldıktan sonrasını da düşünmek gerekiyor. Filtre, bakım maliyeti nedir? Filtrelerin değişim periyodu var. Örneğin 1 yıl veya 5bin litre gibi. Hangisi önce gelirse o geçerli. Cihazı belli süre kullanmazsan filtreleri yenilemen gerekecektir.

300 TL'ye Metro Grossta vardı. Hatta yedek filtreleri 100 TL.
Marka farklı olabilir ama hemen hemen şöyle birşey.
su-aritma-resim10.JPG

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Babam gittigidiyordan almış yanlış olmasın 150 yemi almış 200 mi almış o arada bişey.Yanında yedek filtrede vermişler birde küçük batarya.Denedik gayet hoş tat, başka yerde de başka markalarınkinide denedim aynı tadı aldık.Gerek yok aşırı para vermeye bir furya başlattılar malı götürüyorlar sonuçda sistem hep aynı.Yinede karar sizin tabi Hakkı bey.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Sistem belli. Ters osmos.
Pompalı (motorlu) ve pompasız sistemler var. Bunların tek farkı şebeke basıncının yetmediği durumlarda pompa devreye girerek basıncı sağlıyor.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
eSpring diye bir markada var. Epey pahalı gibi. Ona ne diyorsunuz?

6 kişi, 2 bebek olan bir aile kullanacak.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
sonuçta arıtma cihazı bile katkı maddesi içerir, bence al 5 tane damacana tepelerdeki çeşmelerden doldur, mis gibi iç.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Sedefcim, yeni üyesin, reklam yapmadığını nerden bilelim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Anway espring kesinlikle tavsiye ederim duzgun bhi cihaz zaten 1500 1800 arasi

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Şimdilerde yeni ismiyle Waterbox olarak anılan su arıtmaları mevcut. Yaklaşık 1000 tl ye kadar fiyatları ve 5 ayrı haznesiyle, 3 ayrı filtre tipiyle satılıyor. Onları tavsiye edebilirim.
Hatta kobi ler ve aileler için de uygun paketleri mevcut.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alınması gereken cihaz kirli suyu dışarı atan temiz suyu ise kendi tankında depolandır ve bunların fiyatı evet 1000 tl civarında. Diğer cihazlar kirli suyu arıtıp dışarı atmaz. Arıtabildiğini arıtır aynı suyu size verir.

suattuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Piyasada bir çok arıtma firması var bence arıtma alırken dikkat edilmesi gereken hususlar filtrelerin ömürleri yani kalitesi ve özellikle alkali filtresinin olması çünkü normal arıtma cihazları suyu arıtırken suyun içindeki faydalı mineralleride arıtıyor alkali filtre bu mineralleri suya tekrar kazandırarak sudaki ph yani oksijen oranını yükseltiyor size bazı markalar önerebilirim ama reklama girer olmaz facebook suat tuna diye girerseniniz size yardımcı olurum.bms

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Biz bir tanıdık arkadaştan aldık 600 liraya, kendisi aynı cihazı ihlas 1200 liraya sattığını iddia ediyor.
Fiyat olarak 500 ile 700 arasında olanlar daha alınabilir cinsten
Aldığımız ürün bunun pompasız olanından şebeke suyu basıncı bizde yüksek.
Evdeki çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi şebeke suyu basıncı ile rahat çalışıyorsa pompalı motorlu bir cihaz almanı tavsiye etmem ek olarak elektirik masrafı çıkarır.

Munitionis

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Abi 2 sene oldu takılalı bize adam gözümün önünde damacana suyla aratılmış suyun bakteri-kireç oranını ölçtü. Yapıştım bir daha aritma suya hiç güvenmiyorum artık damacanalara. Markalar konusunda çok iyi bir bilgim olmasada 1000 TL lik ürünlerin bu işi iyi yaptığını duymuştum..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Suyu bakteri ve partikülden arındıracak en temiz kolay yöntem porselen vb filtreden yer çekimiyle süzen düzeneklerdir...Suyun biyokimyasına müdahale eden herşey kimyasal içerip kalıntı bırakır...

ruzgargulum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işi yapan bir firmada çalışmıştım. O yüzden biliyorum ki su arıtma işi hassas bir konu. Genel olarak bildiğim kadarıyla ihlas'ın ürünleri iyi ürünlerdir. Ve o dediğiniz modelde fiyatına rağmen çok kaliteli bir model.

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://www.amway.com.tr/product/100...atment-system-with-auxiliary-tap#.UZxhI7WGFOw
bakmanı öneririm. karbon ve uv filtre var cihazda. amway e üye olup alınırsa indirimden de faydalanılıyor. 1250-1300 tl civarı bir fiyata alınabiliyor ve kesinlikle öneririm. ben evde kullanıyorum birçok yakınımda aldı kullanıyor. piyasada ters osmos süzme falan işi yapan cihazlarla karıştırılmasın kesinlikle hiç alakası yoktur. internetten araştırma yaparsanız uluslararası su arıtma sistemleri testleri karşılaştırmaları var ve dünyada 2 -3 onaylı su arıtıcısından biridir. ayrıntılı bilgi üyelik için yardımcı olabilirim pm den ulaşılabilirsiniz.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Kullanmamalarını tavsiye ederim. Çünkü arıtıcı ile insan sağlığına olumlu etkisi olan birçok mineral arıtıyor.
Bilhassa yaşlılarda kemik erimesine engel olan kalsiyum sudaki kireç kanalıyla da alınabiliyor.

yaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türk su olması lazım 2 adet aldım 2 ayrı ev için gayet memnunum fiyatıda digerlerinden ucuz, sakın markaya yönelme kullanılan filtreler aynı hepsinde tabi gidip sen özel filtre almassan 3M falan, ucuz olan bir marka al filtreleri sonradan kaliteli bir markadan kullanırsın, hepsi aynı oldugu için filtrelerde uyuyor, suyu içenlerde gayet memnun senede bir filtreleri değiştirip birde temizlik yaptınmı gayet iyi oluyor.

nyuce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada cevap yazan tüm arkadaşların iyi niyetinden şüphem yok.Yalnız bu konuda Almanyada eğitim almış birisi olarak "naçizane" birkaç şey söyleyebilirim.Tüm dünyada en güvenli sistem "NANOFİLTRASYONDUR".3 aşamalı bir arıtma vardır.Kaba filtrasyon,membran ve UV dir.Burada "membrandan kısaca bahsetmek konuyu daha iyi anlamaya yardımcı olacaktır.20 bar basınc ile membranlara gönderilen su "yalnızca su moleküllerinin geçmesi için üretilen"membran"lardan geçer ve su moleküllerinden başka bir yabancı maddenin geçmesine müsade etmez.En son UV den geçen su içindeki bakterilere geçit vermez.Burada 20 bar'lık basınc "olmazsa olmazdır".Eğer diyorsanız ki benim "cihazım bu basınç ve membrana sahip hayırlı olsun.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ben de bahçeşehir'de oturuyorum ve sular oldukça temiz. en kısa zamanda bundan alıp, damacana işine son vermeyi düşünüyorum. geçen aldığım damacananın dibinden yosun çıktı daha ne olsun?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
bazıları çıkıp tv'lerde sakın almayın diyor.bırakın suyu arıtmayı.daha çok bakteri üremesine neden oluyormuş.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ne kadar sağlıklı olur olsun..
Bundan bir yıl kadar önce Asansörde boş damacana ile fantezi yapan bir adamın haber videosunu izleyince damacanayı bıraktım :)

Zaten ben şahsen damacana suyu, kaynak suyu, özel su vs felan içmem..
Normal musluk suyu içtim yıllarca hala da içerim.

Size nacizhane önerim eğer suyu şehir şebekesinden direkt musluğa alıyorsanız gönül rahatlığı ile tüketin arkadaşlar. Miss gibi tertemiz suyumuz var bizim.

Ama suyu evlerin çatısında bulunan depolardan aktarma ile alıyorsanız ki bu birçok sitede böyle, o zaman suyun kalitesi o deponun dezenfektasyonu ile orantılıdır...

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Merhaba arkadaşlar,

Su arıtıcısı konusunda tavsiyeniz var mıdır? Sakarya'daki ailem alacak. İhlas Aura Cebilon Compact ürünü getirmişler evde denemişler. İyi güzel ama 1.300 TL fiyat çekmişler. Bana yüksek gibi geldi.

Sizin önerdiğiniz bir marka veya model var mıdır? Yoksa bu fiyat iyi midir?

Su arıtıcı cihazların ederi 250-300 Tl'dir ancak. Burdaki fiyat teknis servisten geliyor ama açıkçası çok fazla birşey bilmeye de gerek yok. Başlangıçtaki ön filtreleri düzenli olarak 6ay ve 1yıl arasında değiştirseniz,kolonada zaman zaman tuzunu atsanız sorun olmaz. Yeterki cihazı alırken yedek parçalarını bulabileceğiniz,parçaları sökülebilen bir model almanız.
3 önfiltresi,bir adettte reçine kolonu varsa ev kullanımı için gayet yeterli bence.