Windows 8 ATI ekran kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

GANDAGANNN :|

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir süre önce windows 8 kurmuştum ama ekran kartı yüzünden anında windows 7 ye döndüm.Online oyun oynadıgım için ekran kartı sorununu çözmem lazım ve yeniden windows 7 dönmek istemiyorum.Bugün Ekran kartı driverini görünce ATI ' nin sitesinden anında indirdim kurulumunda bir sıkıntı çekmedim ama işlem bittikten sonra sağ tıklayıp CCC seçtiğim zaman CCC başlatılamıyor CCC kullanılarak yapılandırabilicek başka ayar bulunmamaktadır. diye hata alıyorum tamam butonunu tıklıyorum kapanıyor allahını seven yardım etsin ağlıcak durumdayım :D

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eğer ekran kartınız 5000 serisi öncesi ise 12.6 sürümlü Windows 7 sürücüsünü indirip kurun. Ayrıca size kurulum esnasında .NET Framework ile ilgili ek bir paket kurayım mı diye soracak. O paketi kurmazsanız CCC çalışmıyor.

Eğer ekran kartınız 5000 sonrası ve Windows 8'e özel sürücüsü var ise ilk olarak mevcut kurulu sürücüyü kaldırın. Ardından benim tavsiyem Driver Sweeper isili programı indirip AMD sürücülerini temizletin. Bilgisayarı yeniden başlatın ve en son sürücüyü yükleyin.

tallman986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş o sorun bi arakdaşımınb bilgisayarındada oldu buyuk ihtimalle yanlış driver kuruyorsun gibime geliyor çünkü biz öyle çözdük

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ekran kartınız 5000 serisi öncesi ise 12.6 sürümlü Windows 7 sürücüsünü indirip kurun. Ayrıca size kurulum esnasında .NET Framework ile ilgili ek bir paket kurayım mı diye soracak. O paketi kurmazsanız CCC çalışmıyor.

Eğer ekran kartınız 5000 sonrası ve Windows 8'e özel sürücüsü var ise ilk olarak mevcut kurulu sürücüyü kaldırın. Ardından benim tavsiyem Driver Sweeper isili programı indirip AMD sürücülerini temizletin. Bilgisayarı yeniden başlatın ve en son sürücüyü yükleyin.

Kardeşim dediklerini yaptım NET framework ile ilgili bir paket sorusu gelmedi yinede aynı hatayı alıyorum, deliricem o kıvama geldim anlayan yardım edicek biri çıksın lütfen.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Nasıl tanımadı sizde ekran kartını ben kurdum hiç driver yüklemeden bütün donanımları tanıdı :D atı driverleri çıktı diye windows 7 de updateden de kurabiliyordun onu denedinmi??

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Windows 7 driverlarını bir dene. :)
Nasıl tanımadı sizde ekran kartını ben kurdum hiç driver yüklemeden bütün donanımları tanıdı :D atı driverleri çıktı diye windows 7 de updateden de kurabiliyordun onu denedinmi??
Bende de dahili ekran kartını tanıdı ama harici ekran kartını tanımadı. :D

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Nasıl önemli olan dahili ? :D
Dahili ile oyunlar çok zor.Benim için önemli olan harici. :D
Zaten mecbur olarak ben kurdum. :D
bırakın bu oyun işlerini oyun oynamadığım için beni etkilemiyor bu arada konuyu muhabbet kafeye götürmeyelim önden muhabbet kafeye alalım sizi :D

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim dediklerini yaptım NET framework ile ilgili bir paket sorusu gelmedi yinede aynı hatayı alıyorum, deliricem o kıvama geldim anlayan yardım edicek biri çıksın lütfen.

Şuradan nasıl yükleneceğine bakabilirsin:

http://msdn.microsoft.com/tr-tr/library/hh506443.aspx

Ayrıca ekran kartının ne olduğunu ve hangi sürücüyü kullandığını belirt ki yardımcı olabilelim. Belki yanlış sürücüyü kuruyorsundur. Belli olmaz.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bLaCkSouL kardeşim ilgin ve alakan için teşekkür ederim sorunu tanıdıgım bir mühendis abimiz yaptı. teşekkürler.

79mm79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunu nasıl çözdüğünü burada anlatman mümkünmü acaba ? bende aynı sorundan şikayetçiyim. dahili ekran kartı otomatik yüklendi ama harici de bir sorun var yazılım güncelle dediğimde yazılım güncel diyor fakat harici ekran kartına geçemiyorum. dahili ekran kartım ati mobility radeon hd 4200 harici ise ati mobility radeon hd 5400