Nokia Lumia 920 Mi ? Galaxy Note 2 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nokia Lumia 920 Mi ? Galaxy Note 2 Mi ? Sizce Hangisi Nedenleriyle Yazarsanız İyi Olur:yes:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
tasarım olarak lumia 920 çok iyi. note 2 en basit tabirle çok kaba görünüyor. ayrıca lumianın kamerasındaki özellikler çok iyi.

ancak note 2'nin kalemi ve büyük ekranı telefonu bir cep bilgisayarı ve not defteri gibi kullanmanı sağlıyor. lumia daha çok cep telefonu gibi.

ayrıca lumiayı ele alıp rahatça deneme şansı henüz yok. testler yapıldığında kronik sorunlar veya hatalar görülebilir. tam anlamıyla incelenmeden karar vermek zor. yinede benim seçimim note 2.

note 2 hem ekranı açısından hem donanımı açısından insanı cezbediyor. kalemi de üzerine çilek oluyor adeta. uzun süredir "bu cihazlar herşeyi yapabilirsiniz" imajını görmemiştim bir telefonda note 2 bu imaja sahip

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
her 2 cihaz da farklı kulvar cihazı hangisi işini görmeye yatkınsa onu al :)

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Telefonları görmedik elbette fakat işin sadece donanım kısmına değil en az o kadar etkili yazılım kısmına da bakmak gerekli. Telefonun donanımı çok iyi olup yazılımı kötü ise yine bir anlam ifade etmez.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben Note 2 öneririm.

Note 2 :
Daha büyük ekran sayesinde daha rahat kullanım (tablete yakın internet deneyimi)
Kalem sayesinde hızlı ve rahat kullanım.
İnanılmaz multi-tasking deneyimi.
Android ( Bence bu artı sayılır )

Lumia :
Daha yüksek çözünürlük.
Nokianın söylediğine göre dokunmatik algısı en iyi telefon.
Çok daha iyi kamera.
Daha rahat taşınabilir.

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Note 2'yi tercih ederim Android'i var. :)

PijaNec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım yazıcaktım şimdi buradan toparlayamadım çok uzun, sen messengerimi ekle yardımcı olurum teknolojiye çok ilgim var aynı zamanda bilgimde çok :D ve Android ile WindowsPhone işletim sistemi çok fena kapışır Android iyi diyip geçmeyin biraz düşünün Android'in arkasında Google WindowsPhone'nun arkasında ise Microsoft var

msn: [email protected]

gkcll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia 920 dostum gerisini tevet geç

1e1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende buna benzer bi ikilemde kalmıştım hatta note2 alacakken lumia920 çıktı,huy olarak farklı şeylere aşırı ilgi duyduğum için windows benim için ilaç oldu,her ne kadar hazır bi platform olmasada ilerde düzelecektir.

android ilk başlarda akıcı gelsede kullandıkca hantallaşıyor W8'de böyle birşey olacağını sanmıyorum çünkü çok stabil.

samsung cihazları nokia kadar uzun ömürlü olmaz özellikle fiziksel olarak.

lumia920 mağzalara iyice bi yayılsın dış görünüş olarak hantal deniyor,biraz kurcala ondan sonra karar ver.

şahsen ben W8'den dolayı nokia'yı tercih edecem,tlf çok düşüren ve sert kullanan biri olarakta nokia'nın dayanıklılığı cabası. http://www.youtube.com/watch?v=yDEahsoa_N4

edit:başka bir sitede okuduğuma göre'de kamerası idda edildiği gibi çok über değil buğulanmalar oluyormuş.birde zil sesiyle medya oynatıcısı aynı kanaldan olduğu için müzik dinlerken tlf çalarsa hem melodi çalıyor hemde müzik :D tabi bu yamaylar düzeltilebilr bi açık.

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende buna benzer bi ikilemde kalmıştım hatta note2 alacakken lumia920 çıktı,huy olarak farklı şeylere aşırı ilgi duyduğum için windows benim için ilaç oldu,her ne kadar hazır bi platform olmasada ilerde düzelecektir.

android ilk başlarda akıcı gelsede kullandıkca hantallaşıyor W8'de böyle birşey olacağını sanmıyorum çünkü çok stabil.

samsung cihazları nokia kadar uzun ömürlü olmaz özellikle fiziksel olarak.

lumia920 mağzalara iyice bi yayılsın dış görünüş olarak hantal deniyor,biraz kurcala ondan sonra karar ver.

şahsen ben W8'den dolayı nokia'yı tercih edecem,tlf çok düşüren ve sert kullanan biri olarakta nokia'nın dayanıklılığı cabası. http://www.youtube.com/watch?v=yDEahsoa_N4

edit:başka bir sitede okuduğuma göre'de kamerası idda edildiği gibi çok über değil buğulanmalar oluyormuş.birde zil sesiyle medya oynatıcısı aynı kanaldan olduğu için müzik dinlerken tlf çalarsa hem melodi çalıyor hemde müzik :D tabi bu yamaylar düzeltilebilr bi açık.
Sana Kesinlikle Katılıyorum Ama Şu Kamera Buğulanması Falan Yanlış Gece Çekimi Çok İyi Optik Stabilizasyonu Ve Oıs Özelliği Çok İyi City Lens Nokia Maps Nokia Mix Radio Mükemmel Ekran Puremotion HD+ Ve Dokunmatik Algısı En İyi Telefon Cinemagraph Süpee Tabi Bunları Kafadan Yazmıyorum Nokia'nın Lansmanında Biraz İnceleme Şansım Oldu Ve İzlenimlerim Çok İyi Yani Kısaca Telefon Herşeyiyle İnsanı Cezbediyor

gkcll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman lumia alacak sın yani hadi hayırlısı olsun güle güle kullan

1e1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana Kesinlikle Katılıyorum Ama Şu Kamera Buğulanması Falan Yanlış Gece Çekimi Çok İyi Optik Stabilizasyonu Ve Oıs Özelliği Çok İyi City Lens Nokia Maps Nokia Mix Radio Mükemmel Ekran Puremotion HD+ Ve Dokunmatik Algısı En İyi Telefon Cinemagraph Süpee Tabi Bunları Kafadan Yazmıyorum Nokia'nın Lansmanında Biraz İnceleme Şansım Oldu Ve İzlenimlerim Çok İyi Yani Kısaca Telefon Herşeyiyle İnsanı Cezbediyor

2 gün önce iphone4'ü olan arkadaşım lumia920'yi incelemiş,aynen şunu dedi" telefonu gördükten sonra kendi telefonumdan soğudum biraz geçsin ondan alacam yemişim ağırlığını"

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
dh de 1 buçuk saatlik inceleme videosu var :) cihaza gelecek olursak donanımsal olarak başarılı fakat yazılım fukarası olduğu için bu fiyata tavsiye etmem :)

axiwaled

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia 920 nokia shoplarda teshir edilmeye basladi.
cihazi incelemek isteyen arkadaslara yasadiklari ilde nokiashop varsa gitmelerini tavsiye ederim.
birde cok kisa zamanda bircok turkcell magazalarinda da teshir icin canli cihaz (kesinlikle demo degildir) gonderimi saglanacak

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
dh de 1 buçuk saatlik inceleme videosu var :) cihaza gelecek olursak donanımsal olarak başarılı fakat yazılım fukarası olduğu için bu fiyata tavsiye etmem :)

O inceleme kesinlikle en iyilerden biri olmuş. Cihazın iyi özelliklerini sayarken kötü ve can sıkabilecek özelliklerini de atlamamışlar. Bence bu cihazı almak isteyen herkesin cihazın eksilerini kesinlikle bilmeleri gerekiyor. Şu zamanlarda artısı ve eksisiyle inceleme bulmak gittikçe zorlaşıyor.

Ayrıca WP8'in şimdiden kronik bir hatası ortaya çıktı. Microsoft ne zaman bu hatayı giderir henüz belli değil. Zaten Nokia ve HTC de durumu kabul ettiler ve sorun çözüldüğü an güncelleme yayınlayacaklarını açıkladılar.
http://www.theverge.com/2012/11/18/3660974/htc-8x-lumia-920-reboot-freezing-battery-issues

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 gün önce iphone4'ü olan arkadaşım lumia920'yi incelemiş,aynen şunu dedi" telefonu gördükten sonra kendi telefonumdan soğudum biraz geçsin ondan alacam yemişim ağırlığını"
Bende Haziran'da Lumia 920 Alabilirim

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Galaxy Note 2 derim.
Windows phone pek kullanışlı değil.Uygulama sayısı az.Sıkıntı çekersin Lumia'da.

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Lumia olarak bakarsak mükemmel ancak Windows Phone bana çok kasvetli geldi kasvetli derken böyle sıkışık sıkışık en azından bi menüye basınca böyle bi menü açılsın duvar kağıdı falan olsun isterim ben android fanı mı oldum ne :) + Windows marketplace ne kadar yetecek sana Google Play deki gibi kaliteli oyun+programlar marketplacede mevcut değil

saylon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lumia 920 Note 2 ile yarışacak kulvarda bir telefon değil 920 kurcalama şansım oldu yazılım tarafı çok boş tıss üst tarafta bir düğme koymuşlar evlere şenlik ekran her kilitlendiğinde açmak bir dert...

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35

casper47

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle lumia 920 tavsiye ederim.Hem tasarımı daha iyi hemde kamerası çok iyi.Note 2 çok kaba ve cebe zor sığıyor,taşıma konusunda da sorun yaratabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki kamera ve müzik kalitesi olarak ? ne bileyim harekletli resimleri çekerken hangisi daha iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorulacak soru değil tabi ki note 2 ;
1.6 GHz işlemcisi var + 4 çekirdekli luimada bu 1.5 GHz ve çift çekirdekli
google play ms marketten kat be kat daha iyi
note IInin ramı 2gb lumia 1 gb
note 2 nin bataryası daha uzun gidiyo
lumiada micro SD alıp hafıza genişletme şansın yok
lumianın veri aktarım hızı çok yüksek ama türkiyede bu potansiyeli kullanamazsın
ama ben böyle şeylere bakmam performans bence önemli değil güzel görüneni alıcam diyosan tabi ki lumia al
sonuçta istediğin gibi kazık yiyebilirsin

m.gulerci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win8 yakında çok ciddi rakip olacak diğer işletim sistemlerine.
Bazı arkadaşlar Android işletim sistemini artı olarak düşünüyor.
Şu anda Samsung Note 2 kullanıyorum. İki büyük sıkıntım var, Samsung' un adi plastikten yapılmış kasası ve android işletim sistemi.
Note 2 yi çok kaliteli kapaklı bir kılıf içerisinde kullanıyorum. Hiç düşmedi, çarpmadım yada bir darbe almadı ama ikinci ayda çerçevedeki metalik kaplama dökülmeye başladı. Ayrıca, eminim ki bu cihazı tek bir kere düşürsem işi bitecek.
Diğer bir sıkıntı da açık havada, ekranı aydınlatmasını full yapsanız bile ekranı okuyamıyorsunuz. Samsung gerçekten çok kalitesiz bir marka. Bir daha asla...Fotoğraf performansı da sanırım yeni nesil telefonlar içerisinde alt seviyede kalır.

Android' e gelince... Windows sistemine göre çok fazla kaynak kullanıyor. Note 2 de 2.gb ram var. Bazen kullanım 1,5gb a kadar çıkıyor. Akla zarar bir şey bu. Task killer kullanmak zorunluluk ama bu da çözüm değil. Eveti note 2 hiç bir zaman kasmadı ama 1gb ram li android telefonların halini düşünemiyorum. Belirtmem gerek ki, telefonumda gereksiz hiç bir progran yüklü değil. Hiç oyun yok. Seçilmiş ve gerçekten gerekli olan programları yükledim sadece.

Android markette 600.000 program olduğu söyleniyor. Program çok ama nitelik olarak android marketin %80 çöp bence. Stabil çalışan, işini düzgün yapan, kullanışlı programların sayısı azdır. Binlerce oyun ve abuk subuk tiplerin amatörce yazdıkları yüz binlerce program marketi çöplüğe çeviriyor.
50 tane müzik programı var, 100 tane not programı v.s. v.s. Bunların arasında bir ya da ikisi iyiyse iyidir. Gerisi boş.

Bir haftadır ortağımın aldığı Nokia 920 inceliyorum. Bence gerçekten iyi iş çıkartmış Nokia. Sade, sağlam ve kaliteli bir telefon. Ekranı gerçekten çok başarılı. Fotoğraflarından söz bile etmiyorum, harika.

Nokia için kalın bir cihaz diyorlar. Ben Note 2 yi kılıfsız kullanamıyorum. Adi plastikten yapılmış ve son derece kaygan yüzeyi ile elde tutmak imkansız gibi bir şey. Sonuçta kılıfla birlikte Nokia dan daha kalın bir cihaz oluyor.

Ben şunu anladım, açık kaynak sistemler başta çekici gibi gelse de kullanışlı değil. Win8 sistemi bence çok başarılı. Stabil, az kaynak kullanıyor. Program sayısı az ama benim aradığım programlar mevcut. Gerisini ne yapayım ? Sonuçta telefona 100 tane program yüklemiyorum. Nokia' da ki bir avantaj da cihazla birlikte orjinal office programının ücretsiz gelmesi ve çok düzgün çalışıyor. Çok kullandığım navigasyon hizmetinde de Nokia rakipsiz. Androidin saçma sapan google maps' i gerçekten çok kötü....

Nokia 920 ile birlikte win 8 sistemli bilgisayara da geçeceğim. Aynı sistemi hem telefonda ve hem de bilgisayarda kullanmak büyük avantaj.

Android sistemi gençler için iyi olabilir. Ama iş kullanımı için uygun değil bence. Sıradan ve sorunlu bir sistem. Win8 ile Nokia 920 gerçekten şık, kullanışlı ve kaliteli bir cihaz olmuş.

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefon olarak bence asırı büyük note 2...
eger bu ikisi arasında tercih yapacak olursam lumia derdim...