Samsung galaxy s advance mi yoksa ace 2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar.Seçenekleri 2ye indirdim son olarak bunlar kaldı elimde.s advance işlemci olarak 200 mhz daha fazla ve süper amoled var ace2 den farklı olarak,bunun dışındaki farklılıkları(hafifliği,inceliği vs) önemsiz benim için.ace2'nin de işlemci hızının programla yükseltilebildiğini duydum.piksel yoğunluğu olarak ace 2 daha iyiymiş sanırım,anlıycağınız çokta bi fark yok gibi aslında ama sizlere sormak istedim açıkçası,bu yazdıklarımı sağdan soldan okuduğumla yazıyorum telefonlar hakkında teknik bilgim yok denecek kadar az.yakın zamanda alıcam 2sinden birini,hem model olarak hem de alıcağım yer hakkında(neresi daha uygun) yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
s advance tabiki sorman bile yanlış her şeyiyle üstün ekranı işlemcisi ne bekliyorsun

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki cok fark ettirir mi arkadaslar.sunu da belirtiyim ben teknoloji kurdu degilim cokta anlamam,uygun, orta sinif beni nerden baksaniz 3-5 sene goturucek bisey ariyorum(3 senedir e72 kullaniyorum,samsung alirsam herhalde bi 5 sene gider) ace 2 alsam cok fark ettirir mi,hangisinin renkleri daha canli,hangisi daha seri biraz daha ayrinti bilgi verirseniz cok sevinicem.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
s advance ama söyle bi durum var ace 2 daha çok yetiyor bataryası o da küçük olduğu için herhalde ama yinede s advance al

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s advance ama söyle bi durum var ace 2 daha çok yetiyor bataryası o da küçük olduğu için herhalde ama yinede s advance al

usta ne gibi farklar var ikisinin arasında,ben pek anlamıyorum telefondan da izah edebilcek var mı basit olarak

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aklını almış diyosunuzda 200 mhz işlemci farkı bide ekran farkı var.ace2'nin gpu daha iyiymiş,artı işlemci hızıda artırılabiliyo deniliyo,birinizde çıksa açıklasa kardeşim hep o tokatlar hep bunu al ötekini al :D azcık yorumlayın dostlar,burda sözüm teknoloji kurtlarına markacılara değil

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam da usta nedeninin de açıklasanız daha iyi olcak,herkes bişeyler yazıp kaçıyo biraz altını doldurun dediklerinizin:)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
1 S serisindeki tüm cihazlar amoled ekran 2 işlemci daha güçlü 3 daha ince ve daha büyük ekran tabi ekran kişiye göre değişir :D oldu mu hocam :D

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
S Advance te AMOLED ekran olması bile alma nedeni ama tekrar söylüyorum fiyatı fiyat değil geçen hızlıalda mı hepside mi S II yi 1140 lira ya kadar düşürdüler ama S advance hala 1248 liralarda bide S Advance normalde S II Lite olarak geçer nasıl lite anlamıyorum donanım anlamında S II nin altında konumlandırılan cihaz S II den bile pahalı ...

Samsung un acilen Fiyatları revize etmesi lazım benzeri Nexus ta da öyle vatan gibi yerlerde hala 1569 lira S II den yine donanım olarak yavaş bir cihaz ...

Samsung un Galaxy W yu 569 TL yapıp Ace 2 yi 699 749 arasına çekip S Advance i da HTC Desire X e ciddi rakip yapması gerek

S Advance in TR fiyatı 849 899 arası olmalı ...

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 S serisindeki tüm cihazlar amoled ekran 2 işlemci daha güçlü 3 daha ince ve daha büyük ekran tabi ekran kişiye göre değişir :D oldu mu hocam :D

evet ekranin buyuklugu benim icin dezavantaj :D usta soyle diyim telefonu pek kurcalamam ben,dedigim gibi pekte cakmam hani.ace 2 fiyat olarak bi parca daha uygun alsam pisman ettirmez di mi? Sagol bu arada yorum icin:)

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
evet ekranin buyuklugu benim icin dezavantaj :D usta soyle diyim telefonu pek kurcalamam ben,dedigim gibi pekte cakmam hani.ace 2 fiyat olarak bi parca daha uygun alsam pisman ettirmez di mi? Sagol bu arada yorum icin:)
Ace 2 alacağına Xperia U veya Sola al. :)

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S Advance te AMOLED ekran olması bile alma nedeni ama tekrar söylüyorum fiyatı fiyat değil geçen hızlıalda mı hepside mi S II yi 1140 lira ya kadar düşürdüler ama S advance hala 1248 liralarda bide S Advance normalde S II Lite olarak geçer nasıl lite anlamıyorum donanım anlamında S II nin altında konumlandırılan cihaz S II den bile pahalı ...

Samsung un acilen Fiyatları revize etmesi lazım benzeri Nexus ta da öyle vatan gibi yerlerde hala 1569 lira S II den yine donanım olarak yavaş bir cihaz ...

Samsung un Galaxy W yu 569 TL yapıp Ace 2 yi 699 749 arasına çekip S Advance i da HTC Desire X e ciddi rakip yapması gerek

S Advance in TR fiyatı 849 899 arası olmalı ...

usta yorumun icin tesekkur ederim.advancenin amolede sahip olmaso orta segment bu iki telefon arasinda buyuk bi fark yaratir mi? Birde advancein fiyati aceden sitesine gore 100-200-300 lira daha fazla,deger mi sence?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
o zaman ace 2 sana yeter ama arkadaşın dediği gibi sola veya u alabilirsin ekranları küçük hem de bunların :D Rica ederim :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
usta xperialarin tipini begenmiyorum ya,solaya da baktim aslinda ama sar degeri yuksek bide rami daha dusukmus sanirim ace 2ye gore
evet ram ace 2 ye göre düşük ama ace 2 sola karşılaştırmasında ki yorumları oku millet ace 2 nin ramıne kanıp almayın diyor :) bir de tam tersi ace kalitesiz malzeme abi ve bence Xperia ların tasarımı çok hoş :) sar değeri de 1,25 Sola kullanan spybot a sor bir şeyi varmı diye :D

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
usta yorumun icin tesekkur ederim.advancenin amolede sahip olmaso orta segment bu iki telefon arasinda buyuk bi fark yaratir mi? Birde advancein fiyati aceden sitesine gore 100-200-300 lira daha fazla,deger mi sence?

AMOLED özellikle LCD ye göre batarya kullanımında farkettirir ACE 2 den daha fazla batarya kullanım sağlar 4 inch olması en ideal boyut olarak gösterilebilir birde Gorilla Glass ekran olmasıda dayanıklılığı artırır çizilmelere karşı korur bu açıdan önemli diğer bir detay NFC olayı i9070P yani S Advance modelinde mevcut yakın zaman içerisinde 2013 iphone modeline de eklenince kullanılabilrlik dahada artacaktır buda bir artı ...

fiyata gelince normalde bizim satıcılar fiyatı yüksek tutuyor normal şartlarda dediğim gibi HTC Desire X le aynı fiyatta olması gerek ki HTC Desire X donanım olarak S Advance ten daha düşük en azında 899 - 959 olmalı ki Desire X ile rekabet edebilsin ...

Diğer bir Detay Samsung Galaxy S III mini Donaım olarak S advance ile benzer ki 4 inch oda bunun TR fiyatı ise 1000 lira altı bekleniyor 990 TL civarında ...

Aralık gibi özellikle yılbaşı kampanyalarında Ace 2 yada S Advance çok iddialı fiyatlara satılabilir diye düşünüyorum ... Hatta S II ve Galaxy Nexus ta Stok eritmek için kampanyalarda olacaktır ...

çok acelesi olmayanlar Kasım ayında da beklemede kalırsa zaten kasım sonu yılbaşı kampanyaları başlar ...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sar değeri 1.25 solada ram 512 mb :)

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş plastik falan ama çok iyi iş görüyor.Sen samsungtan vazgeçme...

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben solanın tipini beğenmedim ya:) sizlere birşey daha sorucam,telefonu uygun fiyata nerden alabilirim.teknoloji marketler pahalı biraz internetten alayım diyorum ama garanti vs güvenebileceğim site var mı,androidtelefonları.com düşük fiyata veriyo ama güvenilir mi?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Plastik ve kalitesiz ve soyulma falan yapar yani malzeme kalitesi 0 :)

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

mekanizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Plastik ve kalitesiz ve soyulma falan yapar yani malzeme kalitesi 0 :)

s advance için ne düşünüyosunuz,şu sıralar alırsam en yüksek onu alabilirim bütçeyi zorlayıp,bir iki ay daha pusuya yatıp yılbaşı indirimi falan beklemeyide düşünüyorum veya s3 mini gelirse yakında o da düşünülebilir.siz ne dersiniz?