Lumia 920 ve HTC 8X'in Fiyatı Belli Oldu

Bu konuyu okuyanlar

TAMER46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye için 1750-2000 tl fiyatlari başlangiç için biraz yüksek.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
nokianın geçmiş yılların hatrına türkiyeye indirim yapması gerekli. en azından symbian'ı hala kullanan kişilere saygı olarak indirim yapmalılar.

16jk0at.jpg

Reaksiyon puanı
10,324
millet artık androide alıştı, windows'lu telefonların beklentiler kadar ilgi odağı olabileceğini zannetmiyorum. nokia android inadıyla hayatının en büyük hatasını yaptığını düşünüyorum. bunu windows ile telafi etme şansı yok gibi.

htc zaten android ekosistemine dahil bir firma, o sadece nasreddin hocanın göle maya çalması gibi "belki tutarsa" niyetiyle girdi bu işe, orada daha fazla yoğunlaşacağını pek zannetmiyorum. hele de androidli butterfly rüzgarı ortalığı kasıp kavururken kimsenin o telefona dönüp de bakacağına hiç ihtimal vermiyorum.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
millet artık androide alıştı, windows'lu telefonların beklentiler kadar ilgi odağı olabileceğini zannetmiyorum. nokia android inadıyla hayatının en büyük hatasını yaptığını düşünüyorum. bunu windows ile telafi etme şansı yok gibi.

htc zaten android ekosistemine dahil bir firma, o sadece nasreddin hocanın göle maya çalması gibi "belki tutarsa" niyetiyle girdi bu işe, orada daha fazla yoğunlaşacağını pek zannetmiyorum. hele de androidli butterfly rüzgarı ortalığı kasıp kavururken kimsenin o telefona dönüp de bakacağına hiç ihtimal vermiyorum.

Türkiye için noktasına virgülüne kadar katılıyorum, bir tek zaten global bir yorum olan HTC'nin ya tutarsa diye girdiği hariç. HTC ilk Android telefonu üreten firmadır. :) Biraz dingil bir yönetim şekli vardır ama yenilik ve inovatif ürünler çıkartma konusunda da kimse HTC'ye yaklaşamaz. :)

Dünya geneli için konuşursan eğer Nokia-Microsoft gerçekten iyi bir iş çıkartırlarsa ki en azından pazarlama bacağının şu an çok iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz, bugün alakasız kişiler bile Lumia920'den haberdarlar, Microsoft'un elinin altındaki developer kitlesi küçümsenemez. Bu sebeple gayet ciddi olan çok sayıda "forecast" firması Nokia-Microsoft birlikteliğinin 2015 gibi liderliğe oturabileceğini iddia ediyorlar. Olur olmaz, ancak Nokia eski kafasına tekrar kavuşursa ve Microsoft Nokia'ya özel verdiği izinleri devam ettirir, "tabanını" da güzel çekerse bu işin içine, ciddi noktalara gelebilirler. iOS ekosistemi janjanlı olsa da dünyada en çok kullanılan pc/laptop işletim sistemi yine bir Windows olacak ve beğenilen tabletlerle beraber desktop'ında gördüğüne alışkın bir arayüzü sevecektir insanlar.

Bir örnek daha, biraz genel, bu akşam bir arkadaşımla turladık, ilk iPhone'dan beri kullanır, 5'i alacak ama ilk defa biraz tereddütte, özellikle kamera nedeniyle, olmazsa Lumia alabilirim dedi. :)

Çok özür dileyerek bir düzeltme yapıyorum. Sanırım HTC'nin Windows Phone'a devam etmesini ya tutarsa olarak nitelendirdin. Evet android odaklılar, ancak Windows tarafını da asla bırakmayacaktır. HD2, HD7, Titan.. Microsoft'un gedikli partnerlarından biridir HTC.

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BEYLER FARKINDA MISINIZ BiLMiYORUM AMA ŞU ANDA SADECE TAHMiN FiYATLARI ÜZERiNDEN KONUŞUYORSUNUZ. iKiNCiSi iSE TÜRKiYEDEKi FiYATLARI NOKiA BELiRLEMiYOR.