Nokia Lumia 920'nin Türkiye Fiyatı

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Nokia Lumia 920'nin Türkiye Fiyatı

Nokia'nın Windows Phone 8 işletim sistemi ön yüklü olarak gelen yeni üst seviye akıllı telefonu ülkemizde ne kadar fiyatla ne zaman satışa sunuluyor? Tüm bilgiler haberimizde.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
aslında nokia bu modeli ile biraz rahat nefes alabilirdi ya, htc aynı teknik ve fiziki özelliklerde yaptığı benzer telefon ile büyük kazık attı nokia'ya. windows pastası küçücüktü zaten, onu da htc kırdı ortadan, bakalım türkiyedeki hayranları hangisine daha fazla göz kırpacak.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğer 1000 tl altı olursa bu telefon bizim ülkede tutar gibime geliyor. çünkü bizde hala bir nokia sağlamdır nokia iyidir imajı var.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
eğer 1000 tl altı olursa bu telefon bizim ülkede tutar gibime geliyor. çünkü bizde hala bir nokia sağlamdır nokia iyidir imajı var.

920 gibi üst segment telefonu 1000 TL altında beklemekte hayal olurdu ama. İstediği kadar nokia zor durumda olsun öyle bir telefon ilk piyasaya çıktığında 1000 TL altında olmaz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
1699 peşin fiyat olacak gibi görünüyor sanki...

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben de 1900 lira civarında bekliyorum peşin fiyatını.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
920 gibi üst segment telefonu 1000 TL altında beklemekte hayal olurdu ama. İstediği kadar nokia zor durumda olsun öyle bir telefon ilk piyasaya çıktığında 1000 TL altında olmaz.

muhtemelen olmayacaktır zaten. 1499 gibi bir fiyat çekerler şimdi. o da insanın gücüne gider sonra gidip S3 alır. sonra nokia batıyor derler :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
muhtemelen olmayacaktır zaten. 1499 gibi bir fiyat çekerler şimdi. o da insanın gücüne gider sonra gidip S3 alır. sonra nokia batıyor derler :)

İkisi aynı fiyata satılsa birini alıcak olsam lumiayı alırdım. :)

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İkisi aynı fiyata satılsa birini alıcak olsam lumiayı alırdım. :)

lumia gerçekten şık telefon ama uygulama marketinin daha çoook gelişmesi gerek. birde phone8 li telefonlar daha yeni çıkıyor ne gibi problemlerle karşılaşacaz o bile machul biraz daha sistemin stabil olmasını beklemek gerek diye düşünüyorum. o yüzden s3 tercih ederdim.

ama benim için telefon almada en önemli kriter ihtiyaçlarıma cevap vermesidir şıklığı değil. o yüzden hala symbianlı bir telefonla idare edip gidiyorum :)

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2000'lerin başında, cep telefonu piyasasında tek lider durumundaydı ve diğer üreticilerin hepsine kafa tutabiliyordu. Neredeyse haftada bir çıkardığı yeni modellerle köpeksiz köyde deyneksiz dolaşmanın yeterince tadını çıkararak yükünü de aldı.Şimdi son yıllarda zarar üstüne zarar açıklamaları geliyor. Android işletim sistemine geçmeme inadı da anlaşılır değil. Bu saatten sonra Nokia'dan cacık olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lumia gerçekten şık telefon ama uygulama marketinin daha çoook gelişmesi gerek. birde phone8 li telefonlar daha yeni çıkıyor ne gibi problemlerle karşılaşacaz o bile machul biraz daha sistemin stabil olmasını beklemek gerek diye düşünüyorum. o yüzden s3 tercih ederdim.

ama benim için telefon almada en önemli kriter ihtiyaçlarıma cevap vermesidir şıklığı değil. o yüzden hala symbianlı bir telefonla idare edip gidiyorum :)

windows phone 7'de sorunlar vardı zaten o sorunları düzeltti microsoft windows phone 8 cıkardı yani kısacası windows vista windows 7 olarak örnek verim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2000'lerin başında, cep telefonu piyasasında tek lider durumundaydı ve diğer üreticilerin hepsine kafa tutabiliyordu. Neredeyse haftada bir çıkardığı yeni modellerle köpeksiz köyde deyneksiz dolaşmanın yeterince tadını çıkararak yükünü de aldı.Şimdi son yıllarda zarar üstüne zarar açıklamaları geliyor. Android işletim sistemine geçmeme inadı da anlaşılır değil. Bu saatten sonra Nokia'dan cacık olmaz.
Arkadışım windows phone 8 işletim sistemi varken nokiada bir cacık olur windows 8 surface tablet cıkardıgında avrupada ilk günde tükendi windows 8 işletim sistemini cıkardı 4 günde 4 milyon sattı nokia lumia serisi satışa sunuldugunda göreceksin

DJ.ON9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

smbyan idare eder simdilik fiyatlar belli olana kadar.:D

bu kanıya nasıl vardınız cok merak ediyorum... kullanmadığımız bir yenılık hakkında nasıl böyle konusuyoruz inanamıyorum. sizin kafanızla devam etseydi dünya suanda cok methetdıgınız fandroid olmayacaktı. hepimiz symbian kullanıyor olacaktınız. Not: ben hala kullanıyorum ve de memnunum... gaz problemım yok. ıkı ayda bir şişmiyorum. :D

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
smbyan idare eder simdilik fiyatlar belli olana kadar.:D

bu kanıya nasıl vardınız cok merak ediyorum... kullanmadığımız bir yenılık hakkında nasıl böyle konusuyoruz inanamıyorum. sizin kafanızla devam etseydi dünya suanda cok methetdıgınız fandroid olmayacaktı. hepimiz symbian kullanıyor olacaktınız. Not: ben hala kullanıyorum ve de memnunum... gaz problemım yok. ıkı ayda bir şişmiyorum. :D

eğer bilgisayar dergilerini ve formları takip ederseniz bir kanıya varmak için genelde yeterli delilleri sunarlar size. evet biz zamanlar android de stabil değildi. o zaman da telefon piyasasında symbian popülerdi. herkes nokia diyor başka telefon bilmiyordu. şimdi de aynısı android için geçerli. phone 8 kötüleyecek birşey yok ortada. sistem yeni çıktı son kullanıcıya ulaştığında hata verme ihtimali androide göre daha çoktur. zaten öyle olmasa yazılımcılar yazdıkları gibi bir programı piyasaya sürerdi beta sürümleri ile uğraşmazlardı.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nokianın telefon tasarımını alıp satan HTC yıkar ortalığı:D

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben de 1900 lira civarında bekliyorum peşin fiyatını.

Hocam nokia storelarda ön satışları 1600 liraymış.
Normal fiyatını 1500 lira bekliyorum.

Bu arada telefon nokia storelardan turkcellsiz felan alınabilir bunu da ekleyim ki kimse kazık yemesin reklama kanmasın. Turkcell ile veya başka bir operatörle kesinlikle telefon almayın.

Bu telefon 3-4 ay sonra fiyatı 1300 seviyelerine iner gibi tahmin ediyorum örnek olarak S3 ilk çıktığında 2 bin TL idi şimdi 1400 TL.

Parasal durumu çok iyi olmayan arkadaşlara önerim telefonu alacaksanız 3-4 ay sonra alın derim.

HTC'nin yaptığını unutmamak gerek bu Nokiaya büyük bir zarar olacak ama Nokia çoktan davayı açmış. Davayı kazanmaları kesin gibi görünüyor çünkü tasarımda çok ama çok benzerlik var. Özgün bir tasarım koyulsaydı önümüze, ben HTC'yi de düşünecektim belki.

Uzatmamak lazım; Eğer Lumia 920 ve HTC 8X'i önüme koysalar ve hangisini seçersin diye sorsalar tabiki L920'yi seçerim.

Cacık kelimesi hariç tüm yazdıklarına katılıyorum hele şu köpeksiz köyde değneksiz dolaşmak kelimesine koptum :D artık Nokia'yı kurtarırsa WP8 kurtarır. Eğer kurtarmazsa stephen elop ve tayfası finlandiyanın soğuk günlerinde evsiz kalacaklar :D

Bu arada yeni çıkan bir sistemi (WP8) acımasızca eleştirmediğin için canı gönülden adamsın.

Windows Phone 8 çok ilerler gibime geliyor benim, piyasaya yeni bir soluk katar bu işletim sistemi.

nokianın telefon tasarımını alıp satan HTC yıkar ortalığı:D

Nokia HTC ile mahkemede görüşecek ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 yıldan çok uzun bir süredir Windows Phone 7 kullanan biri olarak size bildiklerimi aktarayım.
Windows phone 8 öncelikle sıfırdan yazılmış bir işletim sistemi değil.
Windows phone 7.5 ile çok benzer (geliştirilmiş), kerneli değiştirilmiş işletim sistemidir.

HTC nin telefonları ile Nokia Lumia nın 8xx sürümü ancak yarışabilir.
Lumia 920 fark atıyor.

Her şeyden önce 4.3" ekran sahibi olan kimse HTC 8X almayacaktır.
Bunun adı upgrade değil!
HTC herzamanki hatasını yine tekrarladı ve zayıf pil kullandı, yani iki cihaz arasında pil farkı var.
Nokia 2000 lik pil eklemek, cihazı iyi besledi.

Bu arada söylemeden edemeyecem, sırf Lumia 920 yi wireless şarj etme olayı için satın alırım!
Keşke "power Mat" htc hd2 için uygun aparat üretmiş olsaydı, üşenmeden hemen gidip alırdım.
Ama işte olayı Nokia çözdü.. diğerleri hepsi uyudu..

Windows 8 ile birlikte en uygun çalışabilecek telefon yine windows phone 8 li cihazlar olacaktır.
Ben şu an htc hd2'mde 7.8 arayüzü kullanıyorum, kusursuz ve eksiksiz, çok keyifli bir cihaz kullandığıma inanıyorum.
Sistem nerdese hiç kaynakları tüketmiyor, açılışı 15 saniye almıyor..

Darısı burada bilen ve bilmeyenlerin başına diyorum..

NOT: arkadaşlar lütfen önce cihazları tanıyalım, sonra konuşalım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hatırlıyormusunuz bir zamanlar samsung omnia vardı iphone 3g ye kafa tutmak için millet bağırıyordu omnia alın omnia alın şimdi piyasada omnia yok ama iphone 3,3gs ler hale satılıyor birçok telefoncuda 2. el rahatlıkla bulunur, bir zamanlar 5800 ilk çıktıgında iphoneden çok daha iyi bir telefon iphoneye o kadar para verilmes nokia alın içiniz rahat olsun gördük telefon ne kadar vasat çıktı nokia artık battı arkadaşlar şu inatçılığı bırakın, nokia 2000 li yıllarda n serisi telefonları ile yükselme devrine geçti, apple piyasaya iphone'yi sony xperya'yı samsung omnia yı sürdükden sonra nokia gerileme dönemine geçti, samsung piyasaya note2,s3'ü, htc one'x, apple iphone 5 i sürdü nokia ise çöküş dönemine girdi

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
lumnia 920 ile htc 8x arasında ciddi farklar yok markaya göre alınabilir. ben şayet hangisi önce avea ya gelirse direk alacağım